şükela:  tümü | bugün
  • akp'li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, beştepe'de 39. muhtarlar toplantısı'nda yaptığı konuşmada "paramızda istemediğiniz kadar sıfır vardı. onları attık. tuvalete gidişin fiyatı 1 milyondu. eskiden delikli kuruşlarla gidiyorduk. nerelerden nerelere getirdik ülkeyi. şimdi böyle bir şey söz konusu değil" dedi.
    haber

evet şimdi kıçımızı dolar ile temizliyoruz.
  • (bkz: 'alayınızın aklıyla alay ederim' demenin türkçesi)

biz cumhuruz seni de tuttuk oraya başkan yaptık. sen de bizim mahalle başkanlarını toplayıp ver-gaz yapıyorsun.

senin attığın sıfırları hala kullanmayan kaç vatandaş var biliyor musun sen? 10 lira diyorsun bir şeye. 0000!!! on milyon çok pahalı diyor. şimdi de tuvaletler kimi yerlerde 1,5 tl. yani bir buçuk milyon. nereye getirmişiz ülkeyi. tuvalet fiyatları hiç seksen kuruşa inmedi. yani 8 yüzbine. nereye getirmişiz ülkeyi anlamadım ben. bir lira hala bir milyon. evler o zamanlar. 80-150 milyardı. şimdi 300 binin altında ev mi kaldı istanbul'da. yani üçyüzmilyar. şimdi yeni yapılar alt sınırı neredeyse 1 milyon. yani eski trilyon...

şimdi istanbul'da fakir fukara'nın - garip guraba'nın yaşam hakkı mı kaldı? ancak istanbul'un dışında kurulan kenar mahallelerde. kaya şehir-kayabaşı- samandıra... isimlere bak sen. isimlere bak anla yerlerin yapısını...

eskiden istanbul gariban yatağıydı. istanbul'da sürgün politikaları çoktan hayata geçmiştir. ama istanbul'lunun kış uykusundan uyanacağı hala yok. o bir gün gelip uyandığında götündeki havucu çıkartıp onu dişleyecek ancak. geçmiş olsun diyeceğiz. hep beraber birbirimize geçmiş olsun.

ciddi anlamda geçmiş olacak çünkü.

yazıklar olsun.

edit: hatta senden önceki dönemde küçük 50 büyük 100 diye bir dünya vardı. şimdi ister işe ister sıç ister elini yıka 1 tl veya 1,5 tl...

içine edildi yani. sifonu çek gitsin.
  • yeni türkiye'de sıçmanın ve işemenin ne kadar kolaylaştığını ilan eden rte beyanı. devamında da "nerelerden nerelere getirdik ülkeyi" demiş. eski türkiye'de tuvalete girmenin maliyeti şimdikinden neredeyse bir milyon kat daha masraflıydı. akp muhalifi olabilirsiniz ama hükümetin 15 yılda yaptığı iyi şeyleri de kabul etmek lazım. eğer yeni türkiye kurulmasaydı bugün kamusal alandaki bir tuvalete sıçmak, ancak ali ağaoğlu ve mustafa koç gibi burjuvalara özgü bir ayrıcalık olacaktı. ama bugün sosyal devlet anlayışını benimsemiş olan akp politikaları sonucunda herkes rahat rahat tuvalet ihtiyacını giderebiliyor.

ayrıca uzun vadede ülkedeki entelektüel gelişimi de arttıracağını düşünüyorum. çünkü tuvalet demek düşünce demektir. antik yunan'da felsefecilerin çok önemli teorileri karşılıklı klozetlerde geliştirdiklerini herkes bilir.

kaynak
  • akp muş il kongresi'nde dile getirilmiş hesaptır.

"15 yıl önce 1 milyona tuvalete gidiliyordu. biz 6 sıfırı attık. şimdi 1 liraya gidiliyor."

(bkz: devlet bahçeli bunu beğendi)
  • şakaysa komik, ciddiyse daha komik.
  • az önce ben de duyup inanamadım evet, başlığın açılmasını bekliyordum. gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum açıkçası. ekonomi çok iyi gerçekten. teşekkürler ak parti.
  • yanlış bilgidir.

bu faturaya göre 3 kişi sıçıp 60 tl ödemiştir yani kişi başı sıçma 20 tl'dir.
  • eskiden tuvaletleri sadece milyonerler kullanabiliyordu, şimdi ise herkes.

yalansa yalan diyin ulan! ak parti öncesi dönemde kaç defa kakamı yarıda bırakıp, zorla çıkarılmışlığım vardı tuvaletlerden. şimdi çok şükür çıkarken kolonya bile uzatılıyor.

teşekkürler ak parti. teşekkürler reis.
  • rte tuvaletlerde akbil uygulaması geldiğini bilmiyor herhalde.
    yahu ben gözlerimle gördüm adam altına edeceğim fazla akbili olan var mı diye bas bas bağırıyordu.