şükela:  tümü | bugün
 • 2 milyon tl civarindaki taksi plakalarini 1 sene icerisinde 100 bin tl ye indirecek fark ve farklardir. butun kiyamet de bu sebepten kopmaktadir.

  soyle ki:
  uber soforu olmak icin sabika kaydinizin temiz olmasi gerekmektedir, taksi icin ortalama 3 sene yatmis olmaniz,

  uber denilen olusum cirosunun masraflar dustukten sonraki kisminin %20 sini kurumlar vergisi olarak devlete odemektedir, taksiler ise cirosffsdfgcgg.. yazamadim bile,

  uber soforlerinin tamamina yakini kokmayan insanlardan olusmaktadir, taksiciler icin ayni seyi soylemek en kibar tabirle cok zordur,

  uber soforu kendisine calisip kendi parasini resmi ve helal yoldan kazanmaktadir, taksi soforleri ise gunluk yevmiyeyi tamamlayacagim diye yillarca bir takim mafyavari adamlara modern kolelik yapmaktadir..

  (bkz: boyle gider bu)
 • elma ve armut karşılaştırması gibi manasız bir ikiliden yazılabilecek farktır.

  bir tarafta para karşılığı, standartları görece belli bir ulaşım hizmeti alırken diğer tarafta para karşılığı götünü kollamak suretiyle ulaşım sağlamaya çalıştığın bir maceradasındır.

  macera ve hizmet.

  denk değillerdir.
 • uber'de rahat, konforlu, temiz, saygı içerisinde yolculuk yaptırırken, taksi de ise konforsuz, eski araçları, içi leş gibi sigara kokan, bakımsız bir yolculuk yapılır. taksi'de başınıza ne geleceği belli değildir, çünkü şoförün ne tür sabıkalı biri olduğunu bilemezsiniz, oysa ki uber'de ki şoför sabıka kaydı olmayan temiz insanlardan oluşmaktadır!..
 • uber şoförü insan türünden, taksi şoförü maymun türünden seçiliyor.

  (bkz: taksiciliğe yasal düzenleme getirilsin istiyoruz)
 • uber kullandığınızda uygulama içerisinde şöyle bir makbuz ile karşılaşırsınız. aynı zamanda mail ile de makbuzunuz gönderilir. ticari takside böyle bir bok yok. adrese sağ salim ulaşırsanız dua edersiniz. çünkü onlar vörgö vöröyoeusşd.
 • another brick in the wall üzerinden güzelleme yapacak olursak
  pink floyd vs serdar ortaç