• diyelim ki elinizde bir telefon numarasi ya da bir mail adresi var, kim oldugunu aradiniz-taradiniz bulamadiniz.

lan belki o telefon numarasi ya da mail adresiyle bir twitter hesabi vardir diyerek sansinizi denemek isterseniz su adimlari izleyebilirsiniz:

telefon numarasi icin:

- telefon numarasini rehbere kaydet
    - twitter uygulamasini ac
    - twitter uygulamasindan rehber senkronizasyonu yap
    - telefonun rehberine geri don
    - kaydettigin kisiye tikla ve profili eklenmis mi kontrol et

mail icin:

- arayacaginiz mail adresini kisi olarak ekleyin (gmail, hotmail vs. farketmez)
    - twitter web sitesine giris yapin
    - arkadaslarimi bul diyip, mail adresinizi secin
    - buyuk ihtimalle cok sayida hesap listelenecektir, oradan yazdiginiz email'i arayin

ya da bunlarla hic ugrasmayin, ben cok basit bi arac yaptim onu kullanin.

ya bizim hesabi da boyle bulmasinlar diyorsaniz, yapmaniz gerekenler:
    - twitter web sitesine girin
    - hesap ayarlari > gizlilik > bulunabilirlik(ingilizce kullaniyorum ben, discoverability yaziyor) seceneklerini kapatin
  • şimdiye kadar gördüğüm en iyi twitter hesabı için: https://twitter.com/kmballi

bence bir bakın siz de çok seveceksiniz. (bkz: geçmişten gelen fenomen)
  • twitter'in yeni hesap acan kullanicilarina takip etmesini onerdigi bir liste var. burada siyasetciler, sanatcilar, haberciler vs. unlu kisiler yer aliyor.

kullanicilar da genelde bu listeyi topluca takip ediyor. e sonra ne oluyor? cuneyt ozdemir orneginde de gordugumuz uzere unlulerimizin takipci sayisi cok utopik rakamlara yukseliyor.

bu takipcilerin cogu, twitter hesabi acip bir daha hic girmeyen kitle. o yuzden ici bos, etkilesim namina hicbir sey yok.

isin bir de su tarafi var: twitter uzerinde bot hesap acan kisiler normal kullanici hareketlerini taklit etmek icin genellikle yine bu onerilen hesaplari takip ederler. yani o 4-5 milyonlara aldanmamak lazim.
  • leicester'in sampiyonlugu nedeniyle resmen kitlenen site. acilmiyor.
  • önüne geleni takip ederek fenomen olmaya çalışmak eylemini yapan retweet spamcilerine şeriat kanunları uygulaması gereken site.
  • bu gece akşamdan beri çok yoğun, tweetler akıyo maşallah. hayrola..

geziden beri bu kadar feveran dönmemişti. ama boşuna şeyetmemek lazım gelen gideni aratıyor, her geçen gün öncekinden daha kötü oluyor memlekette.
  • eşeklere has laf salatasının hasının yapıldığı sosyal mecra. hem yapıyorlar hem yiyorlar. afiyet olsun herkese.
  • kendisini sosyal medya kategorisinden haber kategorisine alması hoşuma giden site.

işler kötü gidiyor, sürekli zarar ediyor biliyorum ama ufak olsun, küçük olsun, bizim olsun.
  • haberiniz olmadan hesabınızdan kel alaka retweetleyen uygulama.

ne çok uzun'u öven şeyler retweetlemişim, sinirim zıpladı.
  • yumurta takipçi uygulamaları gibi erişime izin verdiğiniz 3. parti uygulamalarca hesabınızdan retweet edilmesi daha muhtemel uygulama. yoksa milyar dolarlık şirket ''dur ulan akp çemişgezek gençlik kollarının şu tweetini muhittin topalak'ın hesabından retweet edeyim'' demez herhalde.
hesabın var mı? giriş yap