şükela:  tümü | bugün
 • suyla kıçı yıkayıp tuvalet kağıdı ile silince temizliğin gerçekleştiğini sanan düşüncenin sonucudur.

  yabancı ülkeleri bilmemekle birlikte türkiye'de ne avmlerde ne evlerde klozetin yakınında elinize sabun sıkabileceğiniz bir zımbırtı bulunmamaktadır. sadece suyla yıkayıp tuvalet kağıdı ile silme şansınız vardır.

  oysa ki ele bir miktar sabun sıkıp şöyle şıkır şıkır yıkamadıktan sonra taharetlenme işi gerçekten manada son bulmaz. sadece göstermelik bir temizliktir ve bölgedeki sıcaklığı, nemi filan da düşünürsek kıçınız pis pis kokmaya devam edecektir, çünkü bakteriler üremeye devam edecek bok kokunuzla birlikte adeta bayram edeceklerdir.

  ha bizim kıçımızı kim görüyor kim koklayacak diye düşünebilirsiniz. ama mesela iğne olmaya gittiğinizde o kıç kokmayacak mıdır? başınıza acil birşey gelse hastanedeki doktor o bok kokusunu almayacak mıdır? onu bunu geçtim eşinizle, sevgilinizle sevişirken o koku buram buram insanı baymayacak mıdır?

  tuvaletlere fotoselli sabun makinesi istiyoruz.

  gerçi temizlik imandandır diye güzide bir sözü bile olan toplumda kadınıyla erkeğiyle leş gibi kokarak gezebilen insanlar bu makineyi kullanmak yerine pis pis kokmaya devam edecektir.

  (bkz: derdimi sikeyim)
 • çok güzel bir yere değinmişin kardeşim bende her sıçtığımda bu konu aklıma gelir.
 • on günde bir banyo yapıyor ve yirmi günde bir don değiştiriyorsanız sorun oluşturabilir evet, ama onun dışında hiç yıkamamaktan iyidir. yabancı ülkelerde su bile yok. o yüzden sıçma işlemlerini hep duş öncesine denk getirmek zorunda kaldım gittiğimde. halimize şükür.
 • (bkz: taharet)
 • tuvaletteki tuvalet kağıdının yalnızca kurulama amaçlı durduğunu zanneden götü bokluları göstermiştir.

  tuvalet kağıdı, hem kuru temizlemede hem de kurulamada kullanılır.

  üşenmeyeceğim, işlem sırası;
  0- vurdu kırdı biter
  1- teması önleyecek miktar 2 yaprak kağıt alınır, kurusu temizlenir
  2- su ile son temizlik yapılır
  3- yeterli miktar 3-5 yaprak kağıt ile kurulama yapılır
  4- donlar çekilir

  önemli not:
  çıplak ele b*k bulaştırmak, eli tek sefer yıkamakla çıkmaz. normalde b*k sterildir ancak açık havada bakteri çeken çok kıymetli bir besindir. bu yüzden el dezenfeksiyonu önemlidir. ve son olarak, popoyu ıslak bırakmak, boklu gezmekten daha fazla bakteri üretir. gübre + nem = bakteri kültürü.

  önemli not 2:
  göte sabun sürülmez bu arada çünkü kan dolaşımına bağı var makatın. hiç fitil de mi yemediniz yahu.

  düzeltme:
  swipe klavye azizliği
 • her ne kadar hijyenik gibi görünse de çok sağlıklı olmadığı için olan bir durum olabilir. özellikle kadınsanız vajinal temizliği sabunla gerçekleştirmek vajinanın ph değerini alt üst edip mantar gibi hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. bu iş için özel üretilen zımbırıklar yok mu? elbette var. her ne kadar uzmanı olmasam da bazı doktorlar yazılarında onların da çok sık kullanılmaması gerektiğini belirtiyor.

  en güzeli her gün duş almak, iç çamaşırını düzenli temizlemek ve tuvalet sonrası temizliğinde hassasiyet göstermek. çok da abartmamak gerekiyor yani.
 • (bkz: #69693325)

  bize götü yıkamakla götü parmaklamak arasındaki farkı anlamayanları gösteren konudur.

  fitil göte sokulur evet; ancak götü sabunla yıkamak için parmaklamaya gerek yoktur.