şükela:  tümü | bugün
  • bildiğiniz lor'un tuzsuz olanı. içine reçel, bal katılıp yenilebilir veya turşuya da katık edilebilir. ben şahsen sade yemeyi seviyorum. ayrıca normal peynire göre acaip ucuzdur, izmir'de 2 liraya 1 hafta yetecek kadar alabiliyorum.
  • diyet listelerinin baştacıdır. üzerine azıcık bal sürünce tereyağlı ballı ekmek yiyormuşuz gibi hissedelim diye.
  • zayıflama diyetleri için yeniyorsa kaşar loru olmamasına dikkat edilmelidir. yoksa bi de üstüne kilo alır insan lopur lopur lorları götürürken.

... dedi o sırada lorları lopur lopur götüren hot space.
  • fakir proteini olarakda bilinir, kaymak gibi leziz, haşlanmış yumurta beyazı gibi sağlıklıdır, balla, reçelle, biraz zorlarsan nutellayla bile yenebilir
  • daha buraları dutlukken üzerine pudra şekeri ya da şeker dökülerek yenen peynir çeşidi.
    sonradan ışte dut reçeli ile tatlandırılmış şekli ile servis edilemeye başladı..
    bomba şekilde tatlısı olur.
  • karadut reçeli ile ekmeğe sürülerek yenirse kahvaltıyı şölene çeviren peynir çeşidi.
  • süt ve süt ürünleri tüketmeyen hatta nefret eden bi insan olarak, yiyebildiğim tek peynir çeşidi olan lor peynirinden soğumamı sağlayan peynir türü. bi kaç ay önce tanıştım bunla. tuzsuz olduğundan falan haberim de yok, normalinden sanıyorum. ağzıma almamla çıkarmam bir oldu öyle diyim. beğenenlere saygımız sonsuz ama lor dediğin tuzlu olur be aaaaabi.
    neyse, zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek 3 saniye içinde kendime ayarı çekiyor ve iyi geceler diliyorum. ama tuzlusu daha güzel söyliyim :)
  • lor kurabiyesi denen lezzet bu çeşit lor ile yapılır. hatta bu loru iyice pürüzsüz hale gelene kadar blender ile öğütüp cheesecake için kullananlar bile vardır.
  • ayvalık pazarından tatlı lor diye alıyoruz biz bunu. yanlış mı alıyoruz?

çabuk bozulan bir güzellik. bu sebeple hızla tüketilmeli. peynirle karıştırıldığında böreğe muhteşem bir lezzet vermesi ona olan sevgimizi arttıran etkenlerden.

benim nazarımda lorun değil kaymağın türevidir.
  • çok ucuzdur. ömrü 5 gün falan.

iyi bi mandiradan alinmazsa bayat olma ihtimali yuksektir.

herkes guzel yapamaz. bazi mandiralarda iyisi bulunur.

izmirde tatlı lor denir. üzerine fistik ezmesi ve bal sürülüp yenir.