şükela:  tümü | bugün
  • masaüstünde twitter açıkken telefonu elinize aldığınızda istemsizce twittera giriyorsanız, tebrikler siz de benim gibi tertemiz bir bağımlısınız.

not: sosyal medya bağımlılığı diye açmadım başlığı çünkü sadece twitterda başıma geliyor bu olay.
  • tayt giyen bir berkecan değilseniz instagram yerine twitter a bakarsınız. gayet normal. gazeteye bakmak gibi bir şey
  • bende de vardı bu durum.iş ile ilgili takip ettiğim hesapların bildirimlerini açmıştım. sürekli olarak gelen twitlerin içinden ileride okuyup araştırmak istediklerimi '' like '' veya ''re-tweet ''yapıyordum.fakat iş inanılmaz boyuta ulaştı.daha fazla bilgiye ulaşmak isterken, mevcut bilgileri sindiremediğim için daha azıyla yetiniyordum. nitelik , nicelik durumu yani. bu sebeple telefonumdan uygulamasını kaldırdım.bilgisayardan giriyorum.önemli bulduğum linkleri ''google keep '' e kaydedip ilerliyorum. şimdilik daha efektif oldu gibi.kib bye
  • sosyal medya olarak sadece sözlüğü ve twitter'ı kullandığımdan dolayı diğer sosyal medya mecraları ile karşılaştırma yapamadığımdan sahip olup olmadığımı bilmediğim bağımlılık.

nasıl bir cümle kurdum lan?!
  • sadece twitter ve ekşi sözlük kullanıcısıydım. mart ayında twitter hesabımı kapatmak zorunda kaldım. o günden bu yana whatsapp’ta durum güncellemesine fena sardım fakat twitter gibi mutlu etmiyor aptal aptal fotoğraf ve video paylaşmaktan bıktım, sevimli mavi kuşumu çok özlüyorum. nazım hikmet’i, şişman kız’ı, odun herif’i, yıldız tilbe’yi hatta melih gökçek’i bile... sevgili yazarlar beni kurtaracak bir kaç şey söyleyin :(