• site için 5 dolara 100 followers, 450 dolara 10000 followers edinebileceğiniz bot followers servisler bile var. egosu yüksek sanatçılar için daha uygun olur herhalde bilemedim şimdi.
  • " an "ı 140 karaktere sığdırmak.
  • sözlüğün çöp kutusu gibi olmuştur (şimdi diyeceksiniz ki ulan ne alaka çöplük manasında demiyorum yazarlar kalemlerini açma bahanesiyle orda kafa kafaya verip muhabbet çevirmekte hani şu ilkokulda ki güzellik sözlüğe bağlı mı değil arkadan dolanmak desen değil) bi hoş severek izlioruz
  • sosyalleşmek ile eğlenmek kavramlarını birleştirebilmiş nicelerden bir tanesi.
    (bkz: bitanesinden bitanesine)
  • türkiye'de henüz sanıldığı kadar yaygınlaşmamış gördüğüm kadarıyla. bir cem yılmaz'ı bile sadece 10.000 kişi izliyorsa orası candır. ama facebook kadar popülerleşirse 1.000.000ları görmek işten bile değil. işte o zaman sıçar burası da.
  • (bkz: twitter 360)
  • kullandığınız enter lar bi işe yaramıyo..
    paragraf yapamıyosunuz.

o sinir bozucu..

bi yılmaz özdil bi de ben bu konudan çok muzdaribiz.. :/
  • en güzel tarafı, özellikle haber konusunda medyayı aradan çıkarıp, doğrudan ve kesin haber alabiliyor olma özelliği.

misal ben daha çok yönetmen, aktör ve fotoğrafçılarla ilgili haberleri takip ediyorum. herhangi bir yeni gelişme olduğu zaman, doğrudan şahıstan haberleri alabiliyorsunuz. bundan bi kaç ay öncesinde, todd mcfarlane'in, o çok merakla beklediğim yeni spawn filminin senaryosunu yazmaya başladığını öğrendim. mesela yabancı medyada çok büyük yankı uyandıran "baloon boy" olayını, ya da kanya west'in yediği naneyi, daha henüz olaylar olurken, anlık olarak takip etmekteydim. veya yine todd mcfarlane'den örnek vereceğim, adam meslekle ilgili ufak da olsa öğretici bilgiler paylaşıyor sürekli. sonra modern warfare 2 yapım ekibindeki başka bir arkadaşı takip ederek, oyunun ne durumda olduğunu aşama aşama takip edebiliyordum.

uzun lafın kısası twitter'ın hayatınızda ne kadar etkili olduğu, takip ettiğiniz insanlara göre şekilleniyor. sürekli olarak, sadece "şimdi kahvaltı ettim", "şimdi dışarı çıkıyorum" şeklinde twit eden insanları takip ediyorsanız; zaten sizin için çok etkili bir haberleşme yolu olacağını iddaa etmemiz mümkün değil. kimi takip edeceğiniz konusunda ise, "follow friday" çok yardımcı oluyor.

uzun lafın kısası, aslında çok basit ve gereksiz bir şey olabilecekken, kullanıcılar vasıtasıyla çok büyük bir canlı haber ağına dönüşmüş olan muhteşem sistemdir.

edit: örnek olarak vermek gerekirse, daha az evvel vin diesel tarafından duyurulan bi mesaj, başka bir kullanıcı vasıtasıyla elime ulaştı. şöyle diyor: “the riddick team is in new zealand location scouting already… that’s exciting.”
  • fake account ile ortalarda kıvanç tatlıtuğ rolü kesen kişinin, "@kvanctat" özelliği sayesinde tüm fakeliğini kamuoyuna duyurmamdan rahatsız olunca, beni engellediği site. sırada aynı performansı cem yılmaz ve ozan güven'den bekliyorum.**
hesabın var mı? giriş yap