şükela:  tümü | bugün
  • çok enteresan bir fenomendir. daha önce hiç tanımadığınız bir kullanıcının sayfasına girersiniz ve bakarsınız ki "loading tweets seems to be taking a while." yazısı.. daha sonradan kontrol etmek için sayfayı takip butonuna basarsınız; bir de ne göresiniz bu hiç tanımadığınız ve daha önceden ne bir tweetine nede sayfasına nail olduğunuz şahıs sizi engellemiş!

olayın birden çok tekrarı sonrasında dedektif içgüdülerinizin de yardımıyla, size gıcık olan bir eski arkadaşınızın kendi arkadaşlarını örgütleyerek i.q'su elveren kesime sizi engellettiğini farkedersiniz. ha bu nokta sonrasında bu nasıl bir kafadır arkadaş? kişi nasıl bir kafaya sahiptir onu geçtim, hiç tanımadığı birini neme lazım diye engelleyen arkadaş çevresi kafası nedir ne değildir diye kafa yormanız nafiledir zira eylemdeki irrasyonalite değeri sizin bir mantık çıkarmanıza daimi bir engel teşkil edecektir.

he bunu açıklama gereği neden mi duydum? bu gereği duydum çünkü ben düşünerek yeterince zaman ve atp kaybettim, diğer arkadaşlar da kaybetmesin alın burada yapılmışı var hesabı kafası yaklaşık.

(ps:başlığın niyet edilen hali:
    "twitter'da hiç tanımadığınız biri tarafından engellenmek.)
  • az önce başıma gelendir. aslında tanımadığımı da düşünmemeye başladım. yeni açtığım twitter hesabımın takipçisiydi. pek fazla takipçim olmadığından gelen her fav değerli tabii. son 4-5 tweetime bi anda fav attı bu kız. teşekkür mahiyetinde bi dm attım, ''eyvallah iyi geldi bildirimler'' dedim. sonra laf lafı açtı. biraz saf biri olduğumdan hayat hikayemi anlatmaya başladım. hiçbir sorun yoktu. normal dinleyici tepkisi veriyordu esasen. sonra çat engel attı. başka bir hesabımdan girdim takip ettim. geri takip etsin de sebebini sorayım dedim. ordan da engel atmış...

eski sevgililerimden birinin arkadaşı olması yüksek ihtimal. ama gerçeği bilmeden de rahat edemiyorum. acaba neden? :( sebebini bilsem sonra dürtüklemeye niyetim yok valla. engel atan tabii ki defolsun gitsin.

edit: bi kız arkadaşımdan rica ettim, takip et geri dönerse bana haber ver diye. bu sefer de hesabını komple dondurmuş gitmiş.