şükela:  tümü | bugün
 • ikiz tepeler'in film metrajina indirilmis hali, lakin guzergahi biraz farkli.. dizide laura palmer'in hunharca oldurulusunun uzerine gelisen olaylar tefrika edilirdi, filmdeyse homecoming queen'imizin ikiz tepeler'deki son bir haftalik fade out'u nakledilmis.. bob, agent cooper, leland palmer vb. bazi karakterler sabit dururken audrey horne* ve serif* gibi majorler hic ortalikta gorunmemis, donna hayward* vb. bazilarini da baskalari oynamis, david bowie, chris isaac gibi hit adamlar da hemen manyetik alan olussun diye filmin baslarinda servis edilmis.. velhasil film, esas dizinin epey gerisinde, pilot episode'un az biraz ilerisinde bir araf olmus..

  aynen dizideki gibi filmin de en nefes kestigi anlar (heyecandan degil ama neden cozemedim) düş odasi* sakini kirmizili cüce'nin* zuhur ettigi sahneler..
 • cüce gerçekten korkunç bir yaratık bu arada kendisinin sol kol olduğunu idda etmesini bir türlü anlıyamadım filmin sonunda biraz açıklığa kavuştu bu olay ama ben yine anlamadım*
  her neyse sonuc olarak diziyi bilmeyenlerin bir bok anlamayacaklari, yanlarinda bir bileni ile seyretmeleri gereken film, ama sanirim david liynch bunu diziyi anlamayanlar icin "aha kardesim olaylar aslinda soyleykey boyleydi ve katil aha bu" demek icin cekmis.
 • gelmiş geçmiş en boktan gerilim olarak hafızalarımıza kazınan film.
 • mulholland drive'dan sonra büyük umutlarla izleyip ardından göt olduğum filmdir. zıplayan çocuklar, amdan götten sembollerle, boktan görüntü kalitesiyle down etmekten başka bişeye yaramamış filmdir.
 • ayriyetten bir angelo badalamenti* uyarlaması olan fantômas şarkısı.
  directors cut albümlerinden; vokalin, angelo'nun aranjlarını taklit etmesi cuk diye oturmuş : büyük adamsın mike patton!
 • dizisini* hiç izlememiş biri olarak ve karşımda bir david lynch filmi olduğunun tamamiyle farkında olarak izlemeye başladığım ancak buna rağmen daha ilk dakikalardan itibaren gol üstüne gol yediğim ancak mücadelemi sürdürerek filmin sonunda "şerefli" bir mağlubiyet aldığım enfes film.
  karşımda yine bir lost highway, bir mulholland drive tarzı istiyordum ve bunu da buldum ama bu kez sözünü ettiğim o filmlerdeki gibi simgeleri çözebilmekte biraz yetersiz kaldım. mavi gül, yeşil yüzük, yaşlı kadın ile torunu, rüya odası, cüce, sayfaları yırtılan günlük, bob vs. diye tek tek incelemeye gerek yok ama asıl hikayeyi detaylandıran tüm mistik olaylar ve sahnelerle başlı başına bir lynch eseri.
 • yarim birakilmis bir tv dizisinin "bari birazcik tamamlayalım" diye düşünülüp çekilmiş final filmi. dizi izlemeyen hiç bir bok anlamaz, boşuna şaşırmasınlar.
 • fantomas parçası, the director's cut albümünden.

  memories
  fade to gray
  my smile
  your name
  roof leaks
  dim lights
  low rent
  high tide
  boxsprings
  spare change
  your scent
  my ways
  your breath
  my air
  fog lifts
  i stare

  you're gone, but i'm there
  i'm gone, but you're there
  i'm gone, but you're there