şükela:  tümü | bugün
578 entry daha
 • taksiciler esnaf odası sıfatlı bir kişinin pal nostalji radyosundan atıp tuttuğu yapı..

  ne diyeceklerini o kadar şaşırmışlar ki, “memuriyetten atılanlar uber’de şoför olarak çalışıyor, kimin arabasına bindiğinizi bilmiyorsunuz..” gibilerinden bir sey dedi.. adam alenen “uber şöförleri fetöcü” noktasına kadar getirdi işi.. pes yani..
 • --- spoiler ---

  ulaşım hizmetlerine aracılık eden mobil uygulama uber’in türkiye'deki faaliyetlerine son vermek amacıyla dava açan istanbul taksiciler esnaf odası, tesla'nın elektrikli araçlarını türkiye'ye getiriyor. pek çok ülkede taksicilerin hedef tahtasındaki uber, türkiye'de de var olma savaşı veriyor. 2014 yılında türkiye'ye giriş yapan uber'in son dokuz ay içerisinde bin 981 aracına cezai işlem uygulandı. istanbul taksiciler esnaf odası başkanı yahya uğur, "devlet 4 koldan uber'in üzerine gitti. ulaştırma bakanlığı, korsan taşımacılığa karışmış firmalarının d2 belgelerini iptal ediyor. uber için sonun başladığı gündür. uber'in bugün itibariyle bittiğini söyleyebiliriz" açıklamasında bulundu. uğur'a göre, uber ve benzeri uygulamaları sadece yasal düzenlemelerle bitirmek mümkün değil, bunun yolu en yeni teknolojileri taksilere getirebilmekten geçiyor. araca ihtiyacı olanlar ile araç sahibi olanları biraraya getiren uygulama, normal taksi ve toplu taşıma hizmetlerinden bazı farklılıklar gösteriyor.uber'in tercih edilmesinin nedenlerinden biri taksiyle aynı fiyata lüks araçlarla ulaşımın sağlanması. istanbul taksiciler esnaf odası başkanı, istanbul'da lüks araçlarla taksicilik hizmeti vermek amacıyla yüzde 100 elektrikli tesla araçlarını türkiye'ye getirmeye başladıklarını söyledi. istanbul'da henüz 1 adet tesla marka elektrikli araç bulunduğunu kaydeden uğur, sayının artacağını belirtti. yılsonu itibariyle 200 aracın istanbul sokaklarında faaliyet göstermesi hedefleniyor.
  --- spoiler ---

  kaynak : http://www.businessht.com.tr/…betine-tesla-li-cozum

  alenen devlet ile bir olup uber'i batırmaya çalışmışlar, utanmadan bunları basına yaymışlar. teknoloji, insanlık düşmanları..
1732 entry daha