şükela:  tümü | bugün
  • deneyi gerçekleştiren arkadaş, marketten aldığı çilekleri tuzlu suyun içine atıyor. her seferinde içlerinden çeşit çeşit böcek çıkan çilekler, nat geo belgeselleri tadında kesitler sunmakta.

bu linkten videoya ulaşabilirsiniz.

not: türkiye marketlerden alınan çileklerde de denemek lazım. ne kadar ilaçlandığı hakkında bilgi verebilir.

“söz konusu videonun gerçek olmadığı, videoyu paylaşan hesap sahibi tarafından açıklanmıştır. evinizdeki çileklerle deneyip çileğinizi çöp durumuna getirmeyiniz.”
    kaynak video
    fvfvfv nickli yazara teşekkürler.
  • alta yazılan yorum tam türkiye standartlarında.

ekstra protein *

edit: imla
  • tuzlu su duyunca aklıma oytun geliyor nedense. çilekler koronadır belki, tuzlu su onları iyileştirmiş olabilir.
  • çin bunu sevdi. orada ki insanları mutlu edecek 2'si bir arada uygulamadır. hem çilek hem böcek.
  • yıkanmayan çileği yerken yarım böcek çıkmasından iyidir.
  • inci mi çıkması gerekiyordu?
  • amk böcekleri sonradan atmıştır kesin :(
  • daha da çilek yiyeni siksinler. zaten tadi tuzu yok hormonu basip veriyolar
    edit: organik olan her şeyde böcekler olurmuş. bilmiyorduk sağolun. şimdi siktirip gidin ve böcekli ama organik besinler tüketin belki 100 sene yaşarsınız aq
  • türkiye’de bu kadar çıkmaz herhalde. o çileklere atılan ilaçlardan sen ben nasıl yaşıyoruz şaşırıyorum hala doğrusu.
  • hayatı, bilimi youtube’dan, antin kuntin platformlardan takip edip öğrenen zavallılar için birebir çakma deney. öyle zavallı, öyle gariban ve gerizekalısınız ki acıyamıyorum bile.
    edit: 50 tane mesaj geldi. cevap yazabilecek durumda değilim. bilimsel makale, güvenilir kaynak, kitap...bunlardan şaştığınız an başkası neye inanmanızı isterse ona inanırsınız. bilgiye ulaşmak emek ister, onu anlamak akıl ister, ondan sonuçlar çıkarmak muhakeme ister, sonuçlardan tahminler yaratmak vizyon ister. ve bunların hiçbiri tiktok miktok gibi çöplüklerde bulunmaz.