şükela:  tümü | bugün
  • izmir alsancak kıbrıs şehitlerinin sonunda, starbucks'ın arasındaki kafedir. her fincanında özgüven, eğitim, tecrübe, lezzet vardır. "şimdiye kadar kahve içmemişim" dedirtir.
  • zihnim nasıl kirlendiyse aklıma "one cup two girls" adlı videoyu getiren başlık.
  • 6 ay önce firma sahibinden double espresso isteyip ardında birde boş bardak rica ettim sebebinide koleksiyon yapıyorum diyerek açıkladım.bana sözü şu oldu : küçük 30 orta 40 büyük 70 kuruş istediğini hesaba yazıyım.o an bir insan ne kadar zengin olursa o kadar cimri olduğunu ve ne 3rdwave ne de esnaflıktan gram anladığını farkettim.elemanlarınada özel eğitim veriliyor herhalde hiçbirinde gülümseme gram mimik yok,başka bir gün 250gr çekirdek istedim paketlediler 150gr türk kahvesi paketlemişler ordan ayrılmadan kontrol etmesem oda gümbürtüye gidecek.3. ve son gidişimde ise cold drip var mı dedim cold brew diyorsunuz herhalde dedi ardından hayır cold drip diyorum dedim hanımefendinin cevabı ise işte hepsi şişede aynı dedi.bilmesek kendi cehaletinden bizede aktarıcak.ben bir kişi veya kuruma tanıdığım 3 hakkı doldurdum.izmirin kahvesi ne kadar iyi olursa olsun bana göre orası bir insansız kahve dükkanı.
    edit:imla
  • ne zaman gitsem "two girls one cup" ehihi diye gülüyorum, baydım artık. neyse, kahveleri çok güzel, lattesini ayı gibi içiyorum. kalabalık olduğunda üzülüyorum, topu topu üç masa var zaten dışarıda. şerefsiz bir hipster olduğumdan ötürü "yea umarım popülerleşmez" diyorum bi senedir.
  • izmir'de çok sevdiğim bir kahveci.

    dekorasyonunu, müziklerini, sahibini, çalışanları ve elbette kahvelerini çok seviyorum. her zaman memnun ayrıldığım bu mekandan bu defa şununla ayrıldım, henüz ölçüsünü kendi zevkime göre tutturmayı beceremediysem de gayet memnun kaldım. kahve konusunda kendimi yetkin görmem; ancak zincir kahvelerden sıkıldıysanız burayı bir denemenizi öneririm. uzaktan satışları da varmış.