şükela:  tümü | bugün
  • uluslararası arenada ve ülkemizde çok önemli bir tenor olan cenk bıyık'ın yer aldığı, atılgan gümüş'ün yazıp yönettiği müzikal çok başarılı. dormen supervizörlüğünde sahnelenmiş oyunda herşey çok yerinde çok kıvamında. rocktan, jazza, halk müziğinden, aryalara...
    yok ben opera sevmem, klasik müzik sevmem demeyin bu müzikal nefis... hiç sıkılmadan, gülerek izleniyor. oyunda atılgan gümüş'ün bazı esprilerini itici bulmakla beraber, kasıntı modunun da aslında cenk bıyık'ı daha da parlatmak için olabileceğini düşünüp kenara alıyorum. sahnelenirken instagram hikayede açılan anket maalesef babasahne'de internetin alt katta çekmemesi nedeniyle çok mümkün olmuyor. ama olsun o interaktivite de iyi düşünülmüş.
  • yakın zamanda izleme fırsatı bulduğum ilginç gösteri. önce kötü taraflarını söyleyeyim; berbat bir metin var, 1990’larda ibo show izliyormuş etkisi yaratıyor. arkadaki kızların dansları felaket kötü, lise müsameresi izliyormuş etkisi yaratıyor.
    iyi tarafa geçelim; sahnede öyle bir adam var ki , anlatılmaz dinlemeniz gerekli.
    cenk bıyık.
    kendisi ülkemizin en iyi tenorlarından biri.
    muhteşem şarkılar söylüyor.
    tüyleriniz diken diken olmuş bir şekilde hayranlıkla dinliyorsunuz.
    sanki üniversiteden bir matematik profesörünü getirmişsiniz de anaokulu çocuklarıyla dans ettiriyormuşsunuz gibi.

atılgan gümüş sahnedeki diğer tenor. elbette o da çok iyi, sahneye sıcaklık ve renk katıyor.
    ama cenk bıyık bambaşka bir yerde.
    kısacası gösteri çok kötü ama cenk bıyık o denli iyi ki , yine fırsatım olsa yine giderim.
    sahi bir de orçun kaptan var. sunucu gibi bir rolde. tiyatrocu kendisi.
    iyi mi iyi tabi.
    ama olmasa da olurmuş.
  • izlediğim en iyi şovlardan biridir. kartalda bedava izledim, paralı da olsa herkesin izlemesini tavsiye ederim. entellektüeli de olmayanı da zevkle izleyebilir. şovun daha iyi olabilmesi için birkaç naçizane görüşüm olacak. senaryo iyileştirilmeli komedi cıvıtmadan sulandırmadan yapılmalı. seyirciyi internete yöneltmek yerine sadece alkışla seviye ölçümü yapılsa insanlar oyunun tatını daha çok çıkarabilirler. telefonlar tamamen kapattırılmalı. sunucu bekir türkçe türkçe diye bağıracağına halkımız türkçe müzik istiyor gibi daha düzgün şeyler söyleyebilir, diğer muhabbetlerinde de daha ciddi durmalı cıvıtmamalı. dansçı kızların bacakları futbolcu bacakları gibi olmasaydı daha iyi olurdu. müzisyenler seyirciler tarafından tamamen görülse iyi olurdu, özellikle baterist, o hiç görünmüyor. tüm bunlar yapılabilse dünya çapında bir şov olabilir.