şükela:  tümü | bugün
  • bugün oğuz atay'ın tutunamayanlar kitabını almak için kitabevine gittiğimde fark ettiğim durum. evet tutunamayanlar romanının fiyatı güzel ülkemde sadece 43 liracık olmuş.

roman fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu sorduğumda ise aldığım cevap üzerine bir kez daha şok oldum. 1 ocak 2017 tarihinden itibaren her şeye olduğu gibi romanlara da zam gelmiş.

gerçekten şunu bir kez daha anladım, toplum olarak günden güne geriye gitmekteyiz. çünkü kitap okuyan insan, araştıran insan aydın insandır, aydın insan ise sorgulayan insandır. sorgulayan ve aydın insan ise günümüz türkiye'sinde tehlikeli insan sıfatını alıyor. bu yüzden kitap fiyatları bu kadar uç noktalara kadar gidiyor.

edit: salatalığın kilosunun 9.90 tl olduğu ülkede bir kitabın fiyatının bu kadar yüksek olmasını normal karşıla diye mesaj atan arkadaşlar var. ne güzel kafa lan.
  • 150 sayfalık dandik kişisel gelişim kitaplarına 20 tl vermek normal. tutunamayanlara 43 tl vermek mi yanlış amk.
    edit: madem yeri gelmişken iphone 7 nin 3000 tl olmasını da eleştirelim de ekşi sözlük günah çıkartma görsün.
  • iletişimi zengin eden ölmüş yazarın eseri.
  • olgunlar'da 7 liradır. amazon kindle paperwhite 3'ün 1 taksididir ayrıca.
  • birkaç kitap almak istendiğinde bu siteden yararlanılması gereken durumdur

http://www.hepsiburada.com/…rleri-1-p-kiletisim0017
  • sadece tutunabilenlerin okuyabilecegine isarettir.

e-kitap oneriyorum. 0 tl (yaziyla sifir).

yayimciyi, dagiticiyi, saticiyi aradan cikarip yazarla bas basa kalabilmek ve tum bunlari sifir maliyete temin edebilmektir e-kitap. okuyun, okutturun.

ha bir de "sahafta 5 tl guzel kardesim" diyen olmus. 15 de inanan olur belki.
  • tutunamayanların okuyamayacağı kitap haline gelmiş tutunamayanlar.
  • kitabı 43 liraya satıp sonra bizim toplumumuz neden cahil diyorsunuz.

(bkz: türkiye'de kitaba ulaşmanın zor olması)

ikinci eli sahaflarda 5 lira, korsan kitapçılarda tıpkı basımı 10 lira. eski ve kullanılmış kitabı okumanın ayrı bir tadı vardır, ama korsan kitaba yönelim olduğunda da kimse kızmasın. okumayalım mı yani?
  • tutunamayanlara tutturduklarını gösterir. demek ki tutunmaktan daha önemli olan neye tutunduğunmuş.*