şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: gazete damga ne amk?)

  hazır konu açılmışken yazayım, dinleyin lan taksici sürüsü, sizin plakalara bayıldığınız para bizi ilgilendirmiyor. işler bu noktaya gelene kadar her türlü itliği şerefsizliği çakallığı yapıp über gelince "gorsan bunlaaar" diye feryat etmeye hakkınız yok. bu saatten sonra adam olmazsınız, pislik yuvası mafya meslek odanız kıçını da yırtsa artık insanların size itimadı kalmadı. bokunuzda boğulun..

  edit: başlığı açan taksici borazanı anti-uber fikirlerini benimle özelden paylaşıyor şu an. bu uber hakkında ilk başlığı değil, ve maksatlı olduğu da çok belli. sadece bir haberi duyuruyormuş. ticari dergilerdeki haber kılıklı reklamlarla gerçek haberi ayırt edebilecek düzeydeyiz aslanım.

  edit2: evet taksicilerimiz medeni bir şekilde haklarını arıyorlar işte hak arayışları lan bu adamların kullandığı arabalarda yemin ederim kelle koltukta yaşıyoruz.
 • edit; uber’de şoför yolcuyu alana kadar nereye gideceğini bilmiyormuş. sistem yolcu alındıktan sonra rotayı oluşturuyormuş uyaran arkadaşlara teşekkür ederim.

  hava alanı patlamasında insanların 100 dolarına göz dikmek hırsızlık olmuyor tabi.

  kısa mesafe diye hamile kadınları almayan, alsa dahi abuk subuk hareketler ile sinirlendiğini belli etmek,

  uzun mesafede trafik var diye yolcuyu yağmurda karda kışta bırakmak,

  özellikle merter ve çevresinde cuma gününde sadece taksime gidecek turistleri bekleyip türk müşteri almamak,

  trafikte terör estirmek falan, ne idüğü belirsiz adamların yaptığı işler hep zaten. bir hain arıyorsanız taksilere bakın derim ben.

  uber kullanmaya devam. adamlar son derece saygılı, araçları konforlu, götünüze koltuk yayı falan girmiyor yani. ayrıca kontrol ediliyor merkez tarafından da.

  ne idüğü belirsiz değiller adamın her şeyini görebiliyorsunuz.

  bir de en güzeli, uygulamadan nereye gideceğinizi biliyor adam. kaç dakikada gideceğini falan biliyor yani, ona göre kabül ediyor veya etmiyor, saçma salak triplere girip de sizi de germiyor.
 • kapitalizmin çocukları arasındaki kavgada edilen bir laftır.

  (bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
  (bkz: al birini vur ötekine)

  uygun teknolojiler kullanılarak güncellenen, düzgünce planlanan toplu taşım, devlet eliyle sağlanmalı ve ücretsiz olmalıdır.

  oy deposu yapılan şehirlere doldurulan insanlar itin uğursuzun elinde telef edilmemelidir. ücretsiz toplu taşım yurttaşlık hakkı olmalıdır.
 • uber kadar faydalı bir uygulama yok, taksiye binme.
 • kısa mesafede trip yok. bütün taksiciler uber yapsın.
 • ...
 • evet uber koordine olmuş korsan taksidir, güvenlik konusunda sıkıntılıdır, vergi verme konusunda sıkıntılıdır; doğrudur bunlar. ama be allahın hıyarları; onbinlerce insan bunları bile bile uber'i tercih ediyorsa, "orospu çocuğu taksici" diye başlık açıp altını sayfa sayfa manas destanı gibi şikayetle dolduruyorsa, "taksi plakası" denen uygulama hayvani ve anlamsız bir rant-mafya olayına dönüşmüşse; be allahın adamı, bu taksici tayfasının hiç mi suçu yok? vatandaş sizi hayatından çıkarmak istiyor, yerine alternatif kullanıyor çünkü adam gibi hizmet veremeyen, kavgacı, terbiyesiz, eşkiya kılıklı adamlarla dolu bir sektörsünüz! bu imaj herkesin aklında ve sorumlusu sizsiniz. o yüzden teknolojinin el verdiği ilk fırsatta insanlar sizi tarihe gömecekler. ama uber ile ama başka bir uygulama ile. alışın buna!

  büdü: konu ile ilgili aşağıdaki mesajı aldım. mesaj sahibinden izin alarak yayınlıyorum:

  (#74787133) "evet uber koordine olmuş korsan taksidir, güvenlik konusunda sıkıntılıdır, vergi verme konusunda sıkıntılıdır; doğrudur bunlar."

  bunlarin hepsi yanlis. korsan taksi degil, otellerin havaalanlarindan musteri getiren modelinde bir turizm acentasidir turkiye'de teknolojiyi kullanrak sadece belirli rotada degil her rotada calisabilir.

  guvenlik konusunda hatiri sayilir kismi ex mahkum ve it kopuk olan taksicilerden daha guvenlidir

  vergisini verir. taksi plakasindan havadan para kazanan butun para babalarinin canina ot tikadigi icin sadece turkiyede degil tum dunyada taksicilerin ayaklanmasina sebep olmustur. ama seve seve gececekler bu sisteme. taksi plaka sinirlamasinin amaci baskayken simdi rant kaynagi omustur deli gibi buyuyen istanbul sayesinde.
 • alternatifleri yokken milleti ayakta "götüren" taksicilerin götleri sıkışınca başlattığı isyan.
  en zor durumlarda insan seçen, yol iz bilmezsen seni aklına gelmeyecek yerlerde dolaştıran, trafikte hakkıymış gibi en arkadan gelip en öne geçen taksiciler söylüyor bunu.
  size her şey müstehak.
  beter olun..
 • trilyonluk plaka sahip olup, yıllık bir kuaför kadar vergi veren trafik canavarlarının serzenişidir. sırf trafikteki saygısızlıklarınız için bile "beter olun" diyorum..