şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda aşağıdaki başıkların art arda gündem olması ile artık müdahale edilmesi şart olan bir konudur. yoksa iş kötü yerlere gidiyor. allah muhafaza ama can kaybı olacak olursa bunun hesabını kim verecek?

  bu işe en başta şeref ve haysiyet sahibi taksiciler el atmalı, bu terörü yapanlara karşı ilk ve en büyük tepki onlarda gelmeli.
  gerekirse devlet duruma el koyup net ve ağır yaptrımlar uygulamalı. ortalarda taksiciyim diye gezen, insan müsveddelerine haddini bildirmelidir.

  (bkz: uber aracının silahlı saldırıya uğraması)
  (bkz: kadıköy'de uber aracına saldıran taksiciler)
  (bkz: şişli'de uber sürücüsüne saldıran taksici)
  (bkz: taksicilerin uber çağırıp şoförü dövmesi)
  (bkz: taksicilerin yine über şöförü dövmesi)
  (bkz: taksicilerin uber şöforüne saldırması)
 • devletin gücü taksicilere yetmeyeceği için bir şey yapılamayacak durumdur.
  hükümetimiz isterse dini bile komple değiştirir ama taksicilere dokunamaz.
  gökten allah inse o da bir şey yapamaz.
 • ülkede ne yolunda amk dedirten olay

  internet dolayısıyla teknoloji özgürlük tür... özgürlük insan olmak demektir...
  internetten yada korsan kitap okuyan öğrenciye kızıp kitabı yada bilgisayarı tahrip eden bir öğretmen düşünsene...
 • kural ve kanun'un islemedigi ortadogu toplumlarinda yasanan olay. normal.
 • taksi plakasına sahip ya da plaka kiralayan magandaların neden olduğu olay. özellikle istanbulda taksi plakaları 1.600.00 tl'ye kadar çıkıyor, plakaların aylık kirası ise 7000 tl civarında. über'in muhteşem hizmeti taksicilerin işine gelmiyor çünkü böyle giderse diğer uygulamalarla birlikte taksici terörünü bitrecekler. devlet de über gibi uygulamalar takip edilebilir olmadığı için taksicilerin safında o yüzden yakın zamanda über türkiye piyasasından çekilecek gibi duruyor. devlet neyse de devleti arkasına alan bu teröristlerle mücadele etmesi mümkün değil.
 • ben uber tarafındayım
 • uber araçlarına 'x şirketi' logosu yapıştırıp, servis ya da görev aracı ayağına yatıp, müşteriyi bilgilendirebilir.
  uber müşterileri arka koltuğa yığılmak yerine ön koltukta lover, akraba rolü yapabilir.
  uber araçlarında extra safe limiti getirebilir (maksimum x senesine ait ve minimum y güvenliğinde böylece taksiciler bilindik yöntemlerle saldırdığında içindekilere zarar gelmez)
  ben çakalın ayakta öpülmesine inananlardanım haliyle uber bi yöntem bulursa bu içimi ferahlatır. taksici kendine çeki düzen verirse yeterince entrikalı olmayacağından hikaye ben gibileri cezbetmez.
 • bu isin sonunda hukumet kimin arkasindaysa o kazanir. hukumet isterse o saldirganlari bulup iceri alir medyaya da yanlislikla merdivenden dusmus fotograflarini servis eder ve ohal de iken kimsenin sehirlerde teror estiremeyecegini soyler, yada hic birsey yapmaz ve sonunda kimse uber soforu olmak istemez. kimse can guvenliginin olmadigi bir sekilde calismak istemez. maalesef durum bu. keske uber hukumete daha yakin politikar izlese ve desteginiarkasina alsa.
 • belkide uber hükümete istediğini yaptiriyordur kim bilir??? sonuçta dünyanın en kıymetli şirketlerinden birisi uber.

  bizimkilerin de felsefesi belli "money talks".. 17bin taksiciyi domaltip sikseler yine oylarını alacaklar. kimin umrunda.

  sonuçta koskoca akparti hükümeti istese uberi bitiremiycek mi?
 • ben şahsen uber ‘in gizli veya açıktan hamlelerini merak ediyorum. taksici odası ne lan ? adam milyon dolarlık taksi plakası aldıysa , ötekinin de milyar dolarlık şirketi var.

  uber dünya’da ilk kez taksicileri karşısına almıyor. ilk kez bir devlet ile de karşı karşıya gelmiyor. hatta eğer yasaklanırsa bu bile ilk olmayacak.

  dünya’nın en büyük şirketlerinden birisinden ve kapitalist bir sistemde para kazanma amacından bahsediyoruz.

  gerekirse reklam verir medya kuruluşlarını bağlar , gerekirse avukatın kralını tutar. ne gerekiyorsa devlet tarafından yasaklanmadığı sürece yapacaklardır.