• ajlan buyukburc'un ilk ve tek albumunun cikis sarkisi. soz ve muzigi naside gokturk'e aittir. girisindeki vokal sample'i bir kac tv programinin jenerik muziginde kullanilmistir.
  • selim çaldıran, fatih-sinan erkoç kardeşler ve sibel tüzün'ün vokalleriyle sunulan şarkı sözleri şöyledir

hayat devam ediyor
    istemesen de
    yıllar geçip gidiyor
    dur desen de
    tutunup kendime
    eski bir resimde
    geçmişi eskittim
    gözlerimde

yanlış zamanlarda
    yanlış bir sevdayla
    düşmüşsem yollara
    günahı boynuma
    sen beni haketmedin
    ben seni çok sevdim
    yanlış zaten burda
    haydi yoluna

ayrıca ajlan'ın "hiçbir şarkıda kendimi bu kadar çok bulmamıştım" yorumu yaptığı şarkıdır.
  • iç burkucu sözlere sahip şarkı. heleyse ajlan'ın* pek çok kişiye, özellikle de babasına kırgın olarak gittiğini düşününce daha da yürek yakan şarkı...
  • 90'larda çıkmış pek çok şarkı gibi hala aynı zevkle dinlediğim, hiç eskimeyecek şahane bir şarkı. söyleyenin artık hayatta olmaması da ayrı hüzünlendiriyor.
  • aranjmanıyla, melodisiyle; asla eskimeyecek, zamanının ötesinde olan şarkılardan.
  • ajlan mine ikilisinin dağilmasindan sonra ajlan buyukburçun kendini bulduğu parçadır. sözler gercekten 30 yasina gelince daha anlamlasiyor.naside gokturk'un de ellerine saglik bu guzel sozler icin.ikiside nurlar icinde yatsin
  • 90'larda çıkıp miadı dolmayan, dinledikçe ajlan büyükburç'un erken gidişini hatırlatıp hüzünlendiren şarkı.
  • söz ve müziği naşide göktürk'e, düzenlemesi selim çaldıran'a ait, ajlan büyükburç'un başarıyla seslendirdiği, 1995 yılı çıkışlı hisli şarkı.
  • bugün bile dinlediğim ajlan büyükburç’un 1995 yılında çıkardığı albüm çok severim tüm şakılarını dinlerim ama ne zaman açsam beni çok hüzünlendirir, güzel sesli güzel kadın çok erken gittin mekanın cannet olsun. şu kirlenmiş dünya’da bize sığınacak güzel şarkılar bıraktınız. çok sevdiğin barış abin ile komşusun şimdi hepiniz ışıklar içinde uyuyun. 20 yıl olacak bu yıl unutmadık, unutmayacağız.

(bkz: barış manço)
    (bkz: gökhan semiz)
    (bkz: kerim tekin)
    (bkz: uzay heparı)
hesabın var mı? giriş yap