şükela:  tümü | bugün
  • bu kanalı japonya hakkında bi videoya bakarken keşfettim. 1-2 video izledikten sonra da beğenip abone oldum. takip ettiğim nadir türk kadın youtuberlardan biri oldu. çünkü diğerleri ya makyaj videosu ya da bugün kocamla naptık temalı videolar çekiyor. işte bu arkadaş biraz farklı tam tanımlayamıyorum ama geek gibi bişi * şuan itibariyle 4 bin küsür abonesi var ve bence çok daha fazlasını hak ediyor.

özetle kanal japonya'da eğitim üzerine çekilen videolarla başlayıp yavaştan kişisel vlog kanalına dönüşmüş. iyi ki de dönüşmüş yoksa böylesine özgün ve eğlenceli bir insanı tanıyamazdık. misha'nın gerçekten farklı bir enerjisi var hayatı dolu dolu yaşıyor. videoları ve kendileri baya eğlenceli. kendine has bir tarzı var. ne bileyim şu dünyada kaliteli espri yapabilen kaç kız var ki bak bu kız onlardan biri işte * şaka maka yaptığı espriler güldürüyor da. sosyoloji okuduğundan olsa gerek olaylar hakkındaki yorumları doyurucu. bazen felsefeye bağlıyor iyi de ediyor.

neyse entryi daha da uzatmayayım. ileride dolar buralar diyor ve kanalın linkini bırakıyorum.
  • simülasyon videosu çok iyi kıza bayıldım. keşke oyunun içinde bir karakter olmasaydım. kızı tanıma fırsatım olurdu belki. neyse en azından abone olup youtubers life oyununu kazanmasına yardımcı olurum. zaten görevimiz bu değil mi?
  • eskiden sadece illuminati vardı. şimdi ise her gün başka bi şey çıkıyor. bu değerli dost da mantıksız, anlamsız, bomboş ve fakat dışarıdan kocaman görünen balonun popüler-leş-meye çok yakın alt dallarından biri olan simülasyondan bahsetmiş. bizim bilmediğimiz şeyler yani.. bak, sen ben bilmeyiz bunları. nereden bilicez cool muyuz o kadar? fakat, bu özel insanlar iki oyun oynayıp birkaç film izleyince olayı çözmüş oluyorlar. ve yazıyorlar internete, ne çıkarsa! yani bizim düşünmemize gerek yok, özel insanlar bizim için düşünmüş zaten. video yorumları ayrı şahane. hepsi "eyvahhh! oyundayız! bittik! simülasyon! game! simulation! we fucked up! "

ne konuşuyorsa bilinçaltına işlenmiş ilgi çöplüğünün yansıması. internet, capon kültürü, üniversite, özgürlük, diğer üniversiteli salaklardan değilim, farklı olmaya çalışıyorum, unutma imaj her şeydir, akıllıyım, zenginim, kültürlüyüm, mutlaka entelektüelim, cool olmayan şeylere nefretçiyim(bu arada cool'u artık internet belirliyor unutma), bir şeylere fanatiğim(bi dakika len bu iyi bi şey miydi? ), ben böyle yaparım, ben şöyle de yapabilirim, benim zevklerim bunlardır, personality abiiyy ben yaniyy, ben, evet yine ben, biraz daha ben, izleyin, like atın, abone olun... ve "abiiii, tamam mı, höhöhö, hehehe".

"abii simülasyonu keşfettim. müthiş bi şey görmen lazım. abiyyy fidyo çekmemiz lazım hemen tamam mı? tüpe koyalım, çok popüler, evet evet yütüpe"

üniversiteli dostlar bu salak şeyleri bırakıp insanlık yararına bir eylemde bulunsalar çok daha güzel olmaz mıydı? mesela üretmek gibi. tabii ki gaflet ve dalalet ile "youtube'da da üretilemez mi lan!" diyenler olucak... youtube'da da üretebilirsin, fakat kalıcı olmaz. dijitalde üretilen hiçbir şey kalıcı değildir.

tavsiyem; her ne okuyorsan, dinliyorsan, izliyorsan içerikteki fikirleri anlamaya çalış. sonra o fikirleri ürünün dışarısına çıkar, bir kenara bırak. yorumla, beğenirsen kendine kat. düşün. kendi benliğini yarat ve özel ol.
  • osaka'da gezen bıçkın türkler videosunu izlerken fark ettim, ön dişleri hafiften tavşan dişi gibi olduğundan konuşma tarzı eyvah eyvah'daki demet akbağ'a benziyor biraz.