şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: soruyu soran arkadaş kaçmış.

soru bu

söz konusu çalışmayı yapanların güvenlik şirketi olması ve amacın veri kurtarma olduğunu düşünürsek sonucun d şıkkı olması doğrudur bana göre.

herseyin basi egitim arkadaşa uyarı için teşekkürler.
  • soru benzeşme üzerine olduğu için cevabının e olması gerektiğine katıldığım soru.
  • telefonumuzdan tv yayını izlememiz onu televizyon yapmaz. benzerlik üzerine de sorulsa, net tanımlanmış araç gereç üzerinden: “ama o da buna benziyor aynı şeyi yapıyor o zaman bilgisayar aynı zamanda telefondur” diyemeyiz. cevap “d” dir.
  • önce okuduğumuzu anlayalım.

raporlarda incelenen şey bilgisayar ve cep telefonu değil.

bilgisayar ve sabit diskler
    cep telefonu

sabit diskle telefonun nesi birbirine benziyor?
  • cevabın d olduğu, sorunun da gözdağı verdiği düşüncesindeyim.
  • sınavla alakası olmayan birisi olarak e olduğunu düşünüyorum, zira kontrol edilen ürün bilgisayar, hard disk telefon olarak değil kişisel bilgilerin depolandığı teknolojik aygıt olarak algılanmalı
  • sabit diskle telefonun birbirine benzemesi önemli değil ki. güvenlik şirketleri burada verileri inceliyorlar(bilgisayar hard diski(bilgisayarı alırken kasada bulunan) + sabit disk(ayrı tek satılan) + telefon hard diski olarak düşünmek gerek burayı) çünkü adam ayrı ayrı göz göre göre bilgisayar ve sabit diskler demiş, eğer bahsettiği şey sadece bilgisayar olsaydı mesela bilgisayarları alır ve içlerindeki sabit diskleri derdi...

bilgisayar veya telefon anakartında ne kadar veri tutabilir ki kendi başına, bilmiş gibi bir de okuduğumuzu anlayalım yazmışsınız.
    yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü incelenen şey değişmemiştir, değişen bir şey varsa ise şudur(ösym bu kadar ayrıntılı düşünmez çok zor) eskiden bilgisayarlarda hard diskler mekanikti lakin telefonlardaki hard diskler anakarta gömülü ve çoğu direkt elektronik (hafıza kartı) bunun sebebi de hızlı çalışması ( ssd prensibi (or gateler sağolsun)).

gidip itiraz etmeniz de bir şey değiştirmez 2016 veya 2017 yılındaki fizikteki kayak sorusundan sonra ösym benim için bitmiştir..
    sıkmayın canınızı demek isterdim ama 1 soru yüzünden 1-2 bin kişi oynamak ne demek biliyorum..
  • eski güvenlik şirketlerinin akıllı telefonları inceleme gibi bir şansı olmadığı için sınavda hemen d şıkkına atlamıştım, eminim çoğu kişi yanlış yapmıştır biraz garip bir soruydu.
    edit: bundan 15 sene önce değil 3310 çoğumuzun interneti bile yoktu o yüzden doksanlar, java muhabbeti açmayın. umarım başınıza 3310 düşer de akıllanırsınız ne diyeyim.
  • cep telefonu bilgileri çeyizinde saklıyorsa d şıkkının dogru olması gerekiyor.
  • (bkz: #78859391) bu arada ilk akıllı telefonlar 2000'li yıllardan sonra değil. javanın icadı ((bkz: james gosling)) tarafından 1990 lı yıllarda icat edilmiştir hemi de dokunmatik ekranıyla.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=ahg8obyixl0)