şükela:  tümü | bugün
 • sene 1993 cok iyi hatirlarim adini hatirlayamadigim, fransa'nin ugur dündar'ı diyebilecegim bir insan tv programında lokantada önüne gelen turşuları hıfızsıha'da tahlil ettirmiş bunun sonuçlarını tv programında açıklıyor. turşuda bol miktarda bok partikilüne rastlanmış. bunun üzerine tuvaletlerde yeni bir sistem geliştirmişler. musluktan 30 saniye su akana kadar tuvaletin kapısı kilitli kalıyor. ama bırak 30 saniye ister 1 saat aksın taharet muslugu olmayan tuvalette temizlik bir yere kadar....
 • eger tuvalette bir ihtiyac giderilmis,bir yerlere dokunulmus ise (hele ki umumi wc lerde) "pis" kategorisine giren insan modelidir.
 • koca yaşına gelmiş pro bu konuyur koca yaşına gelmiş bir kız arkadaşına sorar:

  pro- şimdi biz erkekler elimizi çişimizi yaptıktan sonra yıkıyoruz, yıkıyoruz ama niye yıkıyoruz ?
  ka-çünkü biz de yıkıyoruz, biz ellemediğimiz halde yıkıyoruz.
  pro- ha ?
  ka- biz oramızı ellemiyoruz silerken, ama temiz olsun yine de , siz tutup işiyorsunuz tabiki yıkamanız lazım.
  pro- evet, iğrençmişiz biz cidden.
  ka- ölesiniz.
 • hijyen denilen şeyden bihaber insan modelidir, ayrıca sadece tuvaletten çıkınca değil tuvalate girmeden önce de eller yıkanılmalıdır, dışarıdan ellere bulaşan bakteri ve mikroplar kolaylıkla bulaşıp üriner sistem enfeksiyonuna sebep olabilir, özellikle hastanelerde çalışan bayan personellerin zırt pırt böbreklerinin ağrıması ve üriner sistem enfeksiyonlarından yakınmaları konu ile yakından ilgilidir, hijyen adına illaki cinsel organınıza dokunmanız veya tutmanız gerekmez, tuvaletlerdeki bakterilerin kapı kollarında yaygın olduğu gerçeği göz ardı edilmezse sizin için birileri kapıyı açmıyorsa mümkün mertebe ellerinizi yıkayınız, bu arada tuvaletten her eli kuru çıkan ellerini yıkamamış değildir, ellerini iyice kurulamış ve kurutmuş olabilir, bir iki defa gözlemleyip öyle karar verin. şayet böyle şeyleri önemsemeyen ve temizliğe dikkat etmeyen birisiyse azcık uzak durun..
 • her gün duş alan, temizliğine dikkat eden bir erkeğin, kulak memesine dokunmasıyla pipisine dokunması arasında bir fark olmadığından, eline işemediği sürece harhangi bir mikrobik duruma sebebiyet vermeyen insandır. kapı koluna ise elini yıkadıktan sonra tuvaletten çıkmak için dokunur. kapıyı açtıktan sonra dönüp tekrar elini yıkamalı, tekrar kapıyı açmalı ve tekrar elini yıkamalıdır. kendisine, kapının önüne engel koyup, elini yıkadıktan sonra değmeden dışarı çıkıp, engeli tepikleyerek içeri yollayıp kapı kapatmasını öneririz. ya da biraz jimnastik çalışıp kapıyı ayağıyla açabilir.
 • 2005 şampiyonlar ligi finali'nde silvio berlusconi'nin siyasi ortağı vento'nun kızıyla tuvalete beraber tuvalete gitmiştik. kız ellerini yıkamadan çıkmıştı ve şahsen kendisinin çok pis bir insan olduğunu düşünmüştüm. sevmediğimiz bir insan modelidir bu. hem el, fazla yıkamaktan aşınmaz.

  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
 • insan falan degildir o, direkt model olmu$tur kendisi artik.
  (bkz: insan modeli)
 • tuvalette ne yaptığını bilemeyeceğimiz için hakkında kötü birşey söylemeden önce bir kez daha düşünmemiz gereken insandır. belki üstünü başını toparlamak, fanilasını slip donunun içine sokmak için falan girmiştir tuvalete. veya belki çözemediği bir problemini çözmek için ilham almaya girmiştir (bkz: hayata dair kararlari tuvalette almak)(bkz: turkun akli sicarken calisir). belki bir cia ajanıdır; tuvaleti rahat haberleşmek için kullanıyordur. nerden bilebiliriz ki?
  yani gördüğünüz üzere tuvalette tuvaletini yapmış olması ihtimali çok çok küçük bir ihtimaldir aslında.