şükela:  tümü | bugün soru sor
  • twitter'daki atavrattroll isimli hesap sahibinin, twitter'da genellikle az bilinen modellerin fotoğraflarını veya farklı sitelerden aldıkları fotoğrafları kullanarak kendileriymiş gibi lanse edip egolarını okşatan kadınları ifşalaması olayı...

immanuel tolstoyevski'nin twitter'daki paylaşımıyla bu durumdan haberim oldu ve profile biraz göz atayım dedim.

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

bu ifşalardan birkaç örnekle, daha anlaşılır hale getirmeye çalışayım.

örnek 1:
    fotoğraf 1
    fotoğraf 2

örnek 2:
    fotoğraf 1
    fotoğraf 2

örnek 3:
    fotoğraf 1
    fotoğraf 2

örnek 4 ise ava giden avlanır temalı:
    fotoğraf 1
    fotoğraf 2
    fotoğraf 3

resmen vaka... boş vaktim olduğu için profilde biraz gezdim ve yaklaşık 100 tane ifşa var bu şekilde ve hepsi ifşa sahibine kızmış bizim sayemizde prim yapıyorsun diye. mallık mı desem ne desem bilemedim. azıcık kendinizi sevin ne bileyim, çok garip.

hesap sahibini ise tebrik ediyorum, bol ifşalar dilerim.

edit: bu şekilde davranan erkekler de var profilde, kadınlar değil sadece yani. hesaptaki son paylaşım gibi. yeni gördüm. *
  • twitter kullanan kadınların bu kadar güzel olamayacağını biliyordum. güzel kadın neden kara mizah yapıp siyasetle, ekonomiyle uğraşsın ki.
  • beynimde şimşekler çaktıran ifşalamalardır.

twitter'ı çok kullanmam fakat ara sıra baktığım zamanlarda hem aşırı güzel hem de aşırı iyi espri anlayışı olan kız profillerine denk geliyordum ve gerçek hayattaki deneyimlerimle taban tabana zıt olduklarını gördüğümde, 'ulan ne biçim çevrem var bir tane bile şöyle kız arkadaşım yok' diye üzülüyordum.

ta ki bu adam gibi adamı (veya kadın gibi kadın neyse artık cinsiyeti) görene dek !!!

şu an anlamış bulunuyorum ki bir kadın hem çok güzel hem de çok iyi espri yapıyor, gülümsetebiliyorsa beni bile, fakedir nokta. kafası çalışan kadınlar veya erkekler güzel kız fotosu koyup espri kasıyor her kesimden takipçileri arttırıyorlar olay bu kadar basitmiş.

oh be rahatladım meğerse problem bende ve reel çevremde değilmiş.
  • (bkz: identity switching)
    (bkz: sockpuppetry)
    (bkz: fake persona)

söz konusu kişilerde (bkz: dissosiyatif bozukluk), daha spesifik olarak (bkz: çoklu kişilik bozukluğu) olması kuvvetle muhtemeldir. linç etmeden önce hasta olduklarını ve tedavi edilmeleri gerektiğini unutmayınız.
  • garip kafaları açığa çıkarmış elemandır, twitter hesabı da gitgide büyüyor daha profesyonel davranabilirse alır yürür. yukarıda belirtildiği gibi hayırlı ifşalar.
  • uzun zamandır beklenileli ve doğruyu yapmıştır hesaptır. sahibi kim ise, teşekkürler :)