şükela:  tümü | bugün
  • sıkça yaşadığım durum.
    hayatın anlamını , dinleri , evreni en çok burda düşünüyorum.

örnek vermek gerekirse az öncekinden bahsedeyim.

bırakın evreni dünyanın bile sadece insanın sinanmasi için çok büyük ve çeşitli bir yer olduğu geldi aklıma. misal bugün izlediğim bir belgeselde fil diski yapıyor, bunu gören annesi yeni ölen fare neler olduğunu anlamaya çalışırken yanına bir bok yumağı düşüyor ve can havliyle kaçıyor. fil 1 dk içerisinde tabiri caizse ortalığı bokta bırakıyor farenin yaşam alanı talan olmuşken ortaya bok böcekleri çıkıyor.
    bu bok boceklerinden bazıları sadece yiyecek kadar yuvarlarken bazıları disileri etkilemek için kocaman bok yumağı yapıyorlar. amacına ulaşan bir erkek disisini yumagin üstünde yuvarleken, fil aniden adım atıyor ve farketmeden iki böceği eziyor. peki ben bunu niye anlattım.

demem o ki dostlar bu yaşananların bir amacı olmalı islama göre hayvanlar topraktan gelip toprağa gidiyor. yani onlar için öteki taraf yok, adaletin sağlanacağı ikinci bir yerde yok .
    bütün bu karmaşa sadece bizim algılayıp ibret almamız içinde olamaz gibime geliyor.

sonuç: ya evrenin bizim bildiğimizden çok daha büyük bir anlami var.
    yada evrim mevrim takılıyoruz amk
  • (bkz: sıçarken entry girmek)

şaka bir yana çoğu psikiyatr bu durumun, dış dünya ile iletişimimizin kesilmesine bağlıyor. duştayken de aynı durum geçerli bir adet kaynak. kendinize güvenli bölge yaratıyorsunuz ve kafanızı karıştıran düşüncelerden arınıyorsunuz. doğal olarak iç dünyanıza yöneliyorsunuz.
  • güldürmeyin
  • tuvalette aklıma gelendir ki,

en basitiyle; ışığın hızı saniyede 300.000 km. bilim adamlarına göre yaklaşık 13 milyar yaşında olan evrende milyarlarca yıldır ışığı hala bize ulaşmayan yıldızlar var!!! yani milyarlarca yıl boyunca, saatte değil saniyede 300.000 km yol alan ışık durmadan yol alıyor ve bize ulaşamıyor. hakeza milyarlarca galaksiden sadece bir tanesi olan samanyolu galaksimizin çapı 100.000 ışık yılıdır. yani samanyolu galaksisinin bir ucundan diğer ucuna gitmek için ışık hızıyla 100.000 yıl yol almanız gerekiyor. bu korkunç büyüklükteki evrende korkunç küçüklükteki insanın daha da korkunç küçüklükteki beyniyle bir yaratıcıyı inkar etmesi korkunç büyüklükte bir aptallık mı acaba? bilemedim ki?!!!

konuya binaen ufku iki katına çıkaracak müthiş bir video,

https://youtu.be/w9bnyhohc3w