• üyelerin anlık olarak yaptıkları şeyleri kısaca yazdıkları sosyalleşme sitesi. anlık blog gibi birşey. günlük değil anlık.

  http://twitter.com/
 • bunun çok daha güzeli için (bkz: jaiku)

  seneler ardından gelen edit: o zamanlar twitter çok basit gelmişti, jaiku mükemmeldi. basit olanın başarısını öngörememişim. takip etmek isterseniz: http://twitter.com/burak
 • (bkz: twittervision)
 • "sofradan kalkp kaciyorum. annem ve kiz kardesim alisveris üzerine konusuyor".
 • yapilan her boku aninda duyurma tahtasi
 • yapılacaklar listemi tutmak için kullandığım sosyal web sitesi. yapılacaklar listesinin böyle tutmak için elbette bir nedenim var, anlatayım:

  istiyorum ki yapılacakları aklıma geldiği anda şöyle tarayıcımın bir eklentisinden, ya da kenardan çıkacak küçük bir programcıktan yazıvereyim, sonra da onlara cep telefonum gibi sürekli yanımda taşıdığım cihazdan ulaşabileyim. bunu biraz araştırdıktan sonra, bulduğum -muhtemelen en iyi değil ama- ilk çözüm şöyle:

  bir twitter hesabı açıyorsunuz.
  bir remember the milk hesabı açıyorsunuz
  firefox için hazırlanmış twitter eklentisini (twitterbar) yüklüyorsunuz.

  twitter arkadaşlarınıza rtm adlı kullanıcıyı ekliyorsunuz (remember the milk). bu işlem onaylandıktan sonra artık alt yapınız büyük ölçüde hazır demektir.

  twitterbar, başka hiçbir program açmaya gerek kalmadan firefox'un adres çubuğundan twitter'a mesaj göndermek için kullanılıyor. mesela şöyle bir mesaj yazdığınızda: "d rtm berbere gidilecek tomorrow at 15:00 --post" bu mesaj anında rtm adlı kullanıcıya direkt mesaj olarak gönderiliyor. bu da rtm'deki yapılacaklar listenizde güncelleniyor. ondan sonraki aşamada cep telefonunuzdan gprs kullanarak m.rememberthemilk.com adresine giderek buradan giriş yapıp listenizi görebiliyorsunuz. yukarıdakine benzer komutları www.rememberthemilk.com adresinden bulabilirsiniz. orada twitter için bir tutorial var.

  böylelikle online olduğum sürece yapılacaklar listemi güncelleyebiliyorum. online değilsem de zaten cep telefonunu açıp calendar'dan giriyorum. farkındayım en iyi yöntem olmadığının, ama o en iyi yöntemi de bulacaağım bir gün ve kimseye söylemeyeceğim! (bkz: döverim ulan)
 • (bkz: nolyo)
hesabın var mı? giriş yap