şükela:  tümü | bugün
  • adresi bir zamanlar http://www.tuzcuogluevdenevenakliyat.com/ olan firmanın (artık site mite kalmamış) ana sayfasında tarihi bir resim var(dı). iddiaya göre 1956 yılında çekilmiş, dedeleri bahattin tuzcuoğlu ve kamyonunun resmidir. kamyonun yanında yeralan "tuzcuoğlu ev taşır" ibaresinin gerçekliği tartışma konusudur. karlı bir mekanda değil suratı, eşgaline ait en ufak ipucu vermeyen şahıs kimdir, bilinebilemez. "madem kamyona yazı yazmayı çok istediniz, neden photoshop elemanına biraz fazla yevmiye vermediniz de sizi rezil etti?" diye sormak isterdik.
  • verdikleri saatten dört saat geç gelen, ve her telefonda yarım saat içinde ordayız yoldayız diyen, bir sirket. sahtesi mi gercegi mi bilemiyorum.
  • turkiye'nin en eski tasimacilik yapan sirketidir.. 1800 lu yillarda kurulup birkac kardesin ortakligi ile altmisli yillardan beri yurutulen sirket gunumuzde hangisinin gercek hangisinin sahte oldugu tartisilan bir ortama gelmistir. oysa 1960 li yillarda bir tek tuzcuoglu nakliyat vardi. ankara, istanbul, izmir. adana ; mersin, iskenderun da baslayan subeleri ve yurdun dörtbir yanina dagilan ic tasimacilik ve onlarca tir lardan olusan yurt disi filosu ile buyuk bir firmaydi.. gunumuzde ise bu firmanin cok taklitleri oldugu bilinmektedir.
  • verdikleri saatten bes saat sonra gelmeyen, telefon acilip soruldugunda da biz size bilgi verecegiz diyen ve musteriyi hic ciddiye almadigini dusundugum firma. web sayfalarinda baya iddiali beyanlarda bulunmuslar ama sadece yazmakla olmuyor. en son arayip da kardesim nerdesiniz diye soruldugunda valla bugun gelemiyoruz, yarin yapalim deme ciddiyetsizligini gostermislerdir. ozet olarak bu adamlari aramayi dusunmeyin bile kardesim.
  • 70 lerde e-5 üzerinde kozyatagı carrefour un arsasının yakınlarında bir yerde arsaları vardı, oradaki kavsak ve kopru bazılarınca hala tuzcuoglu seklinde soylenir
    (bkz: tuzcuoğlu köprüsü)
  • orjinali olmayan, hepsinin sahte oldugu nakliyat firmalarının tamamına verilen ad. dost tavsiyesi ile tuzcuoğlu iyiymiş bu firmayla taşınalım diye karar aldık. internette 2 3 tane tuzcuoğlu vardı, internet sitesi en güvenilir gözükene telefon açtım, gayet güzel bir konuşmayla ertesi gun 7.30a randevu aldım. içim gayet rahat o sıralarda. randevu saati geldiğinde kapımızda hayatoğlu nakliyat isimli bir kamyon belirdi. açıkça belirttim şüphe duyduğumu ve rahatsızlığı, indim kamyonu inceledim, firmayla telefonda konuştum ama ikna olmadım, kamyonu geri gönderdim. sonra geçtim internetin başına nakliyat sitelerini değil yorumları yaşanan olayları okumaya başladım. anladım ki tuzcuoğlu bir rüyadan ibaretmiş. aslı ankara'da başlamış ilk işlerini yapmaya hatta türkiye'de ilk kurulan esaslı firmaymış belki ama gunumuzde kendi isminin hakkını savunmaya gucu bile kalmamış.

konuyla ilgiliyseniz duygu asenanin basina gelen su olayida okumanizi tavsiye ederim.
    http://www.evimitasiyorum.net/…firmasi-hangisi.aspx

biraz daha araştırdıktan sonra nakliyat firmaları arasında ulusoy ismini gördüm. bildiğimiz ulusoy, otobüsüyle, tesisiyle guvenebilecegim bir isim. girdim internetten ucretsiz eksper talebinde bulundum. 10 dakika sonra ulusoy musteri hizmetleri tarafindan arandim, tum konusmalarimiz kaydedildi, ogleden once eksperim, yarin da kamyonum gelecek. fiyat ikiye katlandi ama tum okuduklarımdan sonra yinede karda olacağımı düşünüyorum.

sonuç olarak siz siz olun tuzcuoğlundan uzak durun.
  • bilmem kaç kişinin öve öve bitiremediği taşımacılık firması. forumlarda verilen numaralara inanılmaması gerektiğini öğretmiştir. lan o zaman ekşi de bilinmiyodu tarafımızca... neyse, gelin dedik, evimizi taşıyın, taşeron yolluyor bunlar. saat 7de ordayız deyip milleti ayağa dikip 11de geldi 6 tane yarma ibne. büyük kamyon diye anlaşmışız, ev gezilmiş görülmüş, pezevenkler küçük kamyonla gelmiş... sığmaz dedik, yok abi sığar, hep taşıyoruz biz bilmemne, tamam dedik madem öyle, gümüşlük, yatağımın altındaki ikiz baza, şifonyerim, 1 tane çekyat dışarda kaldı. lan gerizekalı, ev taşıyosun?! sığmaz demiştik diye tartışma çıkarttım, dediler abi bi kamyon daha getirelim, ama 500 lira daha vereceksin. aradım bana verilen numarayı, sövdüm ağzıma ne gelirse, eşyaları eskiciye aldırttım, orospu çocuklarına da yeni evde asansör kullandırtmadım, süpürgemi, cüzdanımı, 2 kıyafet kutumu çalmışlar, üzerinde kırılacak yazan tüm kutular istisnasız düşürüldü(!). özetle, allah belasını versin böyle ibne hayvan evlatlarının.
  • zor da olsa gerçeğine ulaşmayı başardığım taşımacılık şirketi.

[http://tuzcuoglunakliyat.biz.tr/ http://tuzcuoglunakliyat.biz.tr/]
    adresinden ve 4441893 hizmet veriyorlar.

http://tuzcuoglunakliyat.biz.tr/…diliyoruz-7-t.aspx
    adresinde yazılanları okuyunca üzüldüm adamlara... neyse cumartesi kısmetse kalitelerini test etme fırsatı bulacağım sonucu yazarım.

edit: 10 kişi ve 2 kamyon geldiler, sorunsuzca taşıdılar..kırılan, kaybolan herhangi birşey olmadı. demek ki neymiş.... orijinalini bulmak lazımmış...
  • 3+1 evi 1000-1500 arasi tasitabileceginiz yerde 2000+ fiyat veren ancak tasinma sirasinda getirdikleri fabrikasyon koliler, binlerce tasima kagidi ve bant ile profesyonelce hicbir esyayi kirmadan tasiyan, ustelik kirmaya karsi sigortalayan bu isi en ciddi yapan kurum. kendi kolileri uzerinde yazan web sayfasi yukaridakilerin aksine www.tuzcuogluholding.com.trdir.