şükela:  tümü | bugün soru sor
 • simülasyon videosu çok iyi kıza bayıldım. keşke oyunun içinde bir karakter olmasaydım. kızı tanıma fırsatım olurdu belki. neyse en azından abone olup youtubers life oyununu kazanmasına yardımcı olurum. zaten görevimiz bu değil mi?
 • gelen mesaj üzerine entry'i hatırlayıp tekrar okuma edit'i: değerli dostlar. entry biraz saldırgan olmuş gibi görünüyor, üzgünüm. kendisinin varoluşuyla hiçbir problemim yok. ben sadece bu youtuber arkadaş için "farklı, özel, harika" gibi yorumlara takıldım. ağır cehalet örneği bence.. ya da insanlara yalan söyleyerek gaza getirmek zorunda mıyız? "ben farklıyım" demek de büyük cesaret mesela. ayrıca simülasyon dışında bir iki vlog'unu da izlemiştim. ben özellikle simülasyon video'suna takıldım. vasatı, daha vasatlar ile karşılaştırıp; vasıfsız, kolpa işleri yüceltmiyor, arkasında durmuyorum. kimseye de bunu izleme şunu izle diyecek değilim. dalganıza bakın, saygılar. herkese keyifli seyirler.

  eskiden sadece illuminati vardı. şimdi ise her gün başka bi şey çıkıyor. bu değerli dost da mantıksız, anlamsız, bomboş ve fakat dışarıdan kocaman görünen balonun popüler-leş-meye çok yakın alt dallarından biri olan simülasyondan bahsetmiş. bizim bilmediğimiz şeyler yani.. bak, sen ben bilmeyiz bunları. nereden bilicez cool muyuz o kadar? fakat, bu özel insanlar iki oyun oynayıp birkaç film izleyince olayı çözmüş oluyorlar. ve yazıyorlar internete, ne çıkarsa! yani bizim düşünmemize gerek yok, özel insanlar bizim için düşünmüş zaten. video yorumları ayrı şahane. hepsi "eyvahhh! oyundayız! bittik! simülasyon! game! simulation! we fucked up! "

  ne konuşuyorsa bilinçaltına işlenmiş ilgi çöplüğünün yansıması. internet, capon kültürü, üniversite, özgürlük, diğer üniversiteli salaklardan değilim, farklı olmaya çalışıyorum, unutma imaj her şeydir, akıllıyım, zenginim, kültürlüyüm, mutlaka entelektüelim, cool olmayan şeylere nefretçiyim(bu arada cool'u artık internet belirliyor unutma), bir şeylere fanatiğim(bi dakika len bu iyi bi şey miydi? ), ben böyle yaparım, ben şöyle de yapabilirim, benim zevklerim bunlardır, personality abiiyy ben yaniyy, ben, evet yine ben, biraz daha ben, izleyin, like atın, abone olun... ve "abiiii, tamam mı, höhöhö, hehehe".

  "abii simülasyonu keşfettim. müthiş bi şey görmen lazım. abiyyy fidyo çekmemiz lazım hemen tamam mı? tüpe koyalım, çok popüler, evet evet yütüpe"

  üniversiteli dostlar bu salak şeyleri bırakıp insanlık yararına bir eylemde bulunsalar çok daha güzel olmaz mıydı? mesela üretmek gibi. tabii ki gaflet ve dalalet ile "youtube'da da üretilemez mi lan!" diyenler olucak... youtube'da da üretebilirsin, fakat kalıcı olmaz. dijitalde üretilen hiçbir şey kalıcı değildir.

  tavsiyem; her ne okuyorsan, dinliyorsan, izliyorsan içerikteki fikirleri anlamaya çalış. sonra o fikirleri ürünün dışarısına çıkar, bir kenara bırak. yorumla, beğenirsen kendine kat. düşün. kendi benliğini yarat ve özel ol.
 • osaka'da gezen bıçkın türkler videosunu izlerken fark ettim, ön dişleri hafiften tavşan dişi gibi olduğundan konuşma tarzı eyvah eyvah'daki demet akbağ'a benziyor biraz.
 • yurt dışında insan gibi yaşamak için anavatanından vazgeçmek gerektiğini anlayabilmek için 5 ay japonya'da öğrencilik yapmış, çalışmış kişi.
 • davşan dişli youtuber. kendi çapında takılanlardan. şimdilik simülasyon videosundan sonra kenara çekildi herhalde. saçmaydı bu arada. tanıştığım video'da japonya da okumak anılarım ve görüşlerim idi. konuşma şekli ve rahatlığı hoşuma giden noktalardan. yalnız misha'cım eser g*tünü feci kesiyor. biliyorsun herhalde.
 • 20 yaşında odtü öğrencisi ingilizce ve fransızcayı çok iyi biliyor başarı bursuyla japonya'ya gidiyor ardından yine başarı bursuyla fransa'ya gidiyor.

  böyle pırıl pırıl insanlar bu ülkenin geleceği.

  ayrıca önemli bir ayrıntıyı belirtmeden edemeyeceğim
  eser bey ne yapıyorsunuz ?

  https://www.youtube.com/watch?v=xquljjv9wge&t=531s

  arkadaş klasik türk erkeği *
 • ezhel videosundan,

  "mantık çok mantıksız bir şey, mantıklı hareket ederek sonuca ulaşırsınız. ama değerlerinizle hareket ederek sonuçtan mutlu olursunuz.
  biz, insanlık olarak insanlığın en gerçek değerlerini, sevgiyi, yaratıcılığı, empatiyi, şefkati, mantığın vaad ettiği refaha feda ettik."

  teşekkürler mişa . . .
 • yola çıktığı ilk günden beri yapay kaygılara düşmeden, sadece kendi yapmak istediklerinin peşinden giden tatlış bir youtuber'ın kanalıdır.

  videolarında artık gına geldi dedirten, sıkıcı didaktiklik yok. çok sevgili bir arkadaşınızın, yaşadıklarını ve gördüklerini heyecanla paylaşma arzusu ve keyfi var. o yüzden hiçbir videosunda sıkılmadım, hatta daha da uzun olsa diye hayıflandım ama kendisinin de yaşanacak bir hayatı var. bunca emeği için sağ olsun, var olsun. özellikle ezhel videosunda sunduğu o farklı değerlendirmeyi apayrı bir yere koyuyorum; bol bol albüm incelemesi/değerlendirmesi yapsa şa-ha-ne olur.

  bir de şöyle bir şey var: (bkz: #71523201). bunun gibi hazımsızlık örneği yorumları da hiç hak etmiyor kendisi. herkes psikanalist olmuş sanki âlemde.
 • arka fona koyduğu müziği spor yaparken dinliyorum.

  teşekkürler misha.
 • çok enerjik ve çok tatlı bir kız. kanalını dün keşfettim. ülke gençlerinin dünya ile entegre, kendine güveni tam ve eğitimine önem verip yaşam kalitelerini arttırma çabası mutlu ediyor. umarım karar aşamasında bir çok genç için güzel bir rol model olur. ailesi ne kadar gurur duysa azdır.