şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eklenmesi halinde büyük bir devrim gerçekleştirecek etkinlik. hala neden akıllarına gelmez, ya da geldiyse neden uygulamaya geçirmezler bu fikri aklım almıyor.
 • yardımcı uygulamalarla uzunca bir süredir yapılabilen olay.

  onun dışında pek zor değil neden twitter, facebook gibi sosyal ağların içeriği yok etmemize izin vermediğini tahmin etmek.

  yabancıların if you're not paying for it, you're the product diye bir sözü vardır; "eğer bir şeyi kullanmak için para ödemiyorsanız, ürün sizsinizdir" deyü. dolayısıyla facebook sizin sayenizde elde ettiği istatistiksel veriyi, big data'yı bir anda hiç etmenize izin veremez. keza twitter da sizin ürettiğiniz içerik sayesinde ayakta durduğundan, kendi mezarını kazmak istemez. facebook hesabınızı sadece kilitleyebilirsiniz, fotoğraflarınız mesajlarınız falan orda hep durur. twitter, kendi bünyesinde tweet'lerinizi bir anda silmenize izin vermez, vesaire.

  bu tür şirketler kullanıcı nasıl daha çok içerik üretir, nasıl daha çok bilgi verir, nasıl daha uzun süre sitede kalır diye hesap yapar genelde. insanlar bizi nasıl terk etsin, nasıl yok etsin kendilerini diye değil.
 • gelin size bu konuda yardımcı olacağım ve hiç bir yere tıklamadan bu işi kendiniz yapacaksınız.

  https://www.tayfunozer.com/…toplu-tweet-silme-kodu/

  hata verdiğinde konsolu kapatıp kodu tekrar yapıştırın ve enter..
 • alternatif bir yol için;
  (bkz: tweeteraser.com)