şükela:  tümü | bugün
  • teoman'ın en güzel şarkısı. sahip oldukların zamanla sana sahip olur sözünün panoraması.
  • teoman is back dedirtir bu sarki, album genelinde cok iyi bir is cikartilmistir o kesin, ama bu sarkida adam asmistir kendini, hatta biraz daha ileri gideyim muzik yolculugundaki citasini 1-2 kademe yukari tasimistir direk.

bilemezsin
    sevemezsin
    gormezlerse seni hic
    yenemezsin.
    duyamazsin, bulamazsin
    gormezlerse seni hic olamazsin.

ne kadar dogal ve etkili bir anlatim, kimi zaman her insan farkedilmek ister, fark yaratmak ister, kazanmak ister hatta bazen kazanir da ama gormezlerse, bilmezlerse anlamini kaybeder butun kazanimlar ve hic bir butune ait olamadigini hissettirir, iste o zaman farkina varilir tuzaklarin..
  • eski cd leri karıştırırken rastladığım en güzel hikayem* adlı albümün en iyi şarkısı ve belkide en iyi teoman şarkısı.

peşin edit: zamanın ötesinde görüşürüz.
  • düzen* karşıtı görünen, hatta düpedüz karşıtı olan, hayatın tuzağını tanımlayan mükemmel teoman parçası. sözler oldukça kapalıdır, sessiz eller falan gibi. müzik de tuğrul akyüz'ün desteğiyle tavan noktadır. hatta totalde insana bu yılda burda ne işi var bu şarkının dedirtir.

kanla da terle de yazsan da farketmez sulara yazdıysan eğer.
  • sozlerini de yazalim tam olsun;

aklin kayarsa ellerinden
    sen ali$irken
    tam severken
    gokyuzune bak
    bak da soyle
    yildızlarin en kuskunune
    uc adim at sonuca dogru
    ayrili$a, sevene dogru

sevdiklerin, acilarin
    tatli evin, cocuklarin
    sahibiysen
    tuzak bunlar

unutmaksa intikamin
    unuttugunu da unutmaksa
    kanla da terle de yazsan da farketmez
    sulara yazdiysan eger
    bilemezsin, sevemezsin
    gormezlerse seni hic
    yenemezsin, duyamazsin, bulamazsin
    gormezlerse seni hic
    olamazsin

sahibiysen
    tuzak bunlar
  • "unutmaksa intikamın, unuttuğunu da unutmaksa" gibi bir söze sahip harikulade şarkı. teomanın yazdığı en güzel söz olsa gerek bu. bundan daha büyük bir intikam var mı?
  • teoman'ın en güzel şarkısıdır. çok bilinmemesi ilginçtir. bir diğeri için;

(bkz: parti)
  • en güzel hikayem'deki en güzel şarkı bu.

"kanla da
    terle de yazsan da farketmez
    sulara yazdiysan eger.." bölümüyle de hasta etmiştir.

albümdeki bir diğer güzel şarkı için (bkz: parti)
  • kafamın içinde durmadan çalan şarkıdır. an itibari ile ruh halime eşlik etmektedir. bugün tüm gün çalıştım. rapor yaparken müzik dinlemeyi çok severim. karışık listede teoman'ın tuzak şarkısı çalmaya başlayınca kendimi boş bir doktor odasına zor attım. uzun zamandır içimde ne kadar tuttuğum varsa hepsi gözümden akıp gitti. bir an da kapı açıldı ve hastanenin en sert doktoru ile göz göze geldik. adamı 4 yıldır tanıyorum bir kere bile gülümsediğini görmedim. yaşı da oldukça var. gözünüzde canlansın diye söylüyorum beyaz saçlı, bıyıklı bir ortopedi hekimi. kapıyı örttü, ben özür dileyip çıkmak istedim müsaade etmedi. baktım gözleri dolmuştu. kalbim çok kırık deyiverdim. gülmeye başladı "bana genelde kol kırıkları geliyor." dedi. bana yetti bu cümle. gözümün yaşını sildim. 2 hafta sonra 27 oluyorum. ölümü anlayamıyorum. hala kabul edemedim. yoruldum.
  • teoman'ın en güzel albümünün bir diğer güzel şarkısı. hayatım boyunca dinlemeye devam edeceğim şarkılardan.