şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bu durumun gozlendigi hanelerde anla$ildigi uzere tuvalet kagidi konulmasi gereken donebilen aparata degil, cama$ir makinasi veya benzeri bir mevkiye, misal tuvalet tezgari, uzerine konu$landirilmi$tir. "niye"* diye soracak olursaniz, bence bu, aile bunyesindeki insanlarin kullandigi tuvalet kagidinin miktariyla orantili bir olaydir. gunde bir rulo tuketen bireyler tuvalet kagidini, tuvalet kagitlarinin hep bir arada tutuldugu yerden cikardiktan sonra (bu bir dolap olabilir, cekmece olabilir) mumkun oldugunca yakin bir yere birakirlar. bu yer, yer*, hatta ve hatta lavabo bile olabilir kimi zaman (gerci bunlarin bir cogu yanlarinda tuvalet kagidi ta$irlar zaten). iki gunde 1 rulo tuketen ailelerde ise bu konuda biraz daha sagduyu gozlemlenebilir. tuvalet kagidimiz buyuk ihtimalle ya cama$ir makinasi ustunde, ya da tuvalet tezgahi ustunde bir yerlerde olabilir. uc gunde 1 rulo tuketen ailelerde ise tuvalet kagidi buyuk ihtimalle, donebilmesini saglayan, tuvalet kagidi dondurmekten ba$ka hicbir i$te kullanilamayacak kadar yoksun (mac gyver olmadiginizi varsayiyorum) aletin icinde olacaktir. gelelim haftada 1 rulo tuketen aile mensuplarina. bunlar buyuk ihtimalle terleyerek sicabilen insanlardir, onlar icin de ayni durum banyo lifi konusunda gozlemlenebilir. ayda bir rulo kullananlari amip sinifina aliyor, haklarinda biraz daha bilgi topladiktan sonra tekrar goru$mek uzere diyerek bitiriyorum.
  • ninja kılıklı kedisi olanların yaptığı -yapmak zorunda kaldığı- eylem. ha bu ninjalar çamaşır makinasının üstüne zıplayamaz mı,elbette zıplar. ama sanırım tuvalet kağıdı koydurgaçından (ne bu be) döndüre döndüre çekip parçalamak daha bir keyif verici. denemedim şahsen bilmiyorum. hatta benim kedim de denemedi,sordum o da bilmiyormuş."banyo giderinin kapağını çıkarmak daha zevkli" dedi.terbiyesiz.
  • bir üşengeçliğin sonucudur. tuvaletlerde bulunan tuvalet kağıdını tutan ve döndüren yaylı, teknoloji harikası alete 3-4 günde bir takmak sıkıcı ve yorucudur. onun yerine tüm tuvalet kağıtlarını klozete yakın olan çamaşır makinesinin üzerine dizmek suretiyle en az enerji harcanmış böylece daha uzun yaşamış oluruz.
  • pakette 2 rulo kagit kaldiginda uygulanan durum. biri ait oldugu yere takilir, digeri de camasir makinasının ustune konulur ve ambalaj copkutusuna gider.
  • ruloda çok az kağıt varsa ve çamaşır makinesi el eriminde değilse çok rahatsız bir pozisyon olan "tuvalet sonrası kasılı uzanış" tabir edeceğim bir harekete ihtiyaç duyulur. burada mümkün olduğunca şekil bozulmadan, bir bibloymuşçasına kalkılır ve santim santim hedefe ilerlenir. çok çilelidir. en iyisi eğer tuvalet kağıdı ruloya takılmayacaksa sifonun üstüne konulmasıdır.
  • önünde alaturka tuvalet varsa kubura düşerek ıslanır ve ziyan olur