şükela:  tümü | bugün
  • ciddiye alınmayacak topraklara hoşgelmiş, her daim "bir yakînim"* , frankofon insanı, paris güzeli.

belle du jour, belle toujours...

yazar bir de.
  • insan ilişkilerinde farklılığa yoğunlaşır, gelişmenin anahtarını buna bulurdum, benzerlikler sıksıkla sıkar, öldürür derdim. de öyle değilmiş bazen.
    benim o kadar da uzakta olmayan bi kardeşim* varmış meğersem :)

ay çok alakasız dedikodu yapıp aynı yerinden yakalamalar mı dersin, deli dehşet gaza gelip "bugün ben bunu yaparım" la biten konuşmalar mı dersin, yarım saat konuşmanın içinde 5000 kere "aaa sen de mi" tepkileri mi dersin. çekiyo işte demek ki bi şekilde, hacı hacıyı falan.

sahip olduğu gücün farkında olmasını, ve öyle kalmasını dilediğim. yazılarını zevkle takip ettiğim. "beraber yürümüşüz biz bu yollarda" kader arkadaşım.
    ayy şimdi kendimi de övmeyi hiç sevmem ama "great minds think alike" şekerim, baldan datlım.
  • muhabbeti hoş yazar, umarım ömrü boyunca da böyle kalır. bir de olaylara öyle güzel tanımları vardır ki; okuduktan sonra oturur bir tebessüm edersiniz ister istemez.
  • bos vakitlerinde ne okuyacagını sasırmıs -evet, okumak onun icin hala sadece keyif unsuru-, kutuphanesindeki yıllanmıs yazarlarından sıkılmıs, sonra gidip kendisine birkac tane astroloji kitabı almıs suursuz insan. annesi kitaplarını gorunce "onca sene seni insanları burclarla mı kategorize etmeye basla diye okuttuk" demis, kahkayı basmıstır ki hali komiktir, farkındadır.
    yakında burc analizleriyle karsınızda olacak, "sen otoroski burcundansın, degil mi" diye sıp diye bilecek, bir buyulu yuvarlak cam kap hayalperesti, rezzan kiraz taklitcisi, durugörü sallapatisi. *
    amma amma ya tutarsa?
  • bu entrysiyle kendimi pek bi yakın hissettiğim yazar

(bkz: #19911956)
  • entrylerini okurken kendi kendime konuştuğum sanrısına kapıldığım yazar. mevsimi hep güneş olsun.
  • entrylerine serpiştirdiği birbirinden güzel alıntılarla onların daha da parlamasını sağlayan yazar.*
  • (bkz: #18374907) nolu entrysiyle gece gece duygulandıran, takip edilesi yazar.
  • 'bu kitapta anlatılanların gercek kisilerle ve olaylarla ilgisi yoktur. onları ben, buyuk bir aynanın icinde gordum. ustelik ayna dumanlıydı ve olmayan bir sehirde geziniyordu.' *
    yazdıgı her seyi yasamayan yazar. sık sık kurgusal seyler kaleme alan yazar. kimi zaman kendini ikna etmek icin, kimi zaman aklına esip o an anlık bir sekilde bir uctan diger uca devindigi icin, kimi zaman mutlu oldugu icin, kimi zaman rahatlamak icin, kimi zaman paylasmak icin, kimi zaman arsivlemek icin bir seyler yazan yazar.
    'gercegin nerede durdugunu ve yapay olanın nerede basladıgını, bunu sen biliyorsun' diyen beigbeder gibi gercekle, kurgusalın ayrımında da iyi olan yazar.
    karanlık seyler yazmamaya calısıyor, bu durumdan sikayetci de olmamanız lazım, daha cok paylastıkca artan mutlulukları, huzurlu halleri okuması daha keyifli degil mi?
  • bencil her yerde yalnızdır der george sand.. pek severim bu sozunu..
    bir arkadasıma gecen yıl nasıl tum karanlık yazarlarımı bıraktıgımı, nesesiz hicbir sey kesinlikle dinlemedigimi, karanlık insanlarla arama mesafe koydugumu ve artık o agır depresyonlarımdan neticesinde cıktıgımı, sevgilim sayesinde cok mutlu oludugumu anlatıyorum..
    bana dedi ki sen cok degistin..
    evet cok degismistim, bir tarafta cenaze bir tarafta dogumgunu varken dogum gunune giden bir insan olmustum eski zamanların aksine..
    ama sadece korkuyordum..
    o kadar zor toparlanmıstım ki.. karanlık her seyden korkuyordum..
    oysa hayat kendine suni bir mutluluk balonu yaratıp yasayabilecegin bir yer degil..
    bi suru derdi oluyor, sende olmasa hadi o zaman zarfında yakınlarında oluyor..
    hayatın kotuculunden kacmamak sadece ozumsemek gerekiyor..
    yoksa arkadasın bunalıma girince uzaklas, sevgilin hastalanınca terk et, en samimi dostunun yakınının cenazesine gitme: bunlar bize sadece insani vasıflarımızı ve icten gelmesi gereken sorumluluklarımızı unutturuyor..
    tahmin ettigim kadar iyi olmadıgımı kesfettigim cok sey oldu hayatta..
    misal insan iliskilerinde tahmin ettigim kadar iyi degilmisim, fazla durustmusum..
    ama iyi bir dost olamadıgımı hic bu kadar agır hissetmemistim..
    dunun hatalarını geri alamıyorsun..
    tek bekleyebilecegin senin karanlık hallerini bir hayli iyi tanıyanlardan biraz anlayıs.
    muhimsiniz benim icin, lutfen hep farkında olun..

bu ne yaman celiskidir ki hem gucsuz hallerim icin suclanmamak hem de gucsuzlestigimde yanımda kalın istiyorum..
    ne zaman azıcık guclensem ve etrafıma da katkı saglayabilecek bir ruhsal hale burunsem her derdinize kosagıma soz veriyorum. izci sozu.