aynı isimde "tutunamayanlar" başlığı da var
  • leyla ile mecnun remake olmuş adeta, onu seven bunu da sever. ben sevdim mesela. ama önce ön yargılı yaklaştığımı belirtmem lazım. trt'de oluşundan bir de bu leyla mecnun taklidi söylentilerinden dolayı uzun süre izlemedim ama sağdan soldan birkaç övgü gelince merak edip açtım ve arka arkaya 3 bölüm izleyivermişim. sarıyo yani.

çok tatlı karakterler var ve oyuncu marifetiyle yazıldığından daha iyi hale gelmiş karakterler var. mesela benim favorim şair lütfü. çok iyi oynanan ve karakteri olduğundan iyi gösteren bir oyunculuk var. keza ilhan abi, zafer algöz zaten büyük oyuncu, bunlar hem karakterleri hem de diziyi yükseltiyor.

mesela o fakir olmak için yanıp tutuşan zengin çocuk. tam bir absürt mizah karakteri, ona çok gülüyorum.

ve tabii ki ayşe... adeta ateş ediyor. o da dizinin göz okşayıcı kısmını hallediyor derken ortaya gayet izlenesi, hoş vakit geçirten bir yapım çıkıyor.

doğu demirkol'u bilerek sona bıraktım zira dizi komple onun üstüne kurulmuş, başrol de değil yani bildiğin hikaye onun üstünden yürüyor ve o da bu yükü mükemmel taşıyor. nuri bilge ceylan yapımında da böyle bir absürt komedi de başarıyla oynamak iyi oyunculuk belirtisi. bu çocuk çok yetenekli ve ekran ışığı çok fazla.

bu tarz yormayan mizah sevenler için son derece eğlenceli bir dizi. tavsiye ederim.
  • çok zorlama.türk dizisidir destek olalım dedim ama türk dizisi olmasa dayanılacak gibi değil.
  • on numaa favori dizim keşke uzun sürse yada bir haftada iki bölüm yayınlansa
  • komik olmayan komedi dizisi. tumblr sayfası gibi ünlü yazar alıntılarıyla ve çay edebiyatıyla harmanlanmış yapım.
  • son bölümü önceki bölümlere göre çok iyiydi. karakterler iyice oturmaya başladı ve kadro biraz daha genişleyebilir. senaryo olarak sıkıntı olmazsa uzun soluklu olacağını düşünüyorum.
  • doğu demirkol haricinde herkesin müthiş olduğu dizi. doğu'nun oyunculuk tarzı, doğaçlamaları, büyük tepkileri irite ediyor.. ama ustaların yanında iyi olacaktır, yeteneği var sonuçta.
  • leyla ile mecnuncular dışında herkes beğenmiş herhalde
  • nasıl ki leyla ile mecnun'da ki mecnun bencil orospu çocuğunun tekiydi. tarık karekteri de aynı şekilde bencil orospu çocuğunun tekidir.
  • leyla ile mecnun tadında ilerlemesini beklediğim dizidir.
    (bkz: muz yiyip çilek tadı beklemek)
  • aptalca bir dizi. bu dizi yüzünden l&m den soğudum aq.
    doğu demirkol, hiç komik değilsin kardeşim. en ufak bir tebessüm bile oluşturmuyorsun maalesef
hesabın var mı? giriş yap