şükela:  tümü | bugün soru sor
 • youtube'da devamlı reklamını gördüğüm, türkiye'deki yemek sepeti'ne eşdeğer olduğunu düşündüğüm ve bizim cenahta kullanan var mı, varsa memnun mu merak ettiğim uygulama?
 • isteyen restorana kurye hizmeti de verecek olan uygulama. şu ana kadar altı ülkede operasyonlarını yürütüyor ama kısa sürede bunun yirmi dört ülkeye çıkarılacağını duyurdular.
 • özellikle abd'de bir çok restoran ve cafenin eve servisi olmadığı için oradan alıp yürümüş girişim.

  eat in or take out kültürü var. justeat gibi sitelere baktığınızda da hep helal kebab ya da çinlilerin/hintlilerin işlettiği pizzacılar var. çok fazla çeşit yok bunun için.

  müşteri olarak uber antlaşmalı mekanlardan siparişi app üstünden yapıyosunuz ve sipariş kapınıza geliyor.
  daha class, ne bileyim semtin 40 yıllık burgercısı falan kişisel olarak eve delivery yapmazken uber ile iş birliği yapıyorlar. çünkü onlar için take out yapanlardan farkı yok. uber çalışanı gelip paketi alıp yallah yola.

  şöyle de güzel bir şey var. yurt dışında yaşayan öğrenci için ya da arabası olmayanlar için bisiklet kuryeliği var. pisiklet sürmek benim için zaten keyif. başvurdum. bakalım, saatlik minimum wage yapmak kolay deniyor (toronto için 11.60 cad)
  çalışma saatlerini de kendin seçiyosun. mis.
  ek gelir, ek gelirdir nihayetinde.
 • yemek siparişinizi kapınıza kadar getiren uber uygulaması. size en yakın restoranları listeleyerek, tahmini kapınıza ulaşma süresini hesaplıyor. oldukça hızlı çalışan bir sistem olduğu söylenebilir. yalnız bazen yemeğinizi getiren sürücü kapınıza gelmek yerine, aracın içinden sizi aramayı tercih edebiliyor. o an telefona cevap veremeyecek bir durumdaysanız, yemeğinizi bırakmadan gidebiliyor. bu tarz sürücülere olumsuz puanlama yapabilirsiniz ama bu onları nasıl etkiliyor bilmiyorum.

  kayıt olan herkese bir çeşit promosyon kodu veriyor. bu kodu arkadaşlarınızla paylaşmanız halinde, hem siz hem de arkadaşlarınız çeşitli indirimler kazanıyorsunuz. benim kodum: eats-z5yjbe . bu kodu kullanarak ilk dört siparişinizde indirim kazanıyorsunuz.
 • bu uygulamayı telefonunuza indirip, "şehrime gelmesini istiyorum"a tıklarsanız tahminimce kısa sürede istanbul'da aktif hale gelecektir. sanırım talebin oluşmasını bekliyorlar. abudhabi'de bile var bizde yok.

  bu uygulama sayesinde, sahip olduğunuz restoranı kayıt ettirerek sistemde kayıtlı şoförleri ürünlerinizi müşterilerinize teslim etmeleri için kullanabileceksiniz. teslimat ücreti bildiğim kadarıyla alıcı tarafından ödeniyor. restoranın kazandığı paradan da belli bir oran alınıyordur muhtemelen. ama düşünsenize, ana-akım olmayan fakat kaliteli küçük bir ev yemeği restoranıysanız, uygulama sayesinde mesela zeytinburnu'ndan levent'teki bir iş merkezinin toplantısına tatlış bir ablamızın şirin yemekleri yarım saat içerisinde gelebilecek.

  hem üreten hem tüketen hem de ulaştıran kazanacak. bence insanlığın rönesansı budur, bu tarz uygulamaların hayatın her alanında yaygınlaştığını düşünsenize.
 • genelde 5 dolar civari bir teslimat ucreti alinir. ustune bir de vergi. ayrica yogun siprais verilen bir bolgedeyseniz de ekstra bir ucret daha.
 • biritanya'da bisiklet, motorsiklet ve araba ile servis yapan uber hizmeti.

  yemek söylediğiniz zaman londra'da siparişlerinizde £2.50 ücret alınıyor.

  ayrıca 2 hafta önce bisiklet sürücüsü olarak başvurumu yaptım, çanta manta zamazingolar geldi ama hala aktif olmayı bekliyorum. çok sürücüleri var ibnelerin bekletiyorlar.
 • melbourne şehrinde uğraşmakta bulunduğum işim. sağolsun bazen çıldırtsa da, bu iş yapılmaz ya diye delirtse de ekmeğimizi veriyor meret.

  ben arabayla yapıyorum. genelde öğle ve akşam yemeği vaktinde iş oluyor. bunun haricinde saatte 1 belki 2 tane alabiliyorsunuz.

  siparişten aldığınız para miktarı mesafeye göre belirleniyor ama en az 5.xx dolar ile 10.xx dolar arasında gidip gelir. ama genelde alacağınız mesafe 7-8 dir. en yoğun saatlerde ki bu günde 3-4 saate tekabül eder, saatlik 3 sipariş alıp 20 dolar ve üzeri kazanabilirsiniz.

  gelelim kötü yanına. bu işi yapanlar yüzde 90 itibariyle hindistanlılar. burada genç, öğrenci hindistanlı tayfa saygı görmez. gördüğü saygı bizim oralardaki fındık amelesi kadardır. dolayısı ile bu işte ben de aynı statüdeyim. bazen restorana girdiğimde görevlilerin tavırlarından acayip triplere düşüyorum. hani biz varmışız, yokmuşuz; insanmışız yok abi gram önemi yok.

  bu işi yaklaşık 5 aydır yapıyorum. meret adeta hayallerimi söndürüyor. insan olduğumu unutmuş vaziyetteyim. derinlemesine bir inceleme yaptığınızda kazancınız asgari ücretin altına tekabül ediyor ve saatlerinizi emiyor bu iş. dediğim muamele de cabası.

  şimdi niye yapıyorum o zaman, orası benim kişisel çıkmazım. ama diyeceğim, hiç öyle uber ismine aldanmayın. sizi insan yerine koymaz bir iştir bu.
 • batı ülkelerinde uber eats yazılı çantaların taşındığı bisikletler ile yapıldığında şahit olduğum uber icraatı. gün geçtikçe yaygınlaşıyor.
 • saat olmus gece 1, 11. musteriye yemek goturuyorum.