şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tuttu mu koparan kadınlardır. e kopardıktan sonra ister çöpe atarlar ister buzdolabına
  • selamını esirgeyen kadınlar. her konuda pek savruk, pek bol keseli olmalarına rağmen, pek tutumlu selamı vardır bu modelin.
    (bkz: selam verirken tutumlu davranmak)
  • naylon çoraptan kavanoz başlığı ve paspas, bir gün önceki pilavdan kadınbudu köfte, mercimekten börek, eskimiş tsortlerden yerbezi yapabilirler. bilimum gazetelerin verdiği eklerle yaşarlar. hafta sonu pazarlara saat 5 ten sonra giderler. alışveriş muhabbetlerinin vazgeçilmez ustadlarıdır. en ucuz ve kaliteli nerde, ne nerde kaç fiyata ezbere bilirler.
  • musriflik konusunda hatri sayilir basarilari olan her erkege gereken kadin modelidir.
  • genelde şişman kadınlardır bunlar. yaptıkları yemeğin artan kısımlarını atmaya kıyamyan, yemek suretiyle ortadan kaldıran annelerdir. iştahsız çocuk anneleridir, çocuğunun tabağında bitirmediği yemeği lüpletirler. sevilesi, tapılası, biraz bencillik öğretilesi annelerdir.
  • aslında komik kadınlardır. bunlardan biri de benim. her yaptığımı demem dalga geçilir diye ki anlatsam eminim dalga geçilir. çünkü ben de bazen kendi kendime gülüyorum tutumlu olmayı fazla abarttığım zamanlar.
  • ne zaman bir şey alacakken küçük hesaplar yapsam kendimi daha çok zarara girmiş buluyorum. bu sebeple en büyük tutumum ihtiyaç listemi iyi belirlemek. çok fazla şey almıyorum hatta aylık giderim benim dengim aylık geliri olan kadın/erkek arkadaşlarıma göre ciddi ölçüde az ama aldığım şeyleri kaliteli alıp kaliteli yaşamayı seviyorum.*
  • sevgili eşim işe giderken arabasının benzini hariç bir kuruş harcamaz. hayranım cebinde maaş alınca 100 lira ayın son günü hala yerinde duruyor. hesapları benim ödemem olabilir mi bunun sebebi bilmiyorum. 100 lira nedir ya benim bir bilemedin 2 günde harcadığım para. bütün hesabı ona devretti zengin olacağız kesin. tutumlu kadın candır tok gözlüdür.
  • ısrarla kar kışta dahi pazara giden
    15 yıllık ayakkabıyı çantayı hala kullanmaya çalışan
    taksilerden normal şartlarda uzak duran yürüyelim gerekirse kilometrelerce yolu diyebilen
    buzluğu her daim dolu kışa yaza hazır

bir sürü bayan var etrafta. çoklukla ev hanımları esasen. eve ben de bu şekilde katkıda bulunayım maddi açıdan diye düşünen cengaverler çok fazla.