• tywin lannister'in küçük oglu. dogumu sirasinda annesinin ölümüne sebep oldugudan babasi kendisinden nefret eder, ama cezasini çirkin bir cüceolarak ödemistir aslinda. herkesin imp diye çagirdigi tyrion, a song of ice and fire serisinin en ilginç karakterlerindendir.

  --- spoiler (kitabin ileriki asamalarina dair. kitabi okumadan diziyi takip edenler okumamali)---

  bir ara the kings hand (kralin sag kolu) kraliyet sehrini kurtarmak için neredeyse kendini feda etmis olmasina ragmen haksiz yere yegenini ( (bkz: joffrey baratheon) ) öldürmekten idama mahkum edilince babasini öldürüp kaçar. lannister ailesinin tartismasiz en çarpici karakteri.

  --- spoiler ---
 • dizinin değil hayatımın içinde rast geldiğim en karizmatik karakterlerden biridir. o eşsiz karizmatik aksanı ve sert bakışları içerisinde cüce olduğunu unutuyor insan. sanki o kısa değil bizler deve gibi boyu olan ahmaklarmışız gibi.
 • ser tyrion lannister ailesi ve çevresindeki pek çok kişiden dürüst ve vicdanlı birisidir. algısı açık, bilgili ve çok zeki birisidir. alaycılığıyla gizler gerçek hislerini.

  babasından ve ailesinin diğer üyelerinden pek hazetmez. bunda ona karşı ailesinin sevgisizliği, diğerleri tarafından hor görülmesi büyük rol oynar. ne ve kim olduğunu bilir ve bunu hiç unutmaz ya, vardır böyle olmasının bir sebebi, öyle de çilekeş birisidir. kıymeti anlaşılacaktır zamanla.
 • ilginç bir şekilde, televizyon ekranında görebileceğiniz en karizmatik adamlardan biridir(ilk dört bölüm itibarı ile).
  (bkz: game of thrones)
 • dizide kitaptaki tasvirine oranla çok daha "yakisikli" (tek sorunu cüce olmak) olarak canlandirilmis. kitapta cüce olmakla kalmiyor ayni zamanda feci çirkin ve yamuk bir surati oldugu da söyleniyor.

  --- kitaptan spoiler ---

  hele king's landing kusatmasinda aldigi yarayla burnunun da yarisini kaybettikten sonra...

  --- kitaptan spoiler ---
 • ipimle kuşağım sikimle taşağım hayat mottosuyla yaşayan, aynı zamanda da entelektüelliği elden bırakmayan karizmatik, zeki, hırslı, şehvet düşkünü, mutfakta aşçı, yatakta baza, sokakta cüce dilenci.

  biz seni böyle sevdik tyrion lannister reis!

  http://www.spoilertv.co.uk/…nnister-1280[1]_595.jpg
 • lannister familyasininin "serefsiz" olmayan nadir bireylerinden biri.
 • bu tiplemeyi canlandıran peter dinklage, bloodhound gang'in şu videosunda karşıma çıkmasın mı!...
  klibin sonlarına doğru yer aldığı bir kaç saniyede bile oyunculuğunu konuşturuyor.. helal olsun...

  http://www.youtube.com/watch?v=xat1gvnl8-k
 • sikim kadar boyu var, türlü türlü huyu var.
 • peter dinklage, karakteri the good bad guy ve the bad good guy olarak tanımlamış.
hesabın var mı? giriş yap