şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanın tek başına ve sessiz kaldığı yerde hayatı sorgulama eylemine girmeyip, fayanslara, etraftaki nesnelere odaklanma girişimidir.

    aksine insan düşünmez, huzur bulur. hacetini giderirken oluşan rahatlık, sessizliğin verdiği huzur ve sadeliğin verdiği sakinlik.

    eğer kafanızdaki tüm düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız, en yakın tuvalete girip bir süre orada kalın. merak etmeyin kafanızın içindeki düşünceler sizi orada rahatsız edemez çünkü, bilinçaltınız nereye gittiğinin farkında.
  • zen felsefesinin özünün gerçekleştiği alan,taocu ani aydınlanma kabizken plop diye düşen kutlenin bedende ayrılması ile gerçekleşir,benim için kutsal bir alan tütsü yakıp gözümü kapatırım,hangi sıçma ritmi varsa kendimi ona bırakırım,sıfır düşünce ile kah durgun gölde dingin bir keşiş olurum kâh fırtınalı bir nehirde rafting cengaveri.
  • akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte düşünmek yerine daha çok oyalanmaya bırakmıştır. dur biraz instagrama bakayım twitterda gündem ne. bir bakmışsın sıçarken aydınlanamadan işin bitmiş. teknoloji insanları düşünme konusunda da üşengeç hale getirdi.