şükela:  tümü | bugün
 • buyrunuz görsellerde sadece özgür düşünceler var bu arada, hakaret, küfür falan da yok yani. arkadaşa saralım ordan bi 250g :d

  sözlükte kadın düşmanları yok demiyorum ama tweet içerisine eklenilen görsellerde düşmanlık olarak nitelendirilebilecek entryler yok. ayrıca eklemek lazımdır ki, ülkede taciz, haksızlık vb. olayların sesi, ekşi sayesinde duyuluyor ama nedense kimse bundan bahsetmiyor. ülkemizde genelde kadın-erkek eşitliği, kadın üstünlüğü olarak anlaşıldığı için yazılan haklı tweetler ‘kadın düşmanlığı’ olarak nitelendirilmiş.

  sözlük hakkında genelleme yapmadan önce dün açılan başlık olan (bkz: kadınların twitter’da başlattıkları ironi akımı) ile ilgili 1-2 şey söylemek isterim. proje, fikir olarak kesinlikle güzel ve günümüz kadın-erkek eşitliği namına sosyal medyanın gücünü kullanabilmek amacıyla böyle bir hashtag açmalarını mantıklı. akıma istanbul büyükşehir belediyesi bile katılmış ki bu, insanların sesini duyurabildiği anlamına gelir. izahı olmayan şeylerin mizahı olur derler.

  şimdi de ekşinin genel olarak ‘ırkçı ve kadın düşmanı’ olarak nitelendirilmesi ve arkadaşın attığı tweet hakkında yazmak isterim; ekşide kadın-erkek fark etmeksizin, insanlık düşmanlığı olarak nitelendirebileceğimiz birçok entry var ama arkadaşın attığı tweetde eklediği görseller bunlardan değil. eklenmiş olan görselde bi yazar çok doğru söylemiş, kadınların da keşke ataerkil düzende erkeklerin üzerine yıkılan sorumlulukların iki cinseyete de dağılması konusunda yardımcı olmaları gerektiği falan gayet iyi yazılmış. burası, sizin tabirinizle orospu çocuklarının veya kadın düşmanlarının yazdığı bir platform değil. her telden insan var burada. sözlükte yapılan iyiliklerin, bazı olayların büyük yerlere duyurulması falan ne çabuk unutuldu ya? sözlük evet, eski kalitesinde değil ama bu tweet haklılık içermiyor.

  ekleme: bir yazar arkadaşımız gönderdi, (bkz: burak ülgen) (tweet sahibi şahıs) daha önceden ekşiden içerik kopyalamak ile de suçlanmış. onun acısını çıkartmak istemiş galiba :)

  ekleme 2: az önce burak beyin tweet’i altında bir hanımefendi* tweet’i direkt paylaştığım için beni linç girişimiyle suçlayıp (ekşiye leş demeyi de ihmal etmemiştir) burak beyin paylaşımında da nicklerin olduğunu söyleyince tweetini silmiştir. ayrıca açtığım fake hesaptan yanıt verince anonimlikten vurup, sonra da tweetlerini gizliye almıştır. inanılmaz komiksiniz.
 • meriç; cinsel açlığın sınırında yaşayan, varoş, lümpen sınıfı üyesi, pespaye, sittirici çadır kurma meraklısı, sırf bir kadınla münasebet gerçekleştirebilmek için her türlü karaktersizliği yapan, ahmak ama bir o kadar da içten pazarlıklı, am sikebilmek için her türlü numarayı döndürebilecek fırıldak tiplere denir.

  güvenilmez insanlardır. kadınları kandırmayı amaçlarlar. özellikle de hedeflerinde mutsuz ve depresyonda kadınlar vardır ama seçici de değillerdir. yeter ki am olsundur, kalbi atsındır, nefes alsındır.

  ne kadar ironiktir ki, kendileri de birer erkek olmasına rağmen, erkekleri örselemeye çalışırlar.

