şükela:  tümü | bugün
 • cihan kılıç’ın yarattığı ve ilk kez uykusuz kış şubat 2015 sayısında yayınlanan marşmelov karakter. devamını bekliyoruz.

  --- spoiler ---

  insan olmamasına rağmen çevresindeki tiplerin herşey gayet normalmiş gibi davranması, kendisine mühendislik stajı yaptırılması, ofis ve inşaat ortamı klişeleri vs. gibi ultra komik detaylarla çok güldürmüştür.

  --- spoiler ---
 • aşırı tatlı bir cihan kılıç karakteri.

  '21 yaşında, üniversiteyi yeni bitirmiş bir genç olan tuvofi başka bir dünyanın, daha renkli bir hayatın hayallerini kurmaktadır. bu yolda biçok engelle karşılaşacak olsa da başına gelen hiçbir kötülüğün değiştiremediği ruh güzelliği, iyiliği ve vicdanı ona doğru yolu bulmasında yardımcı olacaktır'

  not: şantiye stajında işçilerin kaldığı yeri napmış öyle aklımı fıttırıcam?!
  her eve bi tuvofi lazım sanırım.
 • hem çok tatlı hem de cuk oturan bir karakter olmuş. okulu bitirip yeni iş hayatına atılanlara ördek derler, kuş derler, saf derler, tıfıl derler. hepimiz geçtik aynı evrelerden. tuvofi bu kavramların ete kemiğe bürünmüş hali olmuş. çok da güzel olmuş.
 • boğaziçi üniversitesi mezunu karikatür karakteri.

  -s!-
  hortlak dergisinin son sayısındaki hikayede arkadaşlarını boğaziçi'ne "ortam"a götürür. şişe bira güvenlik görevlisi tarafından alınınca manzarada kutu birayla idare eder. bu sırada kendini kaybedip tellerden aşağı " akar".
  -s!-

  bir boğaziçili olarak beni çok güldürmüştür.
 • abi artık kabul edelim ki, bu çizer arkadaşlar her hafta her hafta ortaya yeni bir ürün koymak için düşünürken sonunda kafayı sıyırdılar. onlara bu şekilde anlayışla yaklaşmak istiyorum. yoksa bu tuvofi denen boktan karakterimsinin bir mantığı, bir esprisi, bir numarası ve hiç bir beğenilecek bir boku yok arkadaşlar.

  kusurabakmayın evet ortada emek var da, kimler için çiziyon çizer abi sen bu tuvofi'yi allahını seversen? ilkokul üç öğrencileri için çiziyosan söyle de o hortlak dergisini hiç almayalım para verip de amınakoyim. yeter lan. eburmuş, tuvofiymiş, yanıkmış.. ortalık saçmasapan işlerden geçilmiyor. böyle sikimsonik şeylerle sayfa doldurmaya uğraşacaksanız kusurabakmayın da ayıp oluyor çizgi-romancı abiler.
 • değeri anlaşılamamış underrated çizgi karakter. çevrenizde mutlaka böyle sessiz, tombik, arkadaş canlısı saf tipler vardır, işte o tiplerin adeta bir füzyonla birleştirilmiş versiyonu tuvofi... iş dünyasına atıldığı andan itibaren çevresindekilerin bu şirinliğini ve saflığını kullanarak çıkar elde etmesi sanırım bu çizgi öykünün en vurucu kısmı. absürt ama bir o kadar gerçekçi. cihan kılıç'ın insanları ve ortamları gözlemlemekteki yeteneği de hikayeye eklenince ortaya çok hoş bir iş çıkmış. devamını bekliyoruz.
 • yukarıda buna geciren entryi görünce dayanamadim geldim. tuvofi hortlaktaki en muhtesem oykudur. cihan kilic son yillarin en iyi cizeridir. gozlemleri ve bunlari cizgiye aktaris tarzi incelikten kopacak durumdadir, malesef kendisi had safhada underrated kalmistir. gerci bunu begenmeyen eburu da sevememis. tuvofiden sonraki en sahane karakter o lan.
 • an itibariyle nusret'i büyük beyaz köpekbalığının kollarına bırakmış efsane sörvayvırcı.
 • ilginç bir saka yapmıyorlarsa instagram sayfalari muhafazakarimsi bir grup tarafindan hacklenmis.
  tuvofi lan bu amk manyaklari tuvofi :d
 • hortlak'ın son iki sayısına çıkmaması ile üzmüş karakter.

  bari kalan maceralarını birkaç aya çıkabilecek 30-50 sayfalık bir kitap halinde okuyalım.