aynı isimde "tutunamayanlar" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
1285 entry daha
  • güzel dizi, izlerken eğlendim ben. leyla ile mecnun'u anımsatıyor arada. doğu demirkol başarılı epey.
  • gayet olmuş bir dizidir. ilk iki bölümü de oldukça keyifli ve ara sıra açıp bi kaç sahnesini tekrar tekrar izlemek istiyor insan. bence daha da iyi olucak karakterler ve konu daha da oturdukça. bence ülkemizde böyle dizilerin olması güzel. köstek olmak yerine destek olursak daha iyilerini de görürüz ve o saçma sapan mafyalı töreli dizilerden az da olsa kurtuluruz diye düşünüyorum.
  • daha 2. bölüm arkadaşlar. evet l&m andırıyor ama birkaç bölüm daha izleyip yorumlamakta fayda var. zira l&m ilk bölümlerini izledikçe böyle mi başladı diyebilirsin
  • güzel dizi. leyla ile mecnun u izlemedim ama çakması olduğunu söyleyen arkadaşlar mümkünse, zahmet olmaz ise, hani gerçekten böyleyse yani diyorum boş konuşmuyorlar ise neresinin çakma olduğunu lütfen yazsınlarda biz zırcahil halkta evet ya doğru söylüyorlar diyebilelim.

not: absürd komedi yapıyor olmaları ortak noktalarıdır taklit değildir. ayrıca ya orada böyle bir adam vardı burada da böyle biri var sanki benziyorlar diyorsunuz ya sakın bu tarz şeyleri tiyatro veya bu işlerle uğraşanlara söylemeyin insanlara rezil olursunuz.
  • kadrosu iyi olan, ilerledikçe tatlanacağını düşündüğüm dizi
  • l&m holiganları yüzünden l&m izlemedim. askerlik sonrası işsiz ordusuna dahil olduğumdan dolayı doğu demirkol'u beğendiğim için deneme amaçlı izledim. ilk iki bölüm gayet güzel. özellikle edgar allan poe baya iyiydi. l&m holiganları uzak dursun lütfen.
  • "neymiş, aşk bir simidi paylaşmakmış. aşk değil oğlum o, fukaralık. ajlık ajlık!"
  • beş para etmeyen ilk okul esprileri ve doğu demirkol iticiliğiyle gözleri ve kulakları kanatan dizi. geçiniz...
  • trt tutsun diye çok uğraşıyor ama "tutunamayacak" malesef. bir kere dizinin hangi kesime hitap ettiği belli değil. 0-20 yaş aralığı komünist, edgar poe esprilerine gülmez. 35+ ise absürt komedi izlemez. geriye kalan 20-35 yaş aralığı ise leyla ile mecnunu tam zamanında izlediği için aklının bir kenarında hep onunla karşılaştırıyor. yani ölü doğdu. diğer projelerde başarılar.
  • içinde güzel göndermeler, edebi ögeler, absürt komedi sevenlerin seveceği işler barındıran yeni trt dizisi.

böyle bir diziyi yeniden izleyebilmek çok mutluluk verici gerçekten. leyla ile mecnun izleyen herkesin farkedeceği gibi bariz şekilde benzerlikler var, evet. bu eleştirilebilir bir nokta ama dizinin kötü olmadığını gösterir. yıllardır eski bölümlerini tekrar tekrar izlediğim bir diziye benzer yeni bir dizi olması beni mutlu etti açıkçası, aynı tadı aldım.

ileride muhtemel tek hayal kırıklığım bütün dizi boyunca ibrahim tatlıses çalması olur.*

olmuş bu olmuş :)
9 entry daha