şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istiklal caddesi'nde, bekar sokakın sonlarındaki mini bar.
 • bodrum, körfez barda iyi vakit geçiren birinin seveceğinden emin olduğum bar. bir şekilde burada çalan müzikler, bu küçücük barın dekoru, dizaynı insanda körfez hissiyatı yaşatır.
 • kendi evinizde içer gibi hissetiğiniz, yabancılara kapalı; ancak referans ile girilen, gönül bağı kuran insanların bir araya gelerek içtiği güzide mekan. hikmet abi'nin sıcak sohbetleri ile dost ortamını hemen kurduğunuz, kasılmanıza gerek kalmadan ictiğiniz rahat ortam. şimdilerde büyük bomba guinness'i de bünyesine katarak kadrosuna dev transfer gerçekleştirmiştir. 21 eylül'deki imza töreniyle iki gün sürecek büyük partiye hazılanmaktadır. efsane birayı damaklara taşıyacaktır.

  http://www.u2istanbulirishpub.com/
 • istanbul'da bir çok mekan var elbette bir iki kadeh bir şey içmek için. hatta taksim'de neredeyse binlerce. lakin bu mekan kadar sıcak, belli bir kültürü olan, içten bir mekan yok sanki. elbette herkesin gidip takıldığı, rahat ettiği yerler var. benimde burası işte. sahibi hikmet abi'nin irlanda hayallerini dinlemek, hele de bunu buz gibi guinness eşliğinde yapmak büyük zevk. ayrıca istanbul'daki en çeşitli yabancı bira dolabı da burada. bebek'te, cadde'de ödediğiniz fiyatın yarısına belki de.

  eğer bir gün yolunuz istiklal caddesine düşerse bekar sokağa girin. yürüyün biraz..

  kulağınıza gelen irish müziği izleyin. bi' bardak guinness dolu bekliyordur sizi..
 • ilk kez bugün gittiğim pubdır. istanbul'da bira içebilecek en güze pubı buldum sanırım. çok hoş bir dekorasyona sahip adam gibi pubdır. fıçı guiness 12 tl, leffe, heineken, carlsberg gibi biralar da bulunmakta. hikmet abi güzel bi abiye benziyor ve güzel şeyler çalıyor. (yeri zübeyir ocakbaşı'nın tam karşısı)
 • ilk kez bu hafta* gittiğim, müzik seçimleriyle, uygun fiyatlarıyla, biralarının kalitesiyle, dekorasyonuyla küçük ama mükemmel bir mekandır. eşle dostla oturup guinness eşliğinde muhabbet etmek büyük zevktir burada.
 • bira çeşitleriyle, ortamıyla, müzikleriyle ve sahibi hikmet abiyle gerçekten çok sıcak bir mekan. sözlükte hakkında yazılanları okuduktan sonra yolum istanbula ilk düştüğü gün oraya gittim. bunda guinness'in de çok büyük etkisi var tabii. harika bir akşam geçirdim 2 uzun süredir görmediğim arkadaşımla beraber. hikmet abiyle newcastle'ın neden türkiyeye gelmediğini falan konuştuk vs.
 • çok küçük bir pub. müşterilerin %80'i yabancı. guinness 50 cl fıçı 14 tl. tuvalet için üst kata çıkarken wc'nin anahtarını alıp gidiyorsunuz. zübeyir'den sipariş edilen beyti eşliğinde guinness içmek mümkün. 10 tane içsek 140 tl, bir de karşıdan yemek söylesek 20 tl de o desek etti mi 160 tl? kadıköy'e dönüş 10 tl 170 etti, bir de geliş var, vapur - tünel -uykusuz 180tl. dönüşte dayanamayıp 2 tane ıslak atsak, kolasız olmaz 190 civarı yaptı. ivır zıvırla 200 tl bir akşam için. 650 gayme maaş olduğuna göre ayda bir kere yapılabilir. ismarlamak isteyenle her telden süper muhabbet edilir.
 • tüm bu övgüler üzerine dün gece deneme yapmaya gittiğimiz mekan. üç kişi birer guinness içip kalkacaktık gerçi. girdik benim odadan daha küçük bir mekan. sadece 1 masa var o da zaten alanın yarısını öldürüyor. bar sandalyeleriyle alan yaratılmaya çalışılmış ama onlar da toplasan 10 kişi alır ve dolu. sonuç olarak içeri girdik mal mal bakındık ve çıktık. fakat güzel dekorasyonu, barda asılı celtic forması ve guinness birası için uygun bir zamanda gidip tekrar şansımı deneyeceğim.