şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/twitterturkiye bağlantısından ulaşılabilecek, ayrıca @twitterturkiye kullanıcı adı ile hayatını bir süredir sürdürmekte görünen oluşum.

bugün itibariyle detaylı güvenlik uyarısı gibi görünen bir "pnishing" saldırısı sonucu hesabıma bir süreliğine erişemedim. bu esnada mobil uygulamadan yeterli güvenlik desteğine ulaşamadığım için "eşsiz bir kullanıcı deneyimi" olmasa da sabit bilgisayar sonrası güvenlik bilgilerimi kendi çabamla güncelleyebildim. ve.. da daa! atılan tweet'lerin hep bu hesaba ait! bu durumda global desteğe yazar ve bu durumu ilgili sayfa üzerinden belirtirseniz sizden "kimlik" isteniyormuş, yani hesabına tamamen erişebilen hatta mobilden de "verification" ile ispatlayabilen kullanıcıya git bir fotokopi çek de kendini ispatla denebiliyor... hala rüyadayım sanıyorum ya da bu kurgu bir harika dostum.

oluşum elbette saldırıyla bir ilgisi olmayabilir, ancak saldırılan bir hesaptan neden sadece tek bir oluşum için 2015 yılına ait ramazan, 19 mayıs vb gibi tweetler rassal şekilde paylaşılır? "twitter türkiye" gerçekten var mı, varsa nedir? nüfus kütüğümü direkt oraya iletmek için istirham eder, twitter support, twitter, güvenlik uyarıları, güvende olmak ya da olmamak hepsine 50 tweeti olan bir kullanıcı olarak selamlar sunarım..

eminim etkilenebilecek çok sayıda kişi vardır, bu nedenle görüşler değerli..
  • twitter'ın türkiye ofisi. hesaplar hakkında yapılan şikayetleri de değerlendiriyor.

twitter bu sorumluluğu kimlere emanet etti bilmiyorum ama tehdit ve hakaret yağdıran ak trol hesapları hakkında yapılan şikayetler reddedilirken, 20 binlik 50 binlik hesapları, hassiktir vb. gibi kelimeler içerdiği için kapatıyorlar. twitter türkiye hesabının beğendiği tweetlere bakınca sanki sıradan bir hesap yönetilirmişcesine mustafa ceceli, galatasaray vb. tweetleri beğenilmiş.