şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bebek eşyalarını ve bebeğiniz olduğunda anne olarak kullanmanız gerekecek şeyleri (göğüs pompası vs..) ikinci el satın alabileceğiniz bir site.

bebek eşyaları sahiden bel büken cinsten pahalı olduğu için, ve bebeğe aldığınız şeylerin bir kısmını 5-6 ay ancak kullanabildiğiniz için çok mantıklı. ben artık kullanamadığımız bi sürü şeyi satmaya başladım bile. ve aldığım da bi sürü şey oldu.

50 tl'ye ana kucağından tut da, 300 tl'ye travel set, efendim ne biliyim 40 tl'ye buharlı sterilizatör filan var.
    kesinlikle çok fâideli.
    https://tutumluanne.com/

düzelt: tüm fikirlerimi 1 hafta içinde değiştirmiş sitedir. kendine "destek ekibi" diyen basiretsiz insanlar grubu en ufak bir aksaklıkta yavaş, bilgisiz ve ilgisiz tavırlarıyla insanı siteden bir kaçırıyor pir kaçırıyor. bir daha uğrayacağımı sanmam. kimsenin de uğramasını tavsiye etmem. 2 kuruş tasarruf edeceğim diye bu kadar vakit kaybı ve sinir bozukluğuna değmez. kullanmayın burayı.
  • ben de tutumluanne.com’da satış yapıyorum. bir satışımda yaşanan olumsuzlukta çözüm ve müşteri odaklı davranışları beni çok etkiledi. kurumsal bir firma gibi müşteri memnuniyetsizliği hususunda ilgili oldukları kadar kadar, istisnai olan bu durumda butik bir işletme gibi, yaşanan mağduriyeti gidermeye çalışmak için insiyatif kullanmalarını takdirle karşıladım. bu site son zamanlarda gördüğüm en faydalı sitelerden biri.bu siteye satmak amacıyla yüklediğim ürünler içinden instagramda paylaştıkları ürünler saniyeler içinde satıldı. hiç bir sorunla karşılaşmadığım çok faydalı sitedir.
  • instagram hesabını yeni öğrendiğim sitedir. kesinlikle siteleri de işe yarıyor, güvenli alışveriş odaklı üzerlerine düşen payı oldukça iyi yapıyorlar bence. diğer aksaklıklar alıcı ve satıcının insan olmasına bağlı düzelebilir bence ancak.
  • sahibinden.com daki şark kurnazı kullanıcı profili burada da kendini göstermiş,

sıfır parasından 50 lira 100 lira aşağısına ilan giren tipler var,
    eskidiği ve artık kendisinin kullanacak durumu olmadığı için elinden ürün çıkarmaya çalışan (üstelik sıfır parasına) tipler var,

moderasyonun bu konuda biraz daha katı olması ve fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor.
    yoksa adı ile tezat şekilde devam edecek.
  • başarılı gerçekleştirilen satış işlemlerinden sonra satış bedelinin %0,5’ini otomatik olarak kanserli çocuklara umut vakfı'na bağışlayan site. isterseniz üründen gelecek olan gelirin tamamını* bağışlayabilirsiniz.
  • kuralları olmayan, o anda uydurulan kurallar ile yönetilen bir site. satıcıyken de alıcıyken de çok dikkatli davranmak lazım.

satıcıyken satıştaki ilanlarınızın onayını, size haber vermeden kaldırır. günler sonra bakarsınız ki satışta olan ürününüz satışta değil. ilan verirsiniz günlerce onay bekliyor yazısı size bakar. iade prosedürünü düzgün işletemediği için, web sitesinde yayınladığı kuralları kendisi çiğner, otomatik yapılmış alıcı onayına rağmen manuel müdahale ederek, paranızı bloke'de tutar. sattığınız ürünün satış tarihinden 10 gün geçer, paranızı vermez, sizi alıcı cahilmiş, iade butonuna basamamış, bu ürünü iade almak zorundasınız diye ikna etmeye çalışır. siz konuşma uzamasın diye kabul edersiniz, ürün kargo takip numarası girilmeden iade edildiği için size ulaşmaz, şehir şehir gezer. kırgınlığınızı böyle bir siteye yazarsınız, size ulaşır, kargo parasını biz verelim yazınızı kaldırın diye yalvarır. alıcı hakkında satıcıya yorum yazdırmaz.

alıcı olursunuz, satıcı ile konuşmalarınızı ve iletişiminizi bloklar. para kendi üzerinden dönsün çabasındadır. alacağı komisyon her şeyden önemlidir. siparişi verip, sipariş gelsin diye dua edersiniz. kargo ile anlaşma becerisi gösteremediği için, bütün alışveriş sitelerinden daha fazla kargo parası ödersiniz. alıcıya ptt kargo ile göndermesi için yalvarırsınız.

iletişim imkansızdır, e-postalarınıza dönmezler, iletişim telefonu yoktur sayfalarında. hasbel kader ulaşırsanız, pek ilgileneceklerini düşünmüyorum ama ben bulduğum numaralarını buraya yazayım belki birinin işine yarar. 0212 324 23 60.

daha fazla yazacam ama şimdi bana ulaşıp, vıdıvıdı ederler diye yazmıyorum. düzgün bir rakibin çıkması durumunda kendini toparlayabileceğini düşünüyorum.
  • sahibinden.com ile birlikte türk insanının ikinci el ürün alım/satımıyla ilgili ne kadar acemi ve beceriksiz olduğunu gösteren sitedir...

850tl'lik ürün için "300 olur mu?" diye soranlar, bişey satarken sıfır fiyatının üstüne satıp kâr etmeye çalışan(!) kurnazlar, "hemen almak istiyorum bugün gelebilir miyiz" diye mesaj atıp bir daha ses çıkarmayan aklı havadalar, bir ürünle ilgili mesaj atıp 700 tane soru soran, sonra da verdiğiniz cevaba dönmeyen mallarla doludur buralar...
    kargo denen hizmet nasıl çalışır bilmeyen, bir ürünün özelliklerini google'dan sormayı akıl edemeyen cins cins insanla uğraşmak zorunda bırakan sitelerdir...

elden mutlaka çıkarmam gereken 3 tane ürün var, ondan sonra da ne eşya satarım ne de ikinci el alırım artık. gına geldi milletin mallığından, hanzoluğundan.
  • cillop gibi ürününüzü ölmüş eşek fiyatına satışa çıkarmak için baskı yapıp üstüne dünya kadar komisyon alan saçma site.
  • iyi kötü giden eski arayüzünü korkunç birşeye dönüştürmüş site. neresinden tutsan elinde kalıyor.
    güzel bir iş, samimi insanlar ama bu haliyle gidişat kötü malesef.
  • şu ana kadar ürün satmaya girişmedik, ama bir kaç defa ürün satın aldığımız oldu kendisinden. fiyatları da çok uygun.

tutumlu anne diyip densizler 1 liraya aldığı şeyi 10 milyon dolara satmak isteyebilir, onlara da izin vermemeleri isabetli olmuş.

bir zahmet çakallar da uzak dursun bu siteden, onlar için sahibinden gibi siteler zaten var.

hamilelik & bebek ürünleri almak için en uygun sitelerden biri.