şükela:  tümü | bugün
 • uber'in üst sınıf lüks arabalar ve saygı-hürmet bazlı servis ile uber x'in yaklaşık iki katı fiyata sunduğu kalburüstü hizmet sınıfı.

  eskiden var olan uber lux'ın kalkarak black ile birleşmesi ile tek üst sınıf servisi olarak bu kaldı. arabaları mercedes e veya s, bmw 5 veya 7, audi 8 gibidir, bunların altı gelmez. lux varken lux arabaları mercedes s, bmw 7 ve black arabaları mercedes e, bmw 5 gibiyken şimdi bunlar birleşerek hepsi black oldu. mercedes c, bmw 3 gibi segmentler black'e dahil olmuyor, daha yukarıdan başlıyor. ha uber x istediğinde şansına audi 8 geldiğini de gördü bu gözler, o ayrı, yukarı sınıf aşağıya gidebiliyor, şöförün keyfine kalmış o iş ama uber x'e kayıtlı araba black hizmetine gidemiyor.

  arabanın ne olduğu dışında uber black arabalarında şöförlerin takım elbise giyme, müşteriye kapı açıp kapama, arabada günlük gazete, dergi vs bulundurma gibi zorunlulukları da var.

  bir avantajı da, özellikle yoğun saatlerde, uber x bulunamadığı veya gecikeceği zamanlarda dahi fiyatından dolayı hemen her zaman rahatlıkla uber black bulunabilmesidir. uber x'e bu rush hour'larda surcharge giydirilirken, saat kaç olursa olsun uber black'te bu olmuyor. o yüzden kalabalık saatlerde uber black istemek, sadece klasik hız ve kalite farkı bir yana, fiyat olarak da normal gelebiliyor.
 • uberin türkiye pazarına ilk giriş şekli. sonradan vitoculuğa döndüler.
 • new york, chicago, los angeles gibi büyük şehirlerde haftalık yaklaşık 3000 dolar para yapabileceğiniz uber versiyonudur. aylık 10 bin doları geçeceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.
  haftalık 3000 dolar yapan
  https://youtu.be/f3jnj9cxkuk

  haftalık 4000 dolar yapan adam

  https://youtu.be/4kft9dhyady
 • riskli istir, ilk ciktigi zamana gore cok daha az kazandiriyor. ılk ciktiginda millet isini birakip full time uber yapmaya baslamislardi.

  uber ve benzeri sirketler birer ‘scam’ dir. sana sadece hizmetinin karsiligini verir. sen milleti onlar icin tasirken, arabana surekli mil bindirirsin, degeri duser.

  4.8 veya 4.7 skor limiti vardir uber black icin. herhangi bi nedenden dolayi 4.6 ya dustun mu uber sana musteri vermeyi keser. bmw 5 series le grubhub lyft e girismek zorunda kalirsin.