şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tayvanlı bir kalem üreticisi.

dolmakalemlerindeki ve
    mürekkep şişelerindeki
    tasarım kolaylıklarına bakıp
    iç geçirmemek elde değil.

resmi site: http://www.twsbi.com/#
    twsbi blog: http://twsbi.wordpress.com/
  • bir fason imalatçı düşünün. adamlar senelerce büyük markalara dolmakalem parçası üretsinler. sonra çıkıp kendileri dolmakalem yapmak istesinler. genelde olan şey, fason olarak üretilen kalemlerin aynısının, hadi çok çok benzerinin yapılmasıdır. ama işte bu twsbi abilerimiz bunu yapmıyor. bunun yerine dolmakalemperverlerin en çok toplaştıkları yerlere gidip diyorlar ki, "ey cemaat-i dolmakalemîn, bir dolmakalemde ne görmek istersiniz?"

dolmakalemperverler de sayıyor. kapağı vidalı olsun, dolum sistemi pistonlu olsun, uçları değişsin, kolayca sök tak yapılsın vs. vs. bu abiler de insanların istedikleri gibi bir dolmakalemi yapıp piyasaya sunuyorlar. bitti mi? bitmedi. üstüne kalemdeki sıkıntıları gördükçe modelleri geliştiriyorlar. bu yüzden en önemli serileri diamond 530, 540, 580 diye güncellenerek devam ediyor.

ayrıca uzun zamandır dolmakalem piyasasında olmayan, özellikle high-end kalemlerde olsa bile az görülen dolum sistemlerini getiriyorlar. vakum dolum sistemli vac 700'ü yapıyorlar.

ha, gövde plastiği çatlayabiliyor evet. ama adamlara mail attığınızda, gerekli parçayı hemen adresinize postalıyorlar.

tüm bunları üst üste koyduğumuzda ortaya çıkan tablo şu: adamlar dolmakalem gibi tutucu sayılabilecek bir piyasada, 1900'lü yılların başından beri faaliyet gösteren pek çok markanın ulaştığı bilinirlik düzeyine üç beş senede gelmeyi başardıysa bunda tüketiciyi dinlemenin ve tüketici ile temasta olmalarının etkisi göz ardı edilemez diye düşünüyorum. inşallah twsbı'nin başarı hikayesi diğer markalara da örnek olur.
  • sadece üretim hatalarında değil, kullanıcı hatalarında da müşterisinin sorununu çözen marka. üzerine basmak suretiyle kırılan kapağın yenisini kargo ücreti (taiwan - türkiye registered air mail 5usd) karşılığında gönderdiler.

"oh!! and a quick fyı, your product's warranty never runs out!! we will fix and repair it for as long as you want to own it. we back our products and customers 100 percent."
  • iç piyasadan ikinci el aldığım kalemlerin yedek parçalarını hiç ikilemeden gönderen firma.
  • precision modeline sahip olduğum kalem markası. tasarım olarak cidden mükemmel bir iş yapmışlar, kalemin yazımı da iyi son derece akıcı. diğer twisbilerle ucu aynı mı farklı mı bilmiyorum ama ben diğer modeller ile yazım konusunda çok bi fark göremedim. kapağı arkasına taktığınızda ise biraz ağır oluyor arka tarafa doğru gitmeye meğilli oluyor ama kapaksız ergonomi de herhangi bir sıkıntısı yok. alınabilir , ama parası olmayan eco da alabilir pek bir fark yok aralarında hatta sırf onun da tasarımını beğendiğim mürekkebin görünmesini sevdiğim için ilerde eco modelini alabilirim.

"f" uç
  • almayın, bulaşmayın sakın. üstteki arkadaşın bahsettiği gibi ömür boyu warranty falan söz konusu değil. daha bi sene bile olmamışken alalı, aldığım ilk gün bile iyi yazmıyor diye kenara attığım kaleme, uçla ilgili çözüm bulmaları için mail attım taiwan müşteri hizmetlerine. adamların cevabı nereden bilelim kullanıp kullanıp bozmadığınızı oldu. dedim ilk gün de böyleydi. bari parasıyla alalım yardımcı olun dedim. elimizde eco modeli için uç yok, mini modelini komple alıp kendi kaleminizin ucuyla değiştirebilirsiniz dedi. böyle leş bir müşteri hizmetleri görmedim. ben ki hepsiburadayla, türk telekomla, vodafonla karakucak güreşmiş adamım. düşünün vehameti.
    müşteri hizmetleri olmayan firma.
    ayrıca sevgili philip wang, seni değil de seni oraya koyan ve ne yaptığını kontrol etmeyen ceonuzu eşşekler kondiklesin.
  • çok defa kalem kapağı,kalem gövdesini ücretsiz olarak tarafıma göndermiş firmadır.neredeyse kalemin tamamını peyderpey yenilediler.