şükela:  tümü | bugün
  • iki türlü meydana gelebilecek bir davranıştır. ilkinde, sabahın köründe uyanmışsanız ve uykunuzu alamadan kalkmışsanız, tuvaletin ışığını açmadan klozette oturup sıçarken gözleriniz kapanır ve uyuyakalırsınız. öne eğilmiş olduğunuzdan, bir süre sonra kafanız ağır gelecek ve öne düşecek, sizi uyandıracaktır. bu iyi ve doyurucu bir uyuma olmaz. bu, bir insanın hayatının her döneminde olabilir. ikinci yöntemde ise, genelde okul çağında karşılaşılır. anneniz tarafından kaldırılmış ,daha fazla yatmamanız konusunda uyarılmış ve ardından kalkmış, tuvaletin ışığı kapalı bir şekilde tuvaletteyken, anneniz kahvaltınızı hazırladığı esnada tuvalet zeminine uzanarak yatmanız mümkündür. tuvaletin mermer zemini soğuk olduğundan, mümkün olduğunca tuvalet paspaslarının üzerine yatmaya dikkat etmeniz yararlı olabilir. ancak kafanızı kapı tarafına koymuşsanız, tuvaletin kapısını kilitlemeniz yararlı olacaktır. bu sayede kapıyı açan anne ve ya babanız kafanızı kırmamış olur. bu yöntem kullanılarak hem anneniz kahvaltınızı hazırlarken 4-5 dakika daha uyumuş olursunuz, hem de anneniz bunu bilmediğinden yanınıza gelip "kalk, geç kalacaksın" tarzı serzenişlerde bulunamaz. bir de küvette yatarken uyumak vardır ki, o daha çok keyik amaçlıdır. son olarak, eğer boyutları küçük bir kimseyseniz ve eğlenceye doyamayan bir yapıdaysanız, çalışan çamaşır makinası içine girip maceralı bir uyku da yaşayabilirsiniz.
  • en cillop isten kaytarma yontemi...

tuvalete gidilir, bi rulo tuvalet kagidi yerinden cikartilir, duvara yastik olacak sekilde yerlestirir, kafa hafifce yaslanir... on bes dakika sonra sifon cekilir, masaya donulur..
  • genel gecer, kulturler arasi hatta ve hatta evrensel bir depresyon isaretidir. bilhassa is yerinde isten kaytarmak icin habire su icmek icin masadan kalkmak eyleminin ve ardindan gelen tuvalette yilan oynamak durumunun bir ust asamasidir. aliskanlik haline geldigi tesbit edildigi hallerde bir kutu kagit alip ozgecmisinizi basmak vasitasiyla bu huydan vazgecilebildigini goruyoruz. daha vahim orneklerde mulakata gidilen isyerinin tuvaletini yoklayan vak'alar da karsilasabiliyoruz.
  • eger klozet ile lavabo birbirine yakinsa tadindan yenmez. klozete oturulur, lavabonun üzerine kol, kolun üzerine de kafa konur. tabii bu sekilde rahatça uyuyabilmek için önce yeterli miktarda alkol alinmasi gerekmektedir.
  • eğer işyerindeki tuvalette uyumuşsanız ve yan kabine klozetin hakkını verecek birisi girdiyse daha fazla uzatamayacağınız eylemdir.
  • eger grip veya aksamdan kalmis olmaktan dolayi gozleriniz kapaniyor, kafaniz dusuyorsa ve arkanizda birden fazla mudur oturuyorsa yapilmasi zorunlu olan eylemdir.
  • ilkokuldan beri en büyük zevkimdir tuvalette uyumak. şöyle 3-5 dakika uyku ne tatlıdır o amonyak kokusu eşliğinde. ama işte herşey bir yere kadar güzel. rüya görmemek; rüya görecek kadar uyumamak lazımmış. ben bugün bunu gördüm. bu kalıbı da kullandım içimin yağları eridi.

neyse rüyamda; gerçekte olduğu gibi boxer aşağıda klozette oturmakta; hem işimi halletmekte hem de uyumaktaydım. sonra birden bir ses, bir koku ile uyanıyordum ve karşımda güneş gözlüklü, kovboy şapkalı, boka benzeyen bir yapı bana hesap sorar gibi dikiliyordu. hiç yadırgamıyordum karşımdakini ve ona "ne istiyosun söyle" der gibi bakıyordum. sanırım bana baya bir içerlemiş olacak ki, kırgın ve biraz da kızgın bir şekilde bir takım şeyler söylemeye başlıyordu. ne dediğini anlayamasam da o an onun göt lalem olduğunu anlıyordum. evet yıllarca küfür olarak kullandığım göt lalem karşımdaydı. ona hiç iyi bakmadığımı, çalışma şartlarının çok kötü olduğunu bağırarak anlatıyordu. bir yere kadar sakince dinledikten sonra bende kayış koptu ve göt laleme karşı bağırmaya başladım. tamam soğanlı ve acılı dürümlerle onu biraz zorlamış olabilirdim ama ibne miydim lan ben? çalışma şartları kötü ne demek? işine gelmiyorsa siktir git diyerek söyleyeceklerimi bitirdiğimde göt lalem restimi görmüştü. birşeyler söylenerek uzaklaşıyordu ve söylediklerinden tek anlayabildiğim "senin zamazingo da çok küçük" iftirasıydı.

davamda tamamen haklı olduğumu düşünüp konuyu kendimce kapatmaya çalışırken sindirim sistemimin diğer elemanlarının bu tartışmadan rahatsız olduklarını ve beni haksız bulduklarını hissettim. soğuk bir ortam oluşmuştu klozette ve bu olayın daha kötüye gideceğini farkettim. sanırım geri adım atmalıyım diye düşündüm ve göt laleme seslendim. o da bu anlaşmazlığın çözümlenmesi gerektiğini, bu ayrılığın iki taraf için de iyi olmayacağını düşünüyor olmalı ki geri döndü. ona üzgün olduğumu, artık ona karşı daha dikkatli olacağımı söyledim. içim bir garip olmuştu ve neredeyse ağlayacak gibiydim. o da duygusallaşmıştı. sarılmadık ama birbirimizi bağrımıza bastığımızı hissediyorduk. içimden alkış sesleri duyuyordum. vücudum bu barışı kutluyordu. göt lalem söylediklerinin kızgınlıkla olduğunu itiraf etti. "zamazingonun maşallahı var abi" dedi. biliyorum dedim. herkes görevine dönmüş ve aradaki buzlar erimişti. suratımda mutlu bir ifade ile sifonu çektip, tuvaletten çıkarken uyandım.

gerçek hayatta da gördüğüm bu fantastik saçmalıktaki rüyanın etkisi ile gülümsüyordum. bu mutlu ifade ile sifonu çektim ve tuvaletten çıktım.

gördüğüm rüyayı kız arkadaşıma anlattığımda bana, benim göt laleme baktığım şaşkınlık ile baktı ve uyumamı söyledi. bu tepkiyi akılcı buldum ve tekrar, ama bu kez yatağımda, uykuya daldım.
  • 16 yaşımda bir şişe şarap içtikten sonra yapmış olduğum eylem.

bonus: bir de kafanızı klozete dayayın. hem konforlu, hem de aniden gelecek mide bulantılarına çabucak yetişebiliyorsunuz.
  • iş yerinde artık alışkanlık haline gelmiş olan olmazsa olmazım. özellikle öğle yemeği sonrası projelere dalıp gittiğinde üzerine çöken ağırlık ve göz kapaklarına vücudun uyguladığı direncin kırılmasından mütevellit 2 genel müdür yardımcısı, bir müdürün karşısında bulunan işbu entryi yazdığım masamda uyuklamamın önüne geçen muhteşem aksiyon. 10-15 dakikalık o uyku sanki saatlerce uyumuşun gibi bir etki bırakıyor bünyede ki henüz bunu çözebilmiş değilim. bir nevi vücudu kapatıp açma atraksiyonu. ahh birde yan kabinde zarıl zarıl osurup, uykumun en tatlı yerinde beni klozetten sıçratan insanlar olmasa...
  • ben bazen klozet kapağını üstüme örterek yapıyorum bunu. her şey o kadar güzel oluyor ki o zaman, sormayın gitsin.