şükela:  tümü | bugün
 • reklam verdikleri medya kuruluşları, tüvtürk'ün tekelliği ve fahiş fiyatlarıyla ilgili haber yapıp suyu bulandırmasın diye sus payıdır.
 • o reklamlar yalayan kanallara bol bol veriliyor diğerlerine verilmiyor.
  olayın bütün sırrı bundan ibaret.
  denildiği gibi rakibi olmayan bir firma neden reklam versin ki?
  para aktarmanın kılıfıdır.
 • benimde radyoda denk geldiğim saçma sapan bir durum. sen zaten tekelsin ileri zekalı. reklama niye ihtiyacın var? çok değerli, insanları kazıklamayan, işini çok iyi yapan randevu saatlerine riayet eden, hatta ekonomiyi düşünerek kredi kartı kabul etmeyen sadece hizmet için var olan bir kurumsun. senin reklama ne ihtiyacın var, biz biliyoruz seni.
 • daha yeni 420 tl kazık yediğim için algıda seçicilik midir nedir bilmiyorum son günlerde radyoda hep bunların reklamlarına denk geliyorum.

  araç sahiplerinin vazgeçilmeyen tek adresmiş, güven verip değer katarmış falan...

  resmen dalga geçiyorlar. yani bu reklamları vermelerinin başka hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. herhalde araç sahiplerini biraz daha sinir edelim, gülelim eğlenelim kafasındalar. ya da reklam harcaması şu bu derken para aklıyorlar, vergiden kaçınma numarası çekiyorlar.

  öncelikle reklam vermelerine gerek yok. çünkü aracı olan herkes bunların müşterisi, kanunen müşterisi. gitmezsen devlet ceza kesiyor. hatta adamlar kredi kartı bile kabul etmiyordu son birkaç güne kadar. düşünün adamlardaki keyfi. ve en güzeli adamların yaptığı iş ile alakalı hiçbir sorumluluğu yok. yani denetimden geçen ama teknik bir sebep yüzünden kaza yapan bir araç bunları bağlamıyor.

  tabi ki tek adressin, tekelsin çünkü başka adres yok. rakibin olsa bak bakalım ne oluyor. hepi topu 5 dakika süren ve %95'ı sadece el ve göz kontrolü içeren "denetimleri" yaptıktan sonra 420 tl almaya utanmadıkları gibi aracınıza değer katarız demeye de utanmıyorlar. yahu ben bu paraya arabanın yağını, suyunu ve tüm filtrelerini değiştirir bir de üstüne iç dış yıkatırım. işte bu aracıma değer katar.
 • fakirlerden para toplanıp zenginler arasında pay ediliyordu, yerli ve milli robin
 • kazandıkları paraları koyacak bir kasa bulamadıkları için artık bu yollara sürekli başvurmaları muhtemel komedi.

  bariz ve net bir şekilde şu mesajı veriyorlar. adamlar mecbur kardeşim, ben neden pos cihazı koyayım ki? öyle de böyle de sike sike gelecekler.

  çin malı beyaz far takmışsın gördüm, açıkçası pek sikimde değil istediğin kişiyi kör edebilirsin. benim için hafif bir nedendir. hee bak plakaya vida takarsan bozuşuruz.
 • 2020''nin başında şöyle bir haber vardı:

  "trafikteki araç sayısı 22 milyonu geçerken zorunlu trafik sigortalı araç sayısı 14,1 milyon, kaskolu araç sayısı ise 4,4 milyon adette kaldı. geçen yıla göre sigortasız araç sayısı 1,6 milyon arttı!"

  şu anda 2021'in başındayız ve sigortasız araç sayısının geçen seneki oranla arttığını bile düşünsek trafikteki araçların %50'sinin sigortasız olduğu ortaya çıkıyor. ki ticari araçların büyük kısmı bu grupta. trafik sigortası olmadan trafik muayenesine de gidilemediği düşünülürse trafikteki araçların yarısı muayenesiz denebilir.

  tüvtürk reklamlarında aracınıza değer katarız diyor ya, istese de sadece yarısına değer katabiliyor. herhalde tüvtürk de bu muayeneye gelmeyen %50 için veriyor bu reklamları.

  trafik sigortanın yaptır, gecikme cezanı öde, muayeneye gel, gecikme cezanı öde işte en az 3-4 bine hallederler bu işi diye düşünüyorlar herhalde. ama işte millet aç onu ne yapacağız.
 • 2 haftadır bende dikkat ediyorum. bu ne saçma iş demiştim hatta. senin rekabet ettiğin bir kurum mu var kardeşim? reklam vermese fiyatlar daha ucuz olur diye düşünüyorum.
 • benim de dikkatimi çeken husustur ama bu kadar saçma bir şey için başlık açılır mı diye düşünüyordum. hayır sanki keyfimizle gidiyoruz bu kan emicilere de bir de "yok aracıma değer kattım, yok güvenliğimi düşündüm". ben zaten her sene yetkili serviste km gelmese bile aracıma bakımını yaptıran biriyim. yetkili servislere bu yetkiyi de ver. senede bir kontrol edilsin araçlar. yetkili servise gitmeyen adama da dışarıda tüvtürke yapılmasını zorunlu tut. amaç ona buna para kazandırmaktan başka bir şey değil ki.