şükela:  tümü | bugün
 • cüneyt özdemir’in ahmet şık’a laf söyleyebilmesi haddine değil. önünü ilikleyip saygı duruşunda bulunmalı.
  ahmet şık gibi bir adama para ağır basıyor demek ciddi anlamda saçmalamaktır. hele hele trol demek için kafayı sıyırmış olmak gerek.

  mevcut düzene mafyalaşmış devlet diyebilme cesaretini göstermiş, mahkemede tutuklanırken bu ülkeye hesap vereceksiniz diye iktidara bas bas bağırmış, aylarca içerde yatmış birisi ahmet şık. korkmadan cesaretle mafyalaşmış siyasete kafa tutmuş, hukuksuz faşizan sisteme boyun eğmemiş, mecliste de takır takır ağzına geleni söylemiş cesur bir siyasetçi.

  cüneyt’in ahmet şık’a laf söylemesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım. sonra da abdest alıp takım elbise giyip kapıda sıranın kendisine gelmesini beklemesi lazım.
 • bu cuneyt insani artik iyice kendinden tiksindirmeye basladi. berbat bir gazeteciydin dedigin adam sen fethullah'i yalamakla mesgulken 'imamin ordusu' diye kitap yazip, cemaatin emniyet ve ordu orgutlenmesini desifre etmis; bunun uzerine fethullahci itler tarafindan tutsak edilmis adam. ılla berbat bir gazeteci ariyorsan aynaya bakman yeterli soytari.
 • şimdi damlar sözlükte de yazarlara cevap yetiştirmeye. cüneyt tamam anlıyorum mevcut konjonktürde gazetecilik yapamıyorsun. sorun bu değil zaten, sorun yapabildiğini iddia etmen.
 • cüneyt özdemir'in ahmet şık karşısında adım adım nedim şenerleşmesi..

  edit: tahir elçi'nin hedefe konularak ölüme gitmesine sebep olan soruyu nedim şener'in yönlendirmesiyle garo paylan'a arka arkaya üç kez soran cüneyt özdemir, senin hiç mi yüzün kızarmaz yahu.
 • tarihsel bir yapı olarak soytarılık kurumuyla ilgili gözden kaçan temel şey soytarıların soytarı olduklarının farkında olmasıdır. bir demirci nasıl demirci olduğunun farkındaysa, soytarı da farkındadır.

  bugün bu kayboldu. soytarılar kendilerini kanaat önderi veya gazeteci veya danışman vs zannediyorlar. bundan 200 yıl önce rolü gereği haberci veya ulak gibi davranan bir soytarı bunu güldürü amaçlı yapardı. ne izleyenler inanırdı ne kendisi. bugün hem izleyenler hem de soytarılar hayal alemine dalmışlar. bir güldürü izlediklerinin veya sergilediklerinin farkında değiller.

  cüneyt özdemir geçenlerde demişti beni eleştiremiyorsunuz. bir kişi de yazmamış senden daha iyi cüneyt özdemir eleştirisi mi olur diye. bazı insanlar böyledir. konuşmanıza, işaret etmenize gerek yoktur eleştirmek için. bakmanız yeterlidir.
 • sen kimmm ahmet şık'ı eleştirmek kim cücü? senin aşık atacağın tipler şeyma subaşıgiller. sen ancak günaşırı gündem olma çabalarınla bize ekşi'de malzeme olursun. bu hayatta onurlu bir çizgin olmadan asla o çok istediğin gazeteci sıfatını hak edemeyeceksin. ayrıca hikayesini anlattığın konyalı robotlar bile senden daha yüreklidir bilesin. naçizane tavsiyem; ülkene gel etli ekmek sat onurlu yaşa. eminim bu şekilde daha çok saygı göreceksin.
 • ahmet şık'ın siyasi kariyerini beğenmem, tasvip etmem. fakat gazeteciliğinin zekatını verse cüneyt özdemir'e bir ömür yeter. şık ile özdemir kıyas bile götürmez. bir tarafta her devir dik durmuş, fetö siyaset-yargı-emniyet'te en güçlü iken kitapları toplatılmış, hapis yatmış cepheden savaşmış gazeteci ahmet şık var. karşısında ise aman ağzımın tadı kaçmasın gazetecisi cüneyt özdemir.
 • (bkz: cücü)

  biraz türkiye'de gazeteciliğin geçmişini biliyorsanız, cücü'nün uzun vadede karlı çıkacağını görürsünüz. aynı kalıbın bir diğer örneği olan ahmet hakan'ın akplilerden dayak yediğini ve şimdiki "çizgi"sini akılda tutalım hep.

  ya bürokraside yer kapmış aşağılık örgütlerle uğraşıp, hapis yatarsınız, kendi ülkenizde barındırmazlar; ya da cücü gibi bir muhalefet olursunuz.

  bakın, akmhp iktidarının defedilmesi için dua eden yüzde 50'lik kesim bunu göremiyor, görmüyor. yani sistem karşıtı değil bu kitle. devir değişsin "bizimkiler" yönetsin istiyorlar. o yüzden de, sisteme entegre olan ne kadar kene varsa gün geliyor, büyük tv kanallarına, gazetelere baş yönetici oluyorlar.
 • cüneyt özdemir denilen, sitede büyümüş uzun şortlu basketbol toplu beyaz türk'ün, bu ülke için yıllarıyla faşizme meydan okumuş, bedel ödemiş, hapis yatmış ahmet şık'a yaptığı hakaret mide bulandırıcı.
  suratına tükürülse içindeki enzime yazık.

  https://twitter.com/…us/1273030216613494785/photo/1
 • ahmet şık'ı sadece hdp milletvekili olarak bilen ergenlerin youtuber cücü evirdi çevirdi gibi ergence yaklaştığı konu. hafızalar boktan, insanlard daha 5 yıl öncesini hatırlamıyor anasını satayım.
  cücü daha iktidara en ufak eleştiri getiremiyorken bu adam sırf gerçekleri korkmadan ifade ettiği için sayısız kere gözaltına alınıp haksız yere hapislerde tutuldu. başka bir yazar da demiş, türkiyede daha taşşaklı bir gazeteci yok sanırım son 20 yılı baz alınca.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/ahmet_şık

  "
  yaşamı
  1970 yılında adana'da doğdu. istanbul üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümü'nden mezun oldu. mesleğe üniversitenin birinci sınıfında iken milliyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başladı. 1991 ilâ 2007 yılları arasında cumhuriyet, evrensel ve yeni yüzyıl gazeteleri ile nokta dergisinde muhabir, reuters haber ajansında da foto muhabir olarak çalıştı.

  2005 yılında radikal gazetesinde çalışırken doğan grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkartıldı. sonrasında çalışmaya başladığı aktüel dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.

  hrant dink suikastı sonrasında nokta dergisinde yayımlanan "asker iç güvenlikten elini çekmeli" başlıklı röportaj ve hayata dönüş operasyonu'nun yıldönümünde bayrampaşa cezaevi'nin kadın koğuşundan sağ kurtulan münevver köz ile yapılan "bayrampaşa'da o gün" başlıklı söyleşi nedeniyle türk ceza kanunu'nun 301. maddesinden yargılandı ve beraat etti. 8 mart 2007’de medyanın askerler tarafından fişlendiğinin iddia edildiği “askerin medya notları!” başlıklı habere imza attı.

  avrupa parlamentosu'ndaki bir konuşmasında "ben aşırı laik veya kökten kemalist değilim" diyen şık, bir yazısında da liberal olmadığını, ancak sosyalist olduğunu belirtmiştir.[

  şık, 2018 türkiye genel seçimlerinde halkların demokratik partisi'nden milletvekili adayı oldu ve istanbul milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. 4 mayıs 2020 günü partisinden istifa ettiğini açıkladı.

  hakkındaki davalar
  ergenekon davası
  radikal gazetesinden çalışma arkadaşı ertuğrul mavioğlu ile birlikte yazdığı kontrgerilla ve ergenekon'u anlama kılavuzu ve ergenekon'da kim kimdir? kitaplarında "ergenekon soruşturması'nın gizliliğini ihlâl ettiği" iddiasıyla üç yıl hapis istemiyle yargılandığı davadan 13 mayıs 2011'de beraat etti.

  imamın ordusu
  ana madde: imamın ordusu
  3 mart 2011 tarihinde ergenekon soruşturması kapsamında evinde ve istanbul bilgi üniversitesi'ndeki odasında yapılan arama sonrasında gözaltına alındı. polis nezaretinde evinden çıkarıldığı sırada, “dokunan yanar” diye bağıran şık, avukatı bülent utku'ya, son zamanlarda hazırladığı ve imamın ordusu ismini vermeyi düşündüğü fethullah gülen cemaati'in emniyetteki örgütlenmesini anlatan kitabı nedeniyle gözaltına alındığını düşündüğünü dile getirdi.[15] gözaltında iki gün kaldıktan sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi[ ve 6 mart 2011'de "ergenekon terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanarak gazeteci nedim şener ile birlikte metris cezaevi'ne gönderildi.

  12 mart 2012 tarihinde tahliye edilen ahmet şık, cezaevinden ayrıldıktan sonra ilk açıklamasında şunları söyledi:
  bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hakimler bu cezaevine girecek. onlar buraya girdiğinde adalet gelecek. o cemaat bağlantılı, o çete bağlantılı adamlar buraya girecek. bunlara sesini çıkarmadığı için siyaseten sorumlu akp hükümetidir.
  bu sözlerin üzerine özel yetkili savcı muammer akkaş tarafından 19 mart 2012'de ahmet şık'a ‘kamu görevlilerine görevinden dolayı hakaret ve tehdit’ suçlamasıyla dava açıldı. şık, bu davadan 8 kasım 2017'de beraat etti.

  fetö, dhkp-c ve pkk propagandası iddiası
  aralık 2016'nın sonunda, “tahir elçi'yi tutuklamak yerine katletmeyi tercih ettiler. katil sürüsü bir mafyasınız.”, “«katil devlettir» deyince bozuluyorsunuz.”, “suikastçinin nusracı değil fetö'cü olduğunu kanıtlama gayretindeki iktidar ve yancıları katilin polis olduğu gerçeğini ne yapacaksınız?” ve benzeri tweet'leri yüzünden ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ile ‘türkiye cumhuriyeti ve kurumlarını alenen aşağılama’ suçlamaları yöneltilerek gözaltına alındı.

  ifadesi alınırken 2015 istanbul adalet sarayı saldırısı sırasında savcı mehmet selim kiraz'ı öldüren dhkp-c militanlarıyla bağı olup olmadığı, mit tır'ları skandalı ile ilgili savcı özcan şişman'ın mektubunu yayınlaması gibi konular da soruldu. şık, sorgusu tamamlandıktan sonra ‘fetö, dhkp-c ve pkk propagandası yaptığı’ gerekçesiyle tutuklandı. cumhuriyet gazetesi, olayı “fetö'nün ipliğini pazara çıkaran ahmet şık, ‘fetö propagandası’ iddiasıyla tutuklandı” şeklinde duyurdu.

  ahmet şık, mevcut davası sürerken 7 kasım 2016'da yeniden sorgulandı. bir anadolu ajansı muhabirinin şık'ın bazı tweet'lerini ihbar etmesi üzerine savcılık, şık'ın paylaşımlarının ifade özgürlüğünü aştığını iddia ederek yeni bir dava daha açtı.

  9 mart 2018 gecesi davanın altıncı duruşmasında ara karar verildi ve ahmet şık, cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni murat sabuncu ile birlikte tutuksuz olarak yargılanmak üzere tahliye edildi. aynı duruşmada cumhuriyet gazetesi icra kurulu başkanı akın atalay'ın tutukluluğunun devamına karar verildi. davayı takip etmek ve destek vermek için gelen aile ve arkadaşları, çeşitli partilerden milletvekilleri, sivil toplum örgütlerinden gelen kişiler ve daha pek çok insan, silivri cezaevi'nin önüne toplanmıştı. ahmet şık, serbest bırakılmasının ardından bu topluluğun önünde şöyle konuştu:
  "ben hiçbir şekilde sevinçli değilim. akın atalay bu komplonun son tutuklusu olarak içerideyken sevinçli olmanızı istemiyorum, öfkeli olmanızı tercih ediyorum.
  ben altı yıl önce yine bir mart ayında buradan çıkmıştım. bugün yine bir mart ayı. o günden bu güne değişen tek şey, faşizmin sahibinin ortaklarından birinin eksilmesidir."

  kitapları
  ergenekon'da kim kimdir? (ertuğrul mavioğlu ile birlikte)
  kontrgerilla ve ergenekon'u anlama kılavuzu (ertuğrul mavioğlu ile birlikte)
  000 kitap - dokunan yanar
  pusu devletin yeni sahipleri
  paralel yürüdük biz bu yollarda
  imamın ordusu

  bunus: her devrin istenmeyeni ahmet şık