şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle yüksek bir giriş ücreti ödeyip girdiğiniz bir yerde can sıkıcı bir durumdur. hala pavyon mantığından kurtulamayan bu tip yerlerde müşteriyi nasıl düdüklerim sorusuna en iyi cevabı aldığını sanan işletmeciler aslında müşterinin gözündeki değerinin nasıl düştüğünün farkında bile değildir. halbuki sen tuvalete vereceği parayı baştan eklesen giriş ücretine, tuvalet parası ödemek kadar canını sıkmaz insanın. ayrıca bu yerlerde temiz bir vergisiz kazanç da meydana gelir. fiş vermezler, isteyince de üste çıkarlar. sonuç olarak şöyle bir konuşma meydana gelir:
    -tuvaletin fişi mi olur?
    -bu fiyata tuvalet mi olur?
  • cebimde param yoksa işeyemeyecek miyim?
    hayır uygulamaya itirazım yok sadece enteresan geliyor. fiili durumda bir sıkıntı yok belki ama sanırım yol kenarına işeyen arkadaşlara polis fazla bir şey yapamaz sanki. sıkıştım bıraktım diyebilir.
    işemek haktır. özgürlüktür. yaşasın. hadi hepimiz işeyelim. çişşşşşş.

not : "parasız işemek istiyoruz." parasız işeme platformu.
  • (bkz: nereye sıçacaklar)

ekleme: bakınızı verdikten sonra aklıma başlıkla ilgili bir hatıra geldi.

istanbul'a ilk geldiğim sene arkadaşımla gezerken yana döne sıçacak yer arayışına girmiş bulunduk. arkadaş etrafı iyi bildiğinden ben ona dedim çok sıkıştığımı. arkadaşım da güya sıçırtmaya götürecek. neyse altgeçit gibi biyerdeki tuvalet varmış oraya indi bi baktı

-1 liraymış amk pahalı dedi ve çıktı.

arkadan adam bağırıyo.

-2 kişiyseniz 50 kuruştan yaparım.
  • gençken arkadaşla tatilden dönerken otobüs mola yerinde durdu. tum parayı tatilde yemiştik. tuvaletçi abiye kıkırdayarak kredi kartı geçer mi dedik. yok dedi. şaka maka almadı adam bizi içeri. benzin istasyonunun arkasındaki araziye gidip işemiştik.
    su 50 kuruş, işemek bir lira. işlendiği için herhalde
  • ''sadece parası olanların çişinin geldiğini'' anladığım cümle doğrusu için

(bkz: tuvalet ihtiyacını gidermenin ücretli olması)
  • bir de tuvaleti tam manasıyla bok götürüyorsa o aldıkları 1tl'leri ne yapıyorlar diye merak ettirendir. ama temizse olabilir tabi.
  • dunyanin en sacma salak uygulamasi.
    ulan tuvalet bu, para alsada almasada temizleyen kisilerin ve onlari denetleyenlerin sorumlulugu tuvaletletin temiz olmasi.

bu sicanlar iseyenler para verdi oglum daha iyi temizleyelim diyen biri olmadigini dusunuyorum.
  • bu ücretin yıllarca 'büyük= kaka' 'küçük= çiş' olarak alındığını düşünüyordum. meğersem büyük, yetişkinler için küçük çocuklar içinmiş. çok mantıklı aslında adam gelip arkandan kontrol mu edecek sıçmış mı işemiş mi diye. şu yaşımda bir şey daha öğrendim peheey