*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önce (bkz: yemekteyiz) yurt dışındaki versiyonlarında insanlar efendi efendi ağırlıyor yemeklerini yiyor ve gidiyor. bizde yapılan programda her hafta sorun mu olur arkadaş. bu kadar sorunlu fesat konuşmalar tartışmalar mümkün değil bir cast ya da müdahale olmadıktan sonra. insanı kendi insanından soğutan bir durum. biz böyle miyiz tamam böyle insanlar var ancak bu kadar da değiliz. rating olsun diye reklamlarda "şok şok şok" başlığı atılması için her şey. merak uyandırıyor

  daha sonra (bkz: bugün düğünümüz var) düğün programı en mutlu gün sözde. aslında öyle ancak bu programda gelinler sırf problem açık arıyor ve saçma sapan konuşmalar oluyor. tek kelimeyle facia

  en yeni program (bkz: masterchef türkiye) orjinalini mutlaka izleyin arkadaşlar tamam şefler çırakları gömüyor * ancak sahiden kötü olduğu için. burda mutfaktan anlamayan bi kaç trol fesat insan kavga ediyor tartışıyor sürekli mi olur.

  velhasıl öyle bir ülke profili çiziliyor ki. insanların bilinçaltına yerleşiyor ve bu kötü durum topluma işliyor. kendi elimizde kültür erozyonu yaşatıyoruz.

  edit: telefondan girince başlık yanlış olmuş. umarım modlar düzeltirler.
 • tv8 izlemek başlı başına yalaka finansörlüğü yapmaktır. ben hayatımda böyle içi boş programlar görmedim. varsa yoksa bir tartışma bir gerginlik ne lan bu? bir yabancı merak etse dese ki " ulan bu türkler en çok hangi kanalı izliyormuş acaba ?" diye rating raporlarına baksa, bizim hakkımızda ne düşünürdü acaba?

  tv izlemek zaten genel olarak boş bir şey. ben kendim öyle çok izlemem izleyene de bir şey demem. tv8 halkı daha kindar veya fesat yapar mı? bilmiyorum ama çok daha fazla cahil yaptığı ve çok iyi bir uyku ilacı olduğu kesin.

  tv8 izleyeceğinize duvara baksanız emin olun çok çok daha iyi ve verimli şekilde zaman geçirmiş olursunuz.
 • halk ekranda kendi hayatlarından daha beterlerini, daha katlanılmazlarını görüp tatmin oluyor ve buna prim veriyor. suçlu herhangi bir televizyon kanalı değil, halkın ta kendisi.
 • yanlış tespittir. zira insanımız böyle programlar ve dizileri seviyor. mafya, töre, yasak aşk, şiddete özendirici, psikopatça hâl ve hareketler barındıran yapımları çok seviyoruz. çünkü herkese ve her şeye öfkeliyiz. toplumdaki linç kültürü masumiyet karinesini dikkate almadan ürkütücü boyutlara gelmiş durumda. hâl böyleyken tv 8 de halkın nabzını iyi tutuyor.

  insanımızın kibar insanı ezme huyunu sürekli konuşuyoruz. alçak gönüllülüğün enayilik olduğunu düşünüyoruz. sahipsiz bir para bulsak sahibini aramak yerine cebe atıyoruz. yanı başımızda olan biteni izliyoruz sadece. açın gazetelerin 3.sayfa haberlerini ne demek istediğimi anlarsınız. toplumda bu kadar kin ve öfke varken tv yapımlarının isveç ayarında olması beklenemezdi zaten.
 • bir insan.

  eşref-i mahlukat.

  allah'ın bir görev, bir sınav için bu dünyaya gönderdiği, etrafı nimetlerle bezeli, rızkına kefil olunmuş, dua ederse kabul olunacağı ile temin edilmiş, dünya sınavını geçerse ebedi cennetle müjdelenmiş.. bir insan.

  lan bu insan niye tv8 seyreder? yahu bir insan neden tv8 seyreder, neden, neden?

  neden?
 • aslında bir yandan da türkiyenin realitesini sunmaktadır.

  hatırlayın var mısın yok musun diye bir yarışma vardı herkesin birbirinin hikayesine ağladığı. büyük bir acıklı türk filmi havası vardı. çünkü 'format' öyleydi. ortama uyum sağlamayı bilen ortalama vatandaş tv8 kendisini en ufak bir yönlendirme telkin yapmadan formatı sezmiş, formata uygun davranmayı görev bilmişti. çünkü oraya çıkmak, bir gün 5 dakikalığına ünlü olmak ona lutuf olarak verilmişti birkere. o yüzden tv8 in telkini ya da onları satın almasına gerek kalmadı. 3 kuruşluk insan psikolojisidir bu.

  bu bukalemun ortalama prototip tipleri alıp formatı kavga olan survivora koyduklarında yine en ufak bir telkin bile yokken bir haftada birbirlerine girdiler çünkü format buydu, buna uygun davranmayı en ufak bir telkin olmadan otomatikman görev olarak algıladılar. bir 5 dakika daha ünlü olma lutfu verilmişti.

  3 kuruşluk insanlarımızda arayın suçu, tv8 sadece bir turnusol kağıdıdır ve ortalama türk halkını sizlerin huzurlarınıza sunar.

  eleştirilecek olanlar tv8 programları değil, halkın ayarlarıyla oynayıp bu hale gelmesini sağlayanlardır.

  yarın öbürgün mahkeme kurulsa, acuna bunun hesabını ver deseler ben birşey yapmadım herşeyi kendileri istedi karar verdi ve yaptı allah şahidimdir der, geçer.

  peki der mahkeme, doğru söyleyenler neredeydi?

  çok basit, oturup beklemekle, kendilerini kandırmakla meşgulduler, korkuyorlardı herhalde, neyse bu beni bağlamaz allah da şahidimdir der, geçer.

  oturup beklemeyenlere selam olsun!