şükela:  tümü | bugün
 • adı fazla bilinmeyen ancak benim gibi 90'lar da 90'lar deyip duranlara mutlaka tanıdık gelecek şarkı. şöyle oluyor.
 • eskilerin kopartan tekno parçası. mortal kombat theme bundan arak yamulmuyorsam.
 • özellikle bir entrymde belirttiğim*, bulamadığım, maria magdalena bağlantısıyla bulabildiğim parça. mortal kombat bundan esinlenmiş, bu ise maria'dan esinlenmiştir.
 • ilk bölümü 1959 yayınlanan harika senaryolardan oluşan dizi filim. dizi-mag'daki bilgi şu şekildedir:

  insanlığın bildiği bu boyutun ötesinde beşinci bir boyut daha vardır. uzay kadar geniş ve sonsuzluk kadar zamansız bir boyuttur bu. ışıkla gölgenin; bilimle batıl inançların kesişme noktasıdır. insanın korkularının dipsiz kuyusuyla, bilgisinin zirvesinin arasında bulunur.

  hayal gücünün hüküm sürdüğü bir boyut ve şu şekilde anılan bir bölgedir: alacakaranlık kuşağı...

  zamanının büyük ilgi gören gerilim ve fantastik yapımı alacakaranlık kuşağı’nın bu ilk versiyonu beş sezon boyunca devam etmiş olup toplamda 156 bölümdür. rod serling, dizinin birçok bölümünün yazarı ve her bölümün başında ve sonunda (kimi zaman ortalarında da) duyduğumuz dışsesin de sahibidir. dizinin fikir babası ve ismini koyan kişi de yine kendisidir. yaratmış olduğu bu yapım sayesinde, “twilight zone / alacakaranlık kuşağı” tabiri, olayların sarpa sarıp bilimsel verilerle tanımlamadığı zamanlarda kullanılan, herkesçe bilinen ünlü bir tabir haline gelmiştir.

  alacakaranlık kuşağı’nın her bölümünde ayrı bir konu işlenir, her bölümde farklı karakterler, dolayısıyla da farklı oyuncular yer alır. bölümlerdeki baş karakterler, genellikle yaptığı ya da yapmadığı bir şeylerin pişmanlığını yaşayan; veya eski günlerine özlem duyan; ya da bir yerlerde bir hata yapmış ve sonunda da yalnız kalmış olan; yahut bir şey konusunda takıntılı olan karakterlerdir. bazen bunların yalnızca biri, bazen birkaçı, bazen de hepsi birden...

  sonuç olarak alacakaranlık kuşağı, bilimkurgu, korku, gerilim ve fantastik öğelerin hepsini bir arada içinde barındıran ve bu alanda kilometre taşı sayılabilecek bir yapımdır.

  1 sezon yüklenmiş...teşekkürler dizi-mag...

  http://www.dizi-mag.com/the-twilight-zone-1959
 • hakkında sadece bir entry yazılmış olduğuna şaşırdığım şahane iron maiden şarkısı. ritmi ve muhteşem melodisi insanı bir anda alır götürür. hiç bitsin istemezsiniz ama hemen bitiverir. tekrar dinlersiniz. paul di'anno'nun sesi bir harika çıkar nakarat kısmında.

  burdan dinleyebilirsiniz.
 • ilk sezon dizinin uyarlandığı öykülerin orijinali ve bölüm senaryolarının hikayeleştirilmiş halinden derlenen alacakaranlık kuşağı adlı türkçe bir kitap da yayınlanmıştır. bulunması zor olsa da korku, gerilim ve bilim kurgu'nun altın çağına meraklı okurlara önerilir.

  bu kitaba dair bir şeyler okumak isterseniz nette rastladığım bir incelemenin adresi [http://kitaplardananlamayanadam.blogspot.com.tr/…ml http://kitaplardananlamayanadam.blogspot.com.tr/…ml]
 • 2 unlimited in herkes tarafından duyulmasını sağlayan gaz parçası..sandra'nın maria magdelana sındaki sesi kullanarak muhteşem bir iş çıkarmışlardır.