şükela:  tümü | bugün
  • 29 şubat 2000 doğumlu 196 cm boyunda ki iaowa state oyun kurucusu. şahsi fikrim bu yıl ki draftın en çok yönlü oyuncusu. atletik,çevik, üst düzey oyun görüşü, ribaundlarda ki sezgisi, ortalamanın epey üstünde ki savunması ve catch&shoot kabiliyetiyle bir adım öndedir. tek eksiği tam olarak doğal bir skorer olmaması. ilk 10 dan seçilir, kimisine göre ilk 5 sıra seçimidir.

edit: imla.
  • 2020 nba draft'inda lottery'dan gitmesi beklenen iowa state sophomore'u.
  • 2020 nba draft'ında 12. sıradan sacramento kings'e seçilen basketbolcu.
  • espn'den bobby marks'ın haliburton için yorumu ; " 25 yıldır nba'in içindeyim. bir çok röportaj yaptım. ama en iyisi tyrese haliburton. inanılmaz bir basketbol zekasına sahip. kings için kesinlikle steal. "
  • bu arkadaşı hiç izlemedim ama adı net şekilde ncaa oyuncusu ismi. sonsuza dek ncaa'de oynaması gerekiyordu bence.*
  • sezona cok iyi baslayan caylak
  • hemen hemen her maçını izliyorum, birazdan da öğleden sonra maçında denver nuggets'a karşı izleyeceğim. batıda bir gardın en rahat ve kendini göstererek oynayabileceği 3 takımdan birisi denver nuggets.
    bu sezonun en iyi 3 çaylağından biri, sacramento kings'in ısrar etmesi gerekiyor. 3 gardlı beşlerde ideal oyuncu. hem savunma hem hücum farkındalığı tecrübesine göre yüksek ve enerjik. hücum süresini de olgun bir basketbolcu gibi kullanabiliyor.
  • az önce biten denver-sacramento maçında 8/12 ile 23s 4rb 6as ile oynayan sacramento'nun çaylak oyuncusu. bu yıl ikinci kez izliyorum. çok saf bir yetenek, hiç zorlanmadan maçı rahatlıkla yönetebilen çok yönlü bir oyuncu.

2020 draftının 12. sırasında seçilmiş ama bana göre bu yıl en iyi oynayan üç çaylağından birisi lamelo ball ve cole anthony ile birlikte. anthony edwards da dördüncü sırada gelir.

haliburton sezon ilerledikçe daha iyi oluyor. sezon sonuna doğru bence çaylaklarda en üst sıraya çıkar.
  • bu sezonki çaylak oyun kurucumuz. birkaç maç izledim ve gözlemlediğim kadarıyla yaratıcı şutu yok. bu yüzden takımı sürükleyen bir oyuncu olamayacağını düşünüyorum. uclukleri fena değil, çok çevik ve hareketli ancak fiziken kuvvetli değil. ilk 5 oyuncusu gibi gelmedi bana şimdilik. iyi bir yedek olabilir. takımda tutulmasını isterim