şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam adı two cups coffee bar & roastery olan mekan.

  izmir, alsancak, kıbrıs şehitleri caddesinde. leman kültür ile starbucks arasındaki merdivenlerin orada küçücük ama içi dolu kahvecik bir dükkan. çok profesyonel bir ekipmanı var ama ekipmandan daha önemlisi kahveye gönül vermiş kişilerce yapılan kahveler var.

  ben kahveden anlamam diyen adam gitmesin ama buraya, yazık. gerçekten kahvesever biriyseniz ise mutlaka gidip bir kaç türde kahve denemenizi öneririm. izmir'de, italya'da yapılan cappuccinoların tıpkısını yapan başka yer biraz zor bulursunuz.

  ha bi de dikkatli olun kendinizi kurabiyeye, kremaya falan çok gömmeyin. kalçada birikme yapıyor onlar.*

  edit:yazım hatası.
 • izmir alsancak kıbrıs şehitlerinin sonunda, starbucks'ın arasındaki kafedir. her fincanında özgüven, eğitim, tecrübe, lezzet vardır. "şimdiye kadar kahve içmemişim" dedirtir.
 • zihnim nasıl kirlendiyse aklıma "one cup two girls" adlı videoyu getiren başlık.
 • 6 ay önce firma sahibinden double espresso isteyip ardında birde boş bardak rica ettim sebebinide koleksiyon yapıyorum diyerek açıkladım.bana sözü şu oldu : küçük 30 orta 40 büyük 70 kuruş istediğini hesaba yazıyım.o an bir insan ne kadar zengin olursa o kadar cimri olduğunu ve ne 3rdwave ne de esnaflıktan gram anladığını farkettim.elemanlarınada özel eğitim veriliyor herhalde hiçbirinde gülümseme gram mimik yok,başka bir gün 250gr çekirdek istedim paketlediler 150gr türk kahvesi paketlemişler ordan ayrılmadan kontrol etmesem oda gümbürtüye gidecek.3. ve son gidişimde ise cold drip var mı dedim cold brew diyorsunuz herhalde dedi ardından hayır cold drip diyorum dedim hanımefendinin cevabı ise işte hepsi şişede aynı dedi.bilmesek kendi cehaletinden bizede aktarıcak.ben bir kişi veya kuruma tanıdığım 3 hakkı doldurdum.izmirin kahvesi ne kadar iyi olursa olsun bana göre orası bir insansız kahve dükkanı.
  edit:imla
 • izmir'de çok sevdiğim bir kahveci.

  dekorasyonunu, müziklerini, sahibini, çalışanları ve elbette kahvelerini çok seviyorum. her zaman memnun ayrıldığım bu mekandan bu defa şununla ayrıldım, henüz ölçüsünü kendi zevkime göre tutturmayı beceremediysem de gayet memnun kaldım. kahve konusunda kendimi yetkin görmem; ancak zincir kahvelerden sıkıldıysanız burayı bir denemenizi öneririm. uzaktan satışları da varmış.
 • müzikler, dekorasyon, chai tea latte ve affogato iyi. tatlı sevmeyen biri için limonlu cheesecake biat edilesi. sık sık gittiğim bir mekan ama son zamanlarda işletmeci ve çalışanların tavırlarını küstahça bulmaya başladım. ha unutmadan, fiyatlar -özellikle kokteyllerde- ortalama üstü/pahalı. tüm bunların sebebi, muhitte rakipsiz olmaları. "laissez faire, laissez passer, lê monde va de lui même!" der kaçarım.