• twitter'daki türkleri indeksleyip kategorize eden popülerliklerine göre sıralayan site. ayrıca indekslediği kullanıcıları takip ederek en çok konuşulan konuları kişileri de gösterebilmektedir. an itibariyle en çok konuşulan konulara baktığımda yaprak sözcüğünü görüyorum. sanırım televizyonda yaprak dökümü var. gerçi yaprağın üzerine tıklayınca konunun yaprak dökümü olduğu görülüyor. çok konuşulan kişilere baktığımda ahmet hakan ve ceyhun yılmaz la birlikte hayatımda ilk defa duyduğum ece vahapoğlunu da görüyorum. sıralamalara baktığımda sözlük kategorisinin de içinde bulunduğu çeşitli kategoriler görüyorum. bu kadar çok şey gördükten sonra canlıya tıklayıp daha fazlasını görüyorum, hatta gözlerime inanamıyorum. hey yarabbim biz türkler neler konuşuyoruz.
  twitturk.com biraz da siz görün!
 • türk twitter kullanıcılarının bütün yazdıklarını izleyerek istatistiksel bilgi de çıkarmaya çalışıyor.

  son 1 gün içerisinde en çok konuşulan kelimeler arasında israil ve haiti yi üst sıralarda yakalayabilmiş.
 • msn'de chat yapar gibi twit girenlerin, mention yapanların nedense algoritma sayesinde popüleritelerinin arttığı, güzel yazanların az mention yaptığı için geri sıralarda kaldığı salakça bir sıralama sistemi var, retweet odaklı yapmayıp da mention odaklı sıralama yapılır mı? anca işte türkler yapar.
 • twitsozluk adında bir fasilite yapmışlar. bir dönem ortaya atılan "twitter sözlüğü bitirebilir" tartışmasına destek olabilecek bir özellik içeriyor. twitsözlükteki başlıklara yapılan tanımlar twitter kullanıcı adınızla gösteriliyor, aynı zamanda twitter hesabınızda yayınlanıyor.
 • çok boktan bir web sitesi ve ülkemizdeki insanların da genelinin ne kadar mal olduğunun ayrı bir ispatı. bugüne dair bir tek 1. olan twit hariç diğerlerini okurken mide spazmı geçirip, kusarak 31 çekemeye başladım. al buyur;

  http://twitturk.com/tweet/top/1

  şu ekşi sözlük'teki sürü psikolojisi sayesinde yere göğe sığdıramadıkları ece temelkuran'ın yazdığı twit beni benden aldı. "twit'çi ece'ye nick name buldum: ecevit:)" sonuna ":)" değil ablacım "zaaaaaaaaaa xd" yazaydın o zaman comboyu tamamlardın. bu ne lan? sokayım böyle işe.