şükela:  tümü | bugün
 • bu kanalı japonya hakkında bi videoya bakarken keşfettim. 1-2 video izledikten sonra da beğenip abone oldum. takip ettiğim nadir türk kadın youtuberlardan biri oldu. çünkü diğerleri ya makyaj videosu ya da bugün kocamla naptık temalı videolar çekiyor. işte bu arkadaş biraz farklı tam tanımlayamıyorum ama geek gibi bişi * şuan itibariyle 4 bin küsür abonesi var ve bence çok daha fazlasını hak ediyor.

  özetle kanal japonya'da eğitim üzerine çekilen videolarla başlayıp yavaştan kişisel vlog kanalına dönüşmüş. iyi ki de dönüşmüş yoksa böylesine özgün ve eğlenceli bir insanı tanıyamazdık. misha'nın gerçekten farklı bir enerjisi var hayatı dolu dolu yaşıyor. videoları ve kendileri baya eğlenceli. kendine has bir tarzı var. ne bileyim şu dünyada kaliteli espri yapabilen kaç kız var ki bak bu kız onlardan biri işte * şaka maka yaptığı espriler güldürüyor da. sosyoloji okuduğundan olsa gerek olaylar hakkındaki yorumları doyurucu. bazen felsefeye bağlıyor iyi de ediyor.

  neyse entryi daha da uzatmayayım. ileride dolar buralar diyor ve kanalın linkini bırakıyorum.

  edit: ileride dolar buralar dedim yavaştan dolmaya başlamış da şu entryi gördüm yazmak istedim.

  (bkz: #71523201) höh birader sen naptın ya? okurken gözlerim kanadı. tüm nefretini bir entryde kusmuşsun.

  simülasyon videosunu izlemiştim de yazdıklarını okurken aynı videoyu izlediğimizden emin olamadım. öncelikle konsept denen metafor denen bir şey var. o videonun olayı izleyiciyi küçümsemek falan değil kavramı seyirciyi içine katarak anlatmaktı. diğer yazdıklarına da diyecek bir şey bulamıyorum. nasıl bu kadar negatif olabildiğini anlamak güç.
 • simülasyon videosu çok iyi kıza bayıldım. keşke oyunun içinde bir karakter olmasaydım. kızı tanıma fırsatım olurdu belki. neyse en azından abone olup youtubers life oyununu kazanmasına yardımcı olurum. zaten görevimiz bu değil mi?
 • gelen mesaj üzerine entry'i hatırlayıp tekrar okuma edit'i: değerli dostlar. entry biraz saldırgan olmuş, artık nasıl bir anıma denk geldiyse. kendisinin varoluşuyla hiçbir problemim yok. ben sadece bu youtuber arkadaş için "farklı, özel, harika" gibi yorumlara takıldım. ağır cehalet örneği bence.. ya da insanlara yalan söyleyerek gaza getirmek zorunda mıyız? "ben farklıyım" demek de büyük cesaret mesela. neyse, entry silmiycem kalsın, yazdıklarımın kimseyi kıracağını düşünmüyorum. herkese başarılar.

  eskiden sadece illuminati vardı. şimdi ise her gün başka bi şey çıkıyor. bu değerli dost da mantıksız, anlamsız, bomboş ve fakat dışarıdan kocaman görünen balonun popüler-leş-meye çok yakın alt dallarından biri olan simülasyondan bahsetmiş. bizim bilmediğimiz şeyler yani.. bak, sen ben bilmeyiz bunları. nereden bilicez cool muyuz o kadar? fakat, bu özel insanlar iki oyun oynayıp birkaç film izleyince olayı çözmüş oluyorlar. ve yazıyorlar internete, ne çıkarsa! yani bizim düşünmemize gerek yok, özel insanlar bizim için düşünmüş zaten. video yorumları ayrı şahane. hepsi "eyvahhh! oyundayız! bittik! simülasyon! game! simulation! we fucked up! "

  ne konuşuyorsa bilinçaltına işlenmiş ilgi çöplüğünün yansıması. internet, capon kültürü, üniversite, özgürlük, diğer üniversiteli salaklardan değilim, farklı olmaya çalışıyorum, unutma imaj her şeydir, akıllıyım, zenginim, kültürlüyüm, mutlaka entelektüelim, cool olmayan şeylere nefretçiyim(bu arada cool'u artık internet belirliyor unutma), bir şeylere fanatiğim(bi dakika len bu iyi bi şey miydi? ), ben böyle yaparım, ben şöyle de yapabilirim, benim zevklerim bunlardır, personality abiiyy ben yaniyy, ben, evet yine ben, biraz daha ben, izleyin, like atın, abone olun... ve "abiiii, tamam mı, höhöhö, hehehe".

  "abii simülasyonu keşfettim. müthiş bi şey görmen lazım. abiyyy fidyo çekmemiz lazım hemen tamam mı? tüpe koyalım, çok popüler, evet evet yütüpe"

  üniversiteli dostlar bu salak şeyleri bırakıp insanlık yararına bir eylemde bulunsalar çok daha güzel olmaz mıydı? mesela üretmek gibi. tabii ki gaflet ve dalalet ile "youtube'da da üretilemez mi lan!" diyenler olucak... youtube'da da üretebilirsin, fakat kalıcı olmaz. dijitalde üretilen hiçbir şey kalıcı değildir.

  tavsiyem; her ne okuyorsan, dinliyorsan, izliyorsan içerikteki fikirleri anlamaya çalış. sonra o fikirleri ürünün dışarısına çıkar, bir kenara bırak. yorumla, beğenirsen kendine kat. düşün. kendi benliğini yarat ve özel ol.
 • osaka'da gezen bıçkın türkler videosunu izlerken fark ettim, ön dişleri hafiften tavşan dişi gibi olduğundan konuşma tarzı eyvah eyvah'daki demet akbağ'a benziyor biraz.
 • yurt dışında insan gibi yaşamak için anavatanından vazgeçmek gerektiğini anlayabilmek için 5 ay japonya'da öğrencilik yapmış, çalışmış kişi.
 • davşan dişli youtuber. kendi çapında takılanlardan. şimdilik simülasyon videosundan sonra kenara çekildi herhalde. saçmaydı bu arada. tanıştığım video'da japonya da okumak anılarım ve görüşlerim idi. konuşma şekli ve rahatlığı hoşuma giden noktalardan. yalnız misha'cım eser g*tünü feci kesiyor. biliyorsun herhalde.
 • yeni nesil gezgin youtuber'lardan biri, kendi tarzında video çekiyor ve gayet başarılı. daha öncesinden bir kaç video'suna denk gelmiştim fakat japonya videolarının birinde anlattığı bir anısından sonra takip etme kararı aldım. japaonya'da bir yerde yemek yerken birden bir patlama sesine verdiği o refleks ve karşısında ki türk olmayan arkadaşlarının refleksleri ve sonrasında ki duygu durumu ile hepimizin karşılaştığı ''sanırım akıl sağlığım yerinde değil'' aydınlanmasını bizlere yorumlamış. meşhur bir kumarhanede yanımda bulunan arkadaşıma ''şimdi burada bomba falan patlatmazlar demi'' gibi bi soru sorduğumda bakışı aklıma geldi. aslında türkiye' yaşamak isteyip de yaşayamayacağını anlattığı her duygusuna ortak oldum.

  genel itibari ile eğlenceli ve biraz amatör videoları var. umarım devam eder ve kendi tarzını bozmaz. instagram hesabında paylaştığı video'dan anladığım kadarı ile cadılar bayramı yürüyüşü öncesi devrim de deli danalar gibi koşturan melek'de oymuş. bütün bu artılara rağmen ezhel nedir arkadaş ya, yakıştı mı
 • 20 yaşında odtü öğrencisi ingilizce ve fransızcayı çok iyi biliyor başarı bursuyla japonya'ya gidiyor ardından yine başarı bursuyla fransa'ya gidiyor.

  böyle pırıl pırıl insanlar bu ülkenin geleceği.

  ayrıca önemli bir ayrıntıyı belirtmeden edemeyeceğim
  eser bey ne yapıyorsunuz ?

  https://www.youtube.com/watch?v=xquljjv9wge&t=531s

  arkadaş klasik türk erkeği *
 • ezhel videosundan,

  "mantık çok mantıksız bir şey, mantıklı hareket ederek sonuca ulaşırsınız. ama değerlerinizle hareket ederek sonuçtan mutlu olursunuz.
  biz, insanlık olarak insanlığın en gerçek değerlerini, sevgiyi, yaratıcılığı, empatiyi, şefkati, mantığın vaad ettiği refaha feda ettik."

  teşekkürler mişa . . .
 • yola çıktığı ilk günden beri yapay kaygılara düşmeden, sadece kendi yapmak istediklerinin peşinden giden tatlış bir youtuber'ın kanalıdır.

  videolarında artık gına geldi dedirten, sıkıcı didaktiklik yok. çok sevgili bir arkadaşınızın, yaşadıklarını ve gördüklerini heyecanla paylaşma arzusu ve keyfi var. o yüzden hiçbir videosunda sıkılmadım, hatta daha da uzun olsa diye hayıflandım ama kendisinin de yaşanacak bir hayatı var. bunca emeği için sağ olsun, var olsun. özellikle ezhel videosunda sunduğu o farklı değerlendirmeyi apayrı bir yere koyuyorum; bol bol albüm incelemesi/değerlendirmesi yapsa şa-ha-ne olur.

  bir de şöyle bir şey var: (bkz: #71523201). bunun gibi hazımsızlık örneği yorumları da hiç hak etmiyor kendisi. herkes psikanalist olmuş sanki âlemde.