şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dolar konusu günümüzde herkesin gündeminde. sokaktaki vatandaştan, iş dünyasına kadar bugün herkes ekonomi konuşuyor. müsiad ankara şube başkanı ilhan erdal'dan ilginç bir öneri geldi. erdal, "televizyonların alt kısmında yer alan döviz göstergesi kaldırılsın" dedi. erdal döviz kurunun halkın psikolojisini rahatsız ettiğini söyledi. erdal'ın açıklama yaptığı saatlerde dolar/tl 6.10'dan işlem görüyordu.

  müsiad ankara başkanı ilhan erdal, “tv’ler de dolar gösterilmesi yasaklansın. döviz konusu sürekli sokaklarda konuşulur hale geldi. ilgili ilgisiz herkes bu konuyu konuşur oldu. bu konunun bizim gündemimizden düşmesi gerekiyor. onun için böyle bir öneri sundum” dedi.

  insan rahatsız oluyor

  çok konuşulan bir hadisenin halkın gündeminden düşmesi gerektiğini söyleyen erdal, “çok konuşulan bir hadisenin gündemden düşmesi gerekiyor. psikolojik olarak insanı rahatsız ediyor. bu konuyu birazdan bakanlık yetkililerinde aktaracağım.” dedi.

  kaynak
 • meali: halk uyuyor, uyandirmayalim.
 • meali: fiyatların düştüğünden önce biz haberdar olalım ki alttan rahatça, bolca toplayabilelim.
 • dolara ilgisiz insan mı olur?
  müsiad'çı konuşmuş
  tabi amk tabi bir tek seni ilgilendirsin.
  en iyisini sen bilirsin.
  hatta dolar demek allah küfretmekle eş sayılsın.
  siz aranızda konuşun, biz günaha girmeyelim.
  sizden başka üzerinde dolar bulunduran fedöcü olsun, vadan hayını olsun. bizim elimize tombul taşaklarınızı verin, biz severiz.
  size de afyondan taze taze kaymak lazım.
 • aklı sıra uykulu halkın uykusunun kaçmasını önlemeye çalışan bir zat.

  her zaman "en fazla ne olabilir"den fazlası yaşandığından şaşırmadığımız gelişme.
 • yalın bir şekilde anladığım doları kurunu tv'lerden kaldıralım ama bist dursun, euro dursun demek istemişse, cidden müthiş(!) bir zeka örneği.
 • saçma sapan beyanat. neden ilgisi yokmuş halkın?

  yasaklanırsa bu insanlar yerli ve milli köprülerden yine yerli ve milli olarak belirlenen dolar karşılığı kaç liraya geçecek nereden bilecek?

  diğer konular da var ama, onları söylemeye gerek yok; mutfağımızdan günlük hayatımıza her şey dolara endeksli sayenizde. yani konuşmadan önce biraz olsun düşünmeli insan.