  şimdiii...

  sözlük hakkında kimin ne dediği umrumda bile değil ama meriçin teki gelip de bunun başlığını açıp, ağlamaya kalkıp, kuşbazlık yapıp, “biz de ekmeğimize bakıyoruz aaabi” şeklinde ağlamaya başlarsa ahmaklık etmiş olur.

  iki tane çaylak kız düşüreceğim diye böyle saçma duyarlar kasıp, gündemi meşgul etmeyin oğlum. kendinize zorla küfrettirmeyin e mi?
 • ssg ile kanzuk ağızlarından tükürük saça saça cevaplarlar muhtemelen o tweeti yine. (bkz: ssg'nin özgür demirtaş'a verdiği cevap) eee hep sözlük içinde kalacak değildi bu durum. yavaş yavaş herkes öğrenecek ekşi sözlük'ün nasıl bir yere dönüştüğünü.
 • bir meriç tarafından ''bakın erkekler çok kötü ühühühühü, ben onlardan değilim. bu arada meriç ben :)'' diyerek paylaşılan görsellerdir. bu da moda oldu son zamanlarda, sözlük olmasa içerik bulamayacak bunlar.
 • haksız değillerdir, sözlük kadın düşmanı dolu bunun dışında ırkçı gerizekalılar, herkesi terörist ilan eden psikopatlar, am göt meme sevdalıları dolu burası.

  küfür kullanmak o kadar normalleşti ki sözlükte küfürsüz entry görünce insan şaşırır oldu.

  hiç kendimizi kandırmayalım, bunda kimlerin emeği var herkes gayet iyi biliyor.
  yıllarca kapısında beklediğimiz ekşi sözlük bu hallere düşmemeliydi.
 • sözlükte yekpare bir görüş yok ki. kadın haklarına saygılı entry’ler de, kadın düşmanı entry’ler de yer alıyor sözlükte. sözlük, yasalarımıza uygun bir ölçüde, ifade özgürlüğünün olduğu bir mecra. sözlük şöyledir, sözlük böyledir diye bir yorum yapılamaz.

  edit: kadın düşmanı entry girenleri şiddetle kınıyorum. bu entry’leri girenler, kadınlar tarafından saygı görmeyi hak etmiyor.
 • (bkz: dominant görüş)

  maalesef ekşi, ilk okumaya başladığım zamanlardaki ekşi değil. 18 yaşımı bekledim buraya üye olmak için ne hayallerim vardı. son 1 yıldır falan yazarız. adam akıllı ne bir bilgi ne bir entry full sikiş sokuş. kadın burada sürekli konuşuluyor kimsenin dilinden eksik değil. hepiniz bi sikişin de rahatlayalım. bir de aptal aptal fikirler yok şöyle yapan kadının amacı yok kadın cinayetlerinde yanlış tercih bilmem ne. şu sol framede kalite son 2-3 yıldır görülen bir şey değil. buradaki yazarların çoğu kadın düşmanı. maalesef öyle. bunun etkin bir ayıklama sistemiyle düzeltilmesi ve sözlüğün eski kalitesine kavuşturulması gerekiyor.

  twitter'da boklayan yazar olamamışlar da kıskanmasın. twitter yokken ekşi vardı. sosyal medyaların babasıdır en azından türkiye'de. sizin boklamanızla yıkılmaz bu koca çınar!

  ekşiye eleştirim: şu sözlüğü trollerden en azından kalitesiz trollerden arındırın nolur ya.

  twitter normielerine eleştirim: boklamayın, kıskanmayın, nazar etme ne olur çalış senin de olur. bütün geyikler önce burda döner siz burdan alırsınız.
 • haklı ilandır. geç bile kalmış.
  her gün bilmemne yapan kadın, bilmemne giyen kadın, şunu yapan kadının asıl amacı, bunu diyen kadının asıl amacı vb. diye giden başrolün kadın olduğu ancak mütemadiyen olumsuz olan başlıkların açılması veya hortlatılması ve yönetimin bu konuda hiçbir şey yapmaması sonucu sözlükteki kadın düşmanlığı arşa çıkmıştır. seviyesiz eleştiriler, hakaretler, aşağılamaların ardı arkası kesilmemektedir. biraz da sözlük eleştirilsin de belki yönetim kendine çeki düzen verir.
 • ortalama bir yalan haber başlığına, değil kaynak kontrolü, linki bile okumak aklına gelmeden yüzlerce yorum sıçabilen kıdemli milliyet.com.tr yorumcuları ve vasıfsız trollerle dolmuş ekşisözlük için oldukça naif kalmış bir eleştiri.