şükela:  tümü | bugün
  • tam adı two cups coffee bar & roastery olan mekan.

izmir, alsancak, kıbrıs şehitleri caddesinde. leman kültür ile starbucks arasındaki merdivenlerin orada küçücük ama içi dolu kahvecik bir dükkan. çok profesyonel bir ekipmanı var ama ekipmandan daha önemlisi kahveye gönül vermiş kişilerce yapılan kahveler var.

ben kahveden anlamam diyen adam gitmesin ama buraya, yazık. gerçekten kahvesever biriyseniz ise mutlaka gidip bir kaç türde kahve denemenizi öneririm. izmir'de, italya'da yapılan cappuccinoların tıpkısını yapan başka yer biraz zor bulursunuz.

ha bi de dikkatli olun kendinizi kurabiyeye, kremaya falan çok gömmeyin. kalçada birikme yapıyor onlar.*

edit:yazım hatası.
  • izmir alsancak kıbrıs şehitlerinin sonunda, starbucks'ın arasındaki kafedir. her fincanında özgüven, eğitim, tecrübe, lezzet vardır. "şimdiye kadar kahve içmemişim" dedirtir.
  • ne zaman gitsem "two girls one cup" ehihi diye gülüyorum, baydım artık. neyse, kahveleri çok güzel, lattesini ayı gibi içiyorum. kalabalık olduğunda üzülüyorum, topu topu üç masa var zaten dışarıda. şerefsiz bir hipster olduğumdan ötürü "yea umarım popülerleşmez" diyorum bi senedir.
  • izmir'de çok sevdiğim bir kahveci.

dekorasyonunu, müziklerini, sahibini, çalışanları ve elbette kahvelerini çok seviyorum. her zaman memnun ayrıldığım bu mekandan bu defa şununla ayrıldım, henüz ölçüsünü kendi zevkime göre tutturmayı beceremediysem de gayet memnun kaldım. kahve konusunda kendimi yetkin görmem; ancak zincir kahvelerden sıkıldıysanız burayı bir denemenizi öneririm. uzaktan satışları da varmış